Wpis z mikrobloga

@xSQr: chętnie dowiem się jakichś szczegółów, na wykładzie jak dobrze pamiętam było tylko wspomniane że badani mięli dość mało czasu na odpowiedź, mięli po prostu oszacować tak na szybko mniej więcej ile mają oddać, tak że może po prostu część osób palnęła bez zastanowienia mam nadzieję.
@genesis2303: Ja ci zbyt wiele nie powiem, bo to co poza jawnymi danymi jest objęte klauzulami poufności i raczej nikt mi nic nie powie. To w końcu bank, dość spory i "sproceduryzowany". Zasadniczo chyba, większość tego rodzaju prób robi się na zasadzie odpowiedzi pierwszej myśli - szybka odpowiedź i przejście dalej.
@genesis2303: Bardzo się zbłaźnię twierdząc, że prawidłowej odpowiedzi nie ma na rysunku? Bo jeśli oprocentowanie jest od kwoty pobranej, to moim zdaniem po 1,5 roku oddać należy 1155 zł (bo po roku w skali 10% masz do oddania 1100, a oprocentowanie kolejnej połówki roku liczysz już od tych 1100 należnych po pierwszym roku, więc wychodzi 55). Jeśli zaś oprocentowanie jest liczone od kwoty pozostałej do spłaty to jeszcze inna para kaloszy...
@blogomotive: nie liczyłem tego, ale całkiem możliwe, chodziło bardziej o to że 16% twierdzi że to niemożliwe żeby to wyliczyć, a 4% to totalne dzieci w mgle myślące chyba że kredyt = pożyczka od cumpla, a bank żyje z powietrza. Wiadomo że każda umowa jest trochę inna, ale można takie rzeczy sprawdzić zwyczajnie, poradzić się kogoś, ale nie wyobrażam sobie jakim cudem 20% ankietowanych podaje odpowiedzi z kosmosu.
@blogomotive: Myślę, że w tym przypadku tak nie jest. Pierwotnie pożyczyłeś 1000 PLN i od tej kwoty płacisz oprocentowanie. 1100 PLN to jest kwota należna po roku wraz z odsetkami a nie kwota kredytu, która jest stała.
Co innego przy lokatach podawane jest oprocentowanie roczne + okres kapitalizacji odsetek ( co ile wpływają ci odsetki od powierzonego kapitału - może być np dzienna, miesięczna, 3 miesięczna, 6 itp.) zależnie od tego