Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie było. Więc coś teraz napiszę jak idzie. Więc w planach jest wypuszczenie wersji dla testerów na początku marca/koniec lutego. Mamy nadzieje, że zdążymy. Sporo się ostatnio zmieniło. Największą zmianą jest całkowite zastąpienie naszej implementacji komunikacji na #retrofit. Korzyści jakie z tego wynikły to na pewno łatwość obsługi oraz uporządkowanie kodu. Nasza implementacja była zdecydowanie za bardzo skomplikowana ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Kolejną rzeczą, która zajeła sporo czasu była implementacja dodawania zdjęć z aparatu oraz z galerii. Zależało nam na możliwości dodawania zdjęć także z chmury, np. Googlowej. Istnieje bilioteka: https://github.com/coomar2841/image-chooser-library, która bardzo dobrze sobie z tym radzi, lecz postanowiliśmy ją odchudzić oraz dopisać do niej rzeczy, które nam były potrzebne.
Dziś wszystkie brache zmergowaliśmy do mastera:

175 files changed, 5135 insertions(+), 3128 deletions(-)
Kiedyś był tag z dodawaniem comitów, ale nie mogę znaleźć, więc jak ktoś zna to można otagować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś #gif z ekranem logowania. Jak już wcześniej wspominałem avatar będzie brany z #gravatar. Przy logowaniu/rejestracji podczas wpisywania maila koło będzie pokazywać avatar, który otrzymamy lub który już kiedyś sobie zmieniliśmy. Koło dodatkowo służy jako postęp logowania. Podczas oczekiwania na odpowiedź serwera kręci się. Gdy odpowiedź jest pozytywna ładnie się dopełnia, a następnie otwiera główną aktywność.
A teraz idę spać #dobranoc Mireczki.

#programowanie #android #androiddev #materialdesign
---
Obserwuj #elph
zakopywywacz - Dawno nic nie było. Więc coś teraz napiszę jak idzie. Więc w planach j...
  • 9
@TadeuszSynZygmunta: to bardzo mi smutno, ale z drugiej strony mam nadzieję, że małe zainteresowanei wyniak z tego, że nie dostają ludzie powiadomień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo dlatego, że wszystko piszę w Android Studio a później wklejam tekst tutaj, bo już 2 razy zamknąłem kartę przypadkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możemy zrobić test? Może podczas wklejania tagów ludzie nie otrzymują powiadomień.