Wpis z mikrobloga

No i stało się!

Zostałem wylosowany do UTMB!

28 sierpnia razem z 2300 innymi szalecami stanę na linii startu, aby przebiec 169km wokół Mont Blanc.

Przebiegnę, czy nie przebiegnę, tak jak obiecałem @Ragnarokk, za 9 miesięcy będzie #ama ( ͡ ͜ʖ ͡)

Póki co - macie może jakieś rady/porady jak się przygotowywać do czegoś takiego? Namiary na jakiś kilkumiesięczny plan treningowy?

#bieganie, #biegajzwykopem, #biegigorskie, #utmb
  • 21
@JustycjariuszOprawca: Wielkie dzięki :) Co do porównania z Biegiem Granią Tatr: UTMB jest dłuższy (169 km vs. 70km) oraz ma więcej przewyższeń (9600m vs. 5000m). Natomiast jest jedno wielkie ALE: limit czasowy. Wykorzystując maksymalny limit czasowy UTMB można teoretycznie* przebiec biegnąc 5.8 GOT'a** na godzinę. Bieg Granią Tatr wymaga rytmu 7.1 GOT/h czyli dzikie 23% więcej. Osobiście, jak się dowiedziałem o wymaganiach Biegu Granią Tatr to mi szczęka opadła. Jest poza
@Nieskonczony_logi: może to i wygodny przelicznik, ale te dwa biegi porównałeś wystarczająco na początku wypowiedzi. Sama różnica długości biegów: przepaść jest jak między maratonem a 10k, do tego przewyższenia UTMB musisz wbiec wyżej (sumując podbiegi) niż ma najwyższy szczyt świata, w tatrzańskim biegu zaś trochę ponad Mount Blanc. Jeszcze raz gratuluję wylosowania i wołaj jak będzie AMA.
@lukglo86: Nie będę się kłócił o to, który bieg jest trudniejszy.

W moim przypadku, w bieganiu lubię pokonywanie długich dystansów. Nie oszukujmy się - nie wykręcę jakiegośtam super czasu. Chce ukończyć. I tak będzie życiówka ;)
Natomiast w Biegu Granią Tatr musiałbym się ścigać z czasem - co mi nie przychodzi łatwo.

A co do sprzętu - czekają mnie wydatki. Na taki bieg warto zainwestować.
@lukglo86: Zastanowię się. Podczas ostatniego biegu nie przydały się, a musiałem je dźwigać. Jak znam Alpy, to jest raczej kamieniście, więc nie jestem pewien czy w ostatecznym rozrachunku się przydadzą.

Sprzęt mam - od biegu do biegu nazbierało się tego trochę. UTMB wcale nie ma jakiś specjalnych wymagań. Nie piszą ILE jedzenia wziąć, nie czepiają się braku pastylek do uzdatioania wody, nie stawiają wymagań odnośnie czołówki. A biegałem na imprezach, podczas
Pobierz
źródło: comment_O8840iAUCwp35ICeDCrYvFp4nJBhwhEG.jpg
@Nieskonczony_logi: ja właśnie zastanawiam się nad zakupem kijków, ale ceny masakra - mówię np o Black Diamond. Mam jeszcze pytanie co do losowania: miałeś jakieś punkty z cyklu imprez eliminacyjnych czy można być wylosowany bez tych punktów?
@lukglo86: Black Diamond liczy sobie za markę. To bardzo zaawansowane kijki więc i cena jest zaawansowana. Nie polecałbym na pierwsze kijki, bo nie lubię drogiego sprzętu, który leży w szafie. Kupiłbym jako 2-3 parę po zajechaniu poprzednich, nabrawszy doświadczenia, czego potrzebuję/oczekuję od kijków. Także rada @peradon bardzo na miejscu.

I z własnych obserwacji - nie ma kijków idealnych, tzn. do wszystkiego - albo bieganie, albo trekking, albo nordic walking. Za cenę
@lukglo86:
Kijki Black Diamond są zajebiste. Mam od 6 lat i są warte swojej ceny. Wiadomo, cena jest dużam a i kijki tańsze dają radę, ale nie żałuję :)
Zwłaszcza ich system składania jest świetny. Szybki, nie trzeba nigdy poprawiać i niezniszczalny.