Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, które jest skierowane głównie do ludzi z branży web designu, projektowania stron internetowych lub prowadzących działalność gospodarczą w branży IT. Zamierzam złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy na założenie firmy zajmującą się tworzeniem stron internetowych, usługami graficznymi - robieniem projektów na plakaty, ulotki, wizytówki, elementy reklamowe itd. Działalność zajmowała by się również drobnymi usługami typu naprawa komputerów w podstawowym zakresie, ogarnianie hardware/software. Zamierzam nauczyć się Javy więc w najbliższej przyszłości na pewno będę chciał oferować usługi związane z programowaniem. Kwota jaką mogę dostać na dofinansowanie to 22 439,82 zł. Lokal mam załatwiony, więc jest to szmal, którą muszę wykorzystać na wyposażenie firmy. Jednak nie muszę wykorzystywać w całości pełnej kwoty. Nawet doradzono mi, że im o mniejszą kwotę zawnioskuję, tym przychylniej komisja w urzędzie może patrzeć na wniosek, bo będzie miała więcej kasy na dotowanie reszty.

Mam ogólny zarys o co powinienem wnioskować w dotacji. Jednak z ciekawości chciałbym zapytać się co według was przydało by się w prowadzeniu firmy w takiej branży, może macie jakieś pomysły, które mi się przydadzą i je wykorzystam.

Wiadomo, że musi być to komputer - całkiem mocny sprzęt, monitor lub nawet dwa, urządzenia peryferyjne - tutaj może jakieś podpowiedzi branżowe? Oprogramowanie - myślałem o Win 8.1, Adobe Photoshop, Illustrator, być może Premiere i After Effects w celu rozszerzenia działalności o pracę z filmami, przykładowo montaż, edycja itd. Coś czuje, że taki zestaw może sporo kosztować, więc w najgorszym przypadku ograniczyłbym się tylko do Photoshopa. Dalej podstawowo biurko, szafka, krzesło.

Czuje, że mogę nie dostać odpowiedzi, może to nie jest miejsce na takie pytania, ale lepiej pytać wszędzie bo każdy strzępek informacji może być kluczowy w przyszłości :D. Dawajcie swoje rady, może ktoś mi powie czy prowadzenie takiej działalności może mieć sens, robi to lub w przeszłości robił :).

#firma #pytanie #webdesign #biznes #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza
  • 25
@deny06: Pierwsze i najważniejsze:
Zajmij się jedną, konkretną branżą a nie robisz jednoosobowy hipermarket.

Albo projektujesz, albo kodujesz albo naprawiasz kompy albo montujesz filmy.

Wybierz drogę to będę mógł Ci powiedzieć jak nią iść.
Jedyne co możesz tu połączyć to kodowanie i projektowanie i to też tylko na początek i mówimy tylko o prostych "stronach" internetowych.
@npsr: Jeśli miałbym wybierać to na pewno wybrałbym bym usługi graficzne i projektowanie stron, bo to potrafię od teraz. Jeśli chodzi o robienie stron to głównie działam na CMSach, tworzę lub przerabiam szablony, uzupełniam treści, zajmuje się obsługą. Więc, tak mówimy o prostych stronach.
@mjfotocompl: tak, najlepiej mieć firmę zajmującą się od kodowania, przez organizację imprez masowych do hodowli zwierząt futerkowych :) Ale tutaj człowiek pisze, że faktycznie chce to robić a nie mieć tylko w papierku :)
@normanos: Wziąć to nie sztuka. Tak naprawdę celem akcji jest skuteczne działanie i zarabianie, a nie dostanie dobrego kompa i udawanie przez rok, że coś się robi. ZUS trzeba płacić więc i tak dochód trzeba mieć, ale to i tak nie w tym rzecz. Robię to bo wiem, że na swoim zdołam zarobić.
@deny06: Więc zajmij się projektowaniem. W tym się wyspecjalizuj. Na początek możesz robić proste stronki, ale lepiej od razu zlecaj koderom na zewnątrz a kiedyś zatrudnisz sobie na stałe.

W takim wypadku polecam jednak sprzęt od Apple (nienawidzę, ale niestety do tego się akurat nadaje). Power book + dodatkowy monitor della z matrycą ips ~27 cali, tablet wacoma, wygodne krzesło, drukarkę laserową do dokumentów bardziej, faktycznie aparat (sony alfa jakiś podstawowy
@npsr: Dzięki za rady! O takie informacje mi mniej więcej chodziło. Sądzę, że takie zakupy spokojnie się mieszczą w takiej kwocie, szczególnie, że najprawdopodobniej aparat będę miał ze środków własnych.