Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, które jest skierowane głównie do ludzi z branży web designu, projektowania stron internetowych lub prowadzących działalność gospodarczą w branży IT. Zamierzam złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy na założenie firmy zajmującą się tworzeniem stron internetowych, usługami graficznymi - robieniem projektów na plakaty, ulotki, wizytówki, elementy reklamowe itd. Działalność zajmowała by się również drobnymi usługami typu naprawa komputerów w podstawowym zakresie, ogarnianie hardware/software. Zamierzam nauczyć się Javy więc w najbliższej przyszłości na pewno będę chciał oferować usługi związane z programowaniem. Kwota jaką mogę dostać na dofinansowanie to 22 439,82 zł. Lokal mam załatwiony, więc jest to szmal, którą muszę wykorzystać na wyposażenie firmy. Jednak nie muszę wykorzystywać w całości pełnej kwoty. Nawet doradzono mi, że im o mniejszą kwotę zawnioskuję, tym przychylniej komisja w urzędzie może patrzeć na wniosek, bo będzie miała więcej kasy na dotowanie reszty.

Mam ogólny zarys o co powinienem wnioskować w dotacji. Jednak z ciekawości chciałbym zapytać się co według was przydało by się w prowadzeniu firmy w takiej branży, może macie jakieś pomysły, które mi się przydadzą i je wykorzystam.

Wiadomo, że musi być to komputer - całkiem mocny sprzęt, monitor lub nawet dwa, urządzenia peryferyjne - tutaj może jakieś podpowiedzi branżowe? Oprogramowanie - myślałem o Win 8.1, Adobe Photoshop, Illustrator, być może Premiere i After Effects w celu rozszerzenia działalności o pracę z filmami, przykładowo montaż, edycja itd. Coś czuje, że taki zestaw może sporo kosztować, więc w najgorszym przypadku ograniczyłbym się tylko do Photoshopa. Dalej podstawowo biurko, szafka, krzesło.

Czuje, że mogę nie dostać odpowiedzi, może to nie jest miejsce na takie pytania, ale lepiej pytać wszędzie bo każdy strzępek informacji może być kluczowy w przyszłości :D. Dawajcie swoje rady, może ktoś mi powie czy prowadzenie takiej działalności może mieć sens, robi to lub w przeszłości robił :).

#firma #pytanie #webdesign #biznes #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deny06: uwielbiam januszy biznesu ktory jeszcze nic nie zrobili nie liczac stronki na lewo kuzynowi

dolicz sobie wiecej mebli na segregatory
siedzenie dla klienta
reklame
reklame
  • Odpowiedz
@deny06: pracuj sobie kilka miesięcy co najmniej bez zakładania firmy, rób zlecenia i zdobywaj klientów tak, żeby chociaż te 2-3k miesięcznie wpadało. Jak już to osiągniesz to bierz dotację i zakładaj firmę. Serio do programowania www nie potrzebujesz 10 PC i super mocnego sprzętu; do testowania na iOS nie potrzebujesz iphone tylko emulator itd.... Wszystko co powyżej piszesz zmierza tylko do tego jak wydać 20 tysięcy, a prawda jest taka,że
  • Odpowiedz
@deny06: 4 lata temu tak zakładałam DG. Kompa miałam złożonego + laptopa + aparat + wacoma. Kupiłam z dotacji pakiet Adobe CS (6 k), monitor Eizo (+- 5k), winde na firmę i porządny fotel. Jak Ci DG będzie prażyć to aparat se kupisz na raty. Kupuj te rzeczy, na które może nie być Cię stać przez pierwszy rok-2, a które są Ci absolutnie niezbędne.
  • Odpowiedz
@deny06: aa jeszcze taki protip, który pewnie ułatwi Ci wybór. We wniosku podajesz tylko jeden główny pkd i na jego podstawie robisz zakupy. Jeśli chcesz mieć większy rozrzut szukaj czegoś w stylu "działalność agencji reklamowych" itp.
  • Odpowiedz
@deny06: Akurat prowadzę firmę o podobnym profilu i w dotacje sporo się bawiłem.

Jeśli nadal obowiązują te same zasady, to możesz wydać kasę tylko na środki trwałe do firmy. Oznacza to, że wszelakie usługi z abonamentem typu Asana, hostingi itp odpadają (zresztą Asana w wersji bezpłatnej wystarczy dla Ciebie, bo nie pracujesz w dużym zespole).

1. Mocny komp i nie chlastaj kasą na apple +27" retine bo Ci braknie na inne rzeczy. Dowiedz się czy możesz brać sprzęt poleasingowy, bo tu są różne widzimisię urzędów. Niektóre chcą by była FV i tyle, niektóre tylko nowy sprzęt.
U tych gostków ostatnio kupiłem dwuprocesorowego potworka (razem 12 rdzeni + HT) z 16GB RAM za
  • Odpowiedz