Wpis z mikrobloga

Narzekamy na mirko na #rozowepaski #logikarozowychpaskow

Bo nie mają żadnych zainteresowań.

#niebieskiepaski też nie mają
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zwłaszcza w #uk

Już dawno przestałem rozmawiać o jakiś zajawkach z Polakami tutaj.
Bo temat się zawsze ucina na:
Suq, po co ty tyle pienędzy wydajesz na jakieś zabawki do muzyki? Przecież na tym nie zarobisz, auto byś sibie porządne kupił - chłopie jak ja byłbym sam tak jak ty to wiesz jaką beemą bym jeździł?

I #!$%@?, szczyt wygrywu to lepsze auto od innych, zdjęcia na fb z egiptu itp. To co ludzie widzą i oceniają. Najbardziej ambitni fajkami handlują.

Co do angoli u mnie w pracy - jeden programuje, drugi ścigacze, trzeci mechanik skutery wodne, czwarty dj itp. I każdy ma średnio trójke dzieci.
Można normalnie pogadać, pokazać jakieś filmiki z gopro itp.

Jak trzy lata tu mieszkam to nie znam ani jednego Polaka, który się interesuje czymkolwiek innym niż #!$%@?ć sie, zaruchać, auto, oszczędzanie.
#emigracja
#pstoprawda
  • 105
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: obracasz sie chyba w kregu patologii co? Moja żona fotografuje i gra w planszówki, ja gram w bitewniaki i strzelam z łuku, oboje strzelamy z broni palnej i kajakujemy... czytania ksiazek nie traktuje jako hobby. Ogarnij lepszą ekipe :p
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ:
1) Do UK wyjechało bardzo dużo prostych ludzi z Polski, którzy nie mają większych ambicji ani zainteresowań.
2) Anglicy przyzwyczaili się już do kasy, emigranci dopiero pierwszy raz w życiu mogą sobie pozwolić na więcej, więc na początek kupują to, co pozwoli pokazać ich status.
  • Odpowiedz
@w_szafa: Głównie obracam się w internetach mirko/fora gdzieś gdzie można powymieniać informacje z pasjonatami, jak jest pogoda to jade na tor pooglądać ścigacze w akcji/pogadać z motocyklistami, rodaka jeszcze tam nie spotkałem.
Nawet na coroczną impreze firmową nie przychodzą bo szkoda cebuli.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: @rzep ma trochę racji. Dodatkowo, chodzi nie tylko o pieniądze, ale i o język.
Ale dodam na pocieszenie, że znam zarówno niebieskiepaski jak i rozowepaski z Polski, które mają zainteresowania i coś z tym robią. Może akurat masz takie szczęscie do Polaków... :)
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: ostatnio byłem na imprezie z takimi średnio-wyższym szczeblem warszawskiego korpoświata i z nimi się też praktycznie nie da porozmawiać o niczym. Główne tematy - praca, pieniądze, kredyty, wakacje last minute w Egipcie.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: mysle ze to 30+ ma znaczenie kluczowe. Sam mam 30 lat i mam wrazenie ze to moi rowiesnicy to pierwsze pokolenie ktore w ogole ma czas, pieniadze i ochote na cos takiego jak hobby (w duzej skali mowiac - wsrod 50 latkow tez sie takich spotka ale to mniejszosc). No i nie hamowal nas juz komunizm tak jak naszych rodzicow.

Mam 2 polakow w firmie, jede 36 lat, hobby
  • Odpowiedz
@w_szafa: nie zgodzę się z Tobą, znam akurat więcej pasjonatów 50+ niż w moim wieku. Mój ojciec np. Broń palna, rewolwery, łuki, wiatrówki - kolekcjonuje, czyści strzela.
Motocykle, zobacz ile dziadków ma jakieś stare romety wski itp. (Wcale nie chodzi o kase)
Warsztaty, narzędzia. Ile znasz ludzi z rocznika 80, którzy potrafią sobie coś zrobić własnoręcznie? Mają warsztaty w garażach itp.?
Jak jeździłem na strzelnice w Jaworznie to większość zawodników
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: ciężko mi uwierzyć, że nie spotkałeś żadnego Polaka z jakimiś zainteresowaniami. Mieszkam w UK dwa lata i poznałem dobrze miedzy innymi kolesia co jeździ w rajdach i ma firmę, tatuażyste z własnym studiem, producentem muzyki z zajebistym studiem, DJa i kilka innych osób z ciekawą zajawką. Sam też mam kilka rzeczy którym sie oddaje w wolnych chwilach. Większosc ludzi nie ma jakichś zainteresowań ale nie powiedzialbym, że Anglicy są
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: moze i tak jest. rzeczywiscie gowniaki sie dzisiaj tylko interesuja ajfonami i rurkami.

Zdaje mi sie ze i tak glowna przyczyna to to po co przecietny janusz jedzie do uk -zeby zarobic na auto, chate, wyslac hajs rodzinie. A wiekzzosc robi tu fizycznie i nie za jakis kosmiczny hajs. Na hobby czas ochote i hajs ma pewnie z 1% polakow w uk.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: Jak ktoś wyjeżdża zarobkowo to nie po to żeby się bawić i korzystać z życia. Szczególnie jak mieszkasz w małym pokoju i masz jeszcze 5 osób na mieszkaniu to ciułasz każdego funta żeby za kilka lat mieć lepiej.
  • Odpowiedz