Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj odebrałem nowego Forda Mondeo.

Po pierwsze: na żywo wygląda genialnie. Ten samochód pod względem stylistyki na prawdę udał się Fordowi. Poza tym: po kostropatych warszawskich ulicach nie jedzie, tylko gładko sunie. Silnik pracuje cicho. Do tego bagażnik to kawał lochy i to z niezłym dostępem, bo to liftback. Pierwsza godzina jazdy była czystą przyjemnością. W weekend pojeżdżę więcej, to więcej napiszę.

Pod maską mamy tu 1,5 EcoBoost o mocy 160 KM. Rozpędza Mondziaka do 100 km/h w 9,2 s, więc nie jest to demon szybkości.

Na pokładzie wyposażenie na poziomie Titanium i cała wywrotka dodatkowych gadżetów. Są między innymi światła Dynamic LED, którymi Ford chwali się w reklamie telewizyjnej, jest aktywny tempomat, asystent parkowania, gigantyczny dach szklany, system SYNC2 z 8-calowym ekranem, system rozpoznawania znaków i jeszcze więcej (lista ciągnie się przez półtorej strony A4 w dwóch kolumnach). Cena całości to 153 680 zł.

Wisienka na torcie: w przyszłym tygodniu stawiamy go do porównania z nowym Passatem, więc jak to mawiajo za wielko wodo: stay tuned ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej zdjęć w komentarzach.

#motoryzacja #samochody #ford
___________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
źródło: comment_6L3MQTHmZPOPK0122mJgSiAwpz8Ydkih.jpg
  • 103
Po pierwsze: na żywo wygląda genialnie. Ten samochód pod względem stylistyki na prawdę udał się Fordowi. Poza tym: po kostropatych warszawskich ulicach nie jedzie, tylko gładko sunie. Silnik pracuje cicho. Do tego bagażnik to kawał lochy i to z niezłym dostępem, bo to liftback. Pierwsza godzina jazdy była czystą przyjemnością


@Dziekan5: a możesz napisać co innego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz rozwinąć pytanie? Chyba nie rozumiem o co chodzi.


@Dziekan5: Czy możesz napisać, że gówno a nie samochód, silnik wyje, zawieszenie skacze, fotel niewygodny, pali jak smok, w sensie czy możesz pisać prawde czy musi być dobrze.
No i ciekawość - czy jakikolwiek nowy samochód z salony może wypaść zle? Jak szukałem swojego i jezdziłem jazdami próbnymi - to wszystkie były fajne, ciche i przyjemne.
@maciekawski: Tak, passacik w tedeiku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcieliśmy i Mondeo w dieslu, ale ostatecznie jest jak jest, mamy benzynę, więc po prostu porównamy to, co dany producent ma najlepsze. Ford chwali się EcoBoostem, Volkswagen TDI.
Z tego co widzę po papierach, to to Mondeo ma na pokładzie chyba wszystko :P

@przemek6085: z tego co pamiętam, to służą do czego innego. Na pewno we wcześniejszej,
@Dziekan5: W środku uważam, że lipa. Siedziałem w nim na premierze, stylistycznie deska nie powala. Może dlatego że nie lubię minimalizmu, a przy skonfigurowaniu mondziaka z tą dużą navi, w dolną część deski powtykane są przyciski jak z pada od konsoli. Lepiej to wygląda w uboższej wersji, z mniejszym wyświetlaczem, wtedy deska nie wydaje się taka pusta. Ale to tylko moja opinia
@przemek6085: Wyświetlacz ok, bardzo czytelny. Jest postęp w stosunku do poprzedniego SYNC-a. Jak już tu niektórzy słusznie zauważyli dolna część konsoli środkowej mogłaby być lepiej zorganizowana. Trochę to rozsypane.

@alan11: Wśród nowych aut tego segmentu dla mnie Mazda6 to pod względem stylistyki jedyny konkurent dla nowego Mondeo.

@sponge: Wbrew pozorom to jest niedrogi samochód. 150 tys. to duża suma, ale jeśli porównać podobne silniki i podobne wyposażenie, to wśród
@sponge: prestiżowy Passat? ( ) Volkswagen stara się być premium, ale bez przesady. Nigdy nie będzie, bo ma nad sobą Audi. Każdy musi znać swoje miejsce w szeregu. Nie wiem jak w nowym Passacie, przekonam się w tym tygodniu, ale w poprzednim były na dolnej części deski rozdzielczej takie plastiki, że Skoda Favorit by się nie powstydziła ( ͡º ͜ʖ͡º)

@
@Dziekan5: Widziałem w salonie takiego, tylko, że w hybrydzie :) 2.0 benza + elektryczny. Z wyglądu zewnętrznego łał, ale po dłuższych oględzinach bagażnik lipa, połowa zajęte przez chyba akumulatory. Ponad 150k, a manualne ustawianie fotela, brak skór, za to mnóstwo bajerów typu rozpoznawanie znaków.