Wpis z mikrobloga

  • 109
Mireczki, jedziemy z Tate właśnie do Warszawy naszym traktorem na ten cały marsz gwiaździsty i jako, że żal nie skorzystać z okazji to chcielibyśmy coś zwiedzić. W związku z tym pytanie, co ciekawego można w Warszawie zobaczyć, gdzie warto iść?

Jako bonus trzymajcie playliste, której słuchamy w ciągnikach i puszczamy z głośników na postojach.

Na zdjęciu nasza maszyna. Zawołam @daniel-kolakowski bo wiem, że jest specjalistą od sprzętu i na pewno go doceni:) Może jakaś figurka? Tate by się ucieszył jak by zobaczyl swoj traktor, bo mu dziki (tak, male Kamdze) zaorały całe pole i w domu ciężko z nim wytrzymać.

Pozdrowienia z trasy!
#warszawa #traktorboners #samoobrona #protest #polskawies #dziki
Pobierz
źródło: comment_zJJuW1FxQUlmh2TeG0NbVkOGc2U0ZzBD.jpg
  • 106
Jak na rolnictwie znasz się tak samo jak na komputerach, to może już się nie udzielaj.


@JackBauer: Zna się może i na rolnictwie - technicznie. O tym nie dyskutujmy, bo może i ma zadbane gospodarstwo, zdrowe zwierzęta itd, ale - na finansach, ekonomii i prowadzeni firmy nie zna się w ogóle.
@Banan1311: Ja o wiośnie, ty o sośnie. Sam się weź do roboty, jak może nie wiesz w czasie zimy nie pracuje się w polu (trzeba mieć zapas gotówki? nigdy o tym nie myślałeś). W dalszym ciągu powtarzam co jest przyczyną strajku, mianowicie niewywiązanie się kół łowieckich z obowiązków i niezdolność kół łowieckich do naprawienia poniesionych strat. No kurde, kupisz sobie komputer/samochód do pracy, ubezpieczysz, ja przyjdę go zniszczę a ty nie
Pobierz
źródło: comment_LHLeD6aSpNKkwEiKWgpA10TJmN1TxnOD.jpg
@Analityk: ehhh, też mam w rodzinie rolników, pochodzę z terenów rolniczych i akurat widzę jak to działa. Te całe dziki są problemem, ale nie większym niz inne kryzysy w innych branżach. Np. spadek cen materiałów budowlanych dla hurtowników itp. itp. Wszystko z czym radzono sobie bez strajkowania. Nie jest jest katastrofa na miarę suszy 80%. Górników i Samoobrony żeście się za dużo naoglądali.
@Cahir22: Żony rodzina, Podlasie, Zambrów i okolice... Radzą sobie świetnie i nie narzekają, nie planują strajków - zwyczajnie nie mają na to czasu. W gospodarstwie mają czyściej niż u mnie w salonie. Może ci "rolnicy" to takie "niedojdy" które sobie nie radzą i chcą wyrwać kawałek grosza od Państwa.
@Cahir22: Dużo prawdy leży w tym, że jako społeczeństwo jesteśmy przyzwyczajeni do "delegowania odpowiedzialności". Jestem bardzo ciekaw czy którykolwiek z tych rolników, ktoś z OPZZ podejmował rozmowy z kołami łowieckimi, prosił, zwracał się o współpracę.
Widać, istnieje chemia i narzędzia do kontroli strat - na pewno nie da się ich zupełnie wykluczyć i jest to ryzyko wkalkulowane w ten "interes", ale da się je zmniejszyć do poziomu którym można zarządzać i
@tony_soprano: Przypominam o embargu UE, które niszczy Polskę. I tak np. w zeszłym roku (2014) wyeksportowano 700 ton serów na samą Ukrainę. W roku 2015 - 20 ton. Rosja odbierała więcej niż Ukraina. W roku 2014 mleko w grudniu kosztowało 1.44 pln + dywidenda od mleczarni (bo zysk dobry) 35 gr/litr wobec tego cena była znaczna i wynosiła około 1.80zł/litr. Obecnie mleko kosztuje niespełna 1.33 zł/litr, przy czym koszty produkcji często
@Analityk: No i sposobem jest strajk? Kto nabija poparcie PSLowi? Strajkujcie przed domem poliktykom na których głosowaliście, którzy mieli wam te sprawy załatwić. Macie pełno lokalnych działaczy PSL, powinni coś z tym robić scieżkami im dostępnymi, a nie utrudniacie innym obywatelom życie zamiast wyciągać wnioski.

Poza tym gydyby nie pomoc unijna nasze gospodarstwa nie wyglądałyby jak teraz. Nie byłoby tej całej transformacji z małych, rozproszonych, do 15ha na wielke 100ha+ przedsiębiorstwa.
@tony_soprano: Naprawdę uważasz, że rolnicy głosowali na PSL? Z którym znajomym co ma gospodarstwo czy jego rodzice bym nie rozmawiał to mówi, że od kilku dobrych lat nie głosowali na PSL, kiedyś tak, ale po tych kilku latach koalicji z PO odwrócili się od nich. To albo mi po prostu kłamią prosto w oczy albo coś tu nie gra. Nie mierz poparcia samorządowego, bo to jest inna bajka, głosowanie na działaczy.