Wpis z mikrobloga

#coolstory #glupiludzie #mechanika #samochody

W tamtym tygodniu był u mnie facet, który kupił sobie roczny samochód. Przyszedł po nowy akumulator, bo rzekomo padł mu, bo nie może zapalić, rozrusznik nie kręci, kontrolki gasną.

No więc kupił u mnie akumulator za ciężki hajsy. Dziś przyjechał innym samochodem i z mordą wyskakuje, że mu zły akumulator sprzedałem, bo nie chce odpalić, hurr durrr i w ogóle. No to gadka szmatka, mówię, że można zareklamować itp.

Koleś twierdził, że tego samego dnia mu nie zapalił, przepiął akumulatory i ten sam problem. No więc sprawdzam ten akumulator specjalnym miernikiem i widzę, że wszystko okej, jak nóweczka.

Koleś się ze mną nie zgadza i chce nowy, bo sprzedałem mu z-----y XD

Powiedziałem facetowy, że może być inna przyczyna, np rozrusznik, czy słyszał jakieś rzężenia itp. Stwierdził, że nie, bo mirek handlarz mówił, że akumulator i tak musi być XD

Zaczął burczeć, ja panu podholuję z mirkiem ten samochód to se pan sprawdzisz i nie wciskaj pan ciemnoty durr.

Ja: ok

No i przyjechał, wsiada do auta, uruchamia rozrusznik i nic.

Mówi no to spróbuj pan jak pan takiś ądry.

Wsiadam, wciskam sprzęgło przekręcam zapłon, auto zapal od strzała.

Janusz z wąsem pyta, jak pan żeś to naprawił????

Wcisnąłem sprzęglo -,-

No i się okazało, że bez wciśniętego sprzęgła nie da się zapalić samochodu XD

Janusz nie wciska sprzęgał przy odpalaniu.

Jego mina z wąsem bezcenna, bo gównoburze wywyłał, że mu g---o sprzedałem i że s------l ze mnie bo oszukuję ludzi.

No, ale odpalil jeszcze kilka razy ze wciśniętym sprzęgłem i odjechal. Nawet dowiedzenia nie powiedział.

#pdk
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tullsta: @Kaelthas: Owszem, to co pisze @mariecziek o tym ile rzeczy się kręci bez sprzęgła a ile z włączonym sprzęgłem ale odpalanie bez sprzęgła miało u mnie do pewnego momentu swoje zastosowanie. Wyobraź sobie, że jesteś kierowcą np busa, łóżko za fotelem i w nocy musisz przepalić samochód, żeby webasto nie zjadło baterii... W poprzednim samochodzie (sprinter 2007r.) nie trzeba było wciskać sprzęgła więc odpalałem nie wstając
  • Odpowiedz
@kacperinjo: To ktoś odpala bez sprzęgła? Auto na luzie zostawiają?


@kacperinjo: ja czasem odpalam na luzie z wciśniętym gazem. nie wiem czy to lepsze dla silnika, ale przy dwudziestoletnim aucie mi to rybka. Nie wiem co to za zależność, ale lepiej pali na luzie. W każdym innym aucie odpalam ze sprzęgłem :)
  • Odpowiedz
@kacperinjo: Pracuję na helpdesku. Kiedyś zadzwonił "Pan Informatyk". Stwierdził że przeczytał całą instrukcję obsługi naszego modemu, i twierdzi że problem jest u nas. Kolega spytał się czy widzi taki mały guziczek na górze modemu, na którym pisze "STANDBY"( ͡º ͜ʖ͡º) Po wciśnięciu guziczka internet magicznie się pojawił, a "Pan Informatyk" s--------ł z linii xD
  • Odpowiedz