Wpis z mikrobloga

Mirki, mija prawie miesiąc na diecie (keto, średnio nie przekraczałem 120-170g węgli). Waga z 81 (koniec stycznia) spadła do 76.8 (dziś rano). Problem w tym, że nie daję teraz rady ćwiczyć, mam zawroty głowy, a ręce (których nigdy nie byłem w stanie wyćwiczyć i wiecznie te 28cm w łapie) zwyczajnie bolą przy wyciskaniu sztangi, robieniu deski itd., a klatki/brzucha nie pali i nie czuję, by były ćwiczone dostatecznie mocno.

Czy (i na jaką) mam zmienić dietę?
Co zrobić z tymi nieszczęsnymi łapami, które mnie blokują z większością ćwiczeń, a zwyczajnie nie daję rady ich wyrobić mimo starań i techniki?


#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tojtek: Jaki masz mniej-wiecej poziom bf, 28 w lapie to bardzo malo, wazysz do tego stosunkowo duzo. Ile masz wzrostu?
Byles teraz na redukcji, czy osiagnales zamierzony cel, to znaczy czy osiagnoles zamierzany % bf?
Chcesz dalej redukowac, czy chcesz nabrac miesni? Bo jest to ciezko pogodzic.
  • Odpowiedz
@Tojtek: w twoim wypadku dobrze będzie zacząć od kalisteniki. Na ciężary przyjdzie czas, póki co potrzeba ci podstawowej sprawności. Poszukaj książki "Skazany na trening", tam zanim zrobisz pierwszą, zwykłą pompkę, przejdziesz kilka ćwiczeń (stopni), które Cię do tego przygotują. Na początku robisz pompki, stojąc przy ścianie i się od niej odpychając - wbrew pozorom to bardzo wzmacnia ręce i przygotuje cię do kolejnych kroków.
  • Odpowiedz
@Slith: Po go ręce bolą i nie ma podstawowej siły w górnych partiach ciała? Ma ćwiczyć z bólem, aż dojdzie do kontuzji, czy może jednak lepiej wykonywać ćwiczenie, często pokrywające się z rehabilitacyjnymi aby przygotował mięśnie i stawy?
  • Odpowiedz
@owocliczi: Pompek zrobię 15-20, tych poprawnych. Czuję wtedy takie szarpanie w rękach. Problem zaczyna się przy ćwiczeniach typu sztanga, hantle na biceps/triceps. Bolą ręce i brak ciągu.
@Slith: Nie mam pojęcia jaki mam poziom bf niestety. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam 179 (+/- 1cm) wzrostu. Łapy od zawsze miałem chude, nigdy nie mogłem ich wyrobić, zwyczajnie bolały mimo rozgrzewek, wielu prób. W sierpniu treningi
  • Odpowiedz
@Slith: Jak wygląda mój trening... Obecnie szału nie będzie, bo na siłce z trenerem był konkretny trening. Co obecnie próbuję ogarnąć to:
- rozgrzewka (rozciąganie się, różne wymachy)
- wyciskanie sztangi (~25-28kg, 3 serie po 15 powtórzeń)
- ćwiczenia z hantlami na biceps (tu nie jestem pewien ile ważą, około 5-6kg, 3 serie: 15, 10, 8 powtórzeń)
- potem już ręce odmawiają posłuszeństwa, ale próbuję jeszcze robić triceps (dźwignia ściągana
  • Odpowiedz
@owocliczi: Nie pisze o sobie, ze jest po jakims wypadku czy czyms, wiec zakladam, ze nie sa mu potrzebna rehabilitacja. 15-20 pompek to jest juz poprawna ilosc na zdrowego faceta, robienie wiekszej ilosci bedzie budowalo tylko wytrzymalosc.
@Tojtek:
Nie napisales czy chcesz dalej redukowac czy robic mase miesniowa. Ale juz nie chce mi sie dopytywac, ja to widze tak:
Zaczynasz robic mase miesniowa, na normalnej diecie, takiej jak stosuja wszyscy kulturysci: 1,8-2g bialka 4-5g wegli 1g tluszczu. Dodatni bilans kaloryczny +300kcal
Plan treningowy wybierasz sobie
  • Odpowiedz
@Slith: Bardziej interesuje mnie robienie masy mięśniowej. Skłonności do tłuszczu są, więc trochę biegania też (na ile to możliwe, bo po paru minutach truchtu mam puls 170-175 i serce zaczyna nierówno bić, sprawdzane z pulsometrem). Dzięki za konkretną odpowiedź. :)
  • Odpowiedz
@Tojtek: stary źle robisz #keto . Zrób to tak jak się powinno i po okresie adaptacji wszystkie objawy, których doświadczasz obecnie powinny ustąpić. Na keto jesz max 20g węgli - dość łatwo to przekroczyć, więc staraj się nie jeść ich wcale - ja zaczynam zabawę z keto i to co jem z węgli to tyle co np. w cukinii, którą jem zamiast makaronu + maliny rano. Przy takiej
  • Odpowiedz