Wpis z mikrobloga

Jak mnie to wkurza... zawsze tak jest, nie jesteś zapobiegliwy, nie przewidujesz to dostaniesz pomoc, jak kur małemu dziecku wszyscy pomagają.
Górnikom źle - dołożymy
Frankowcom źle - banki pomogą, a pewnie i tak my dołożymy
Powodzianie - nie ubezpieczyli się, pobudowali się na terenie zalewowym - my dołożymy kasę
Pielęgniarkom i lekarzom źle - dołożymy kasę
Wichura zniszczyła Ci dom który nie był ubezpieczony? - dołożymy kasę.
I tak można wymieniać jeszcze długo...

Idealna rodzina - Mąż górnik, żona pielęgniarka, córka pracuje na poczcie i zaraz ją zwolnią, a syn jest rolnikiem z gospodarstwem zaraz przy rzece, która co roku wylewa, i wszyscy mają kredyty we frankach bo przecież tak taniej...Nie ubezpieczają się bo na cholerę....Nie pomyślą wcześniej bo po co...jak będzie problem ponarzekają głośno i kasę dostaną...

Mam ochotę normalnie zrobić strajk "zwykłych ludzi" i zacząć krzyczeć, że mi się to kur
nie podoba...Ale nie bo przecież normalni ludzie pomyślą wcześniej, zabezpieczą się i uważają, że to nie w porządku wyciągać rękę po kasę która nie jest ich i nie będą sią awanturować jak inni....
Tak tylko wylewam tu swoją frustrację, przepraszam niezainteresowanych...

#gorzkiezale
  • 43
@likyd: W innych krajach to normalne, w Niemczech dofinansowuje się kopalnie, Chorwacja i Czechy pomogli swoim frankowcom zamrażając kurs franka wg starego kursu, albo przewalutowując po starym kursie, wszyscy pomagali ofiarom huraganu w Nowym Orleanie, tylko w Polsce takie cebulactwo i zawiść panuje, tylko żeby innym nie pomóc. Co za cholera chytry naród.
@Xanthia: To nie jest tak, ja rozumiem, jeśli komuś huragan odebrał cały dorobek, ale dlaczego w momencie jeśli komuś zerwało dach Państwo ma od razu pomagać, podczas gdy sąsiad ubezpieczył się, odkładał składki i nie dostanie od Państwa ani grosza...Albo powodzianie, co roku zalewa dany teren, ale oni i tak się tam budują...To nie fair - nie można promować braku myślenia...Ja zawsze staram się zabezpieczyć w takich przypadkach, a jeśli mi
@likyd: popieram, normalni ludzie zawsze muszą płacić za debili którzy wszystko argumentują własną głupotą. Co to za tłumaczenie że "wtedy nie mieliśmy pieniędzy a chcieliśmy kupić mieszkanie" ( ͡º ͜ʖ͡º) kurde to może jeszcze zwolnijmy złodziejów z więzienia, narodowa amnestia bo oni nie mieli pieniędzy to ukradli, czym to się różni od logiki frankowców? Nie masz kasy na kawior to jesz kiełbasę i jajka a nie
@likyd: Z większością się zgadzam, jednak mamy najmniejszą liczbę lekarzy w przeliczeniu na 100k pacjentów w całej europie, bo wszyscy spieprzają za granicę, a ludzie i tak myślą, że im jest wspaniale i rząd taki przychylny...
@likyd: ale pierdół to Ty tutaj nie pisz. Moja mama jest pielęgniarka i zarabia gówno , a nie tyle co górnik czy lekarz. Pracuje po 12h w starym szpitalu państwowym juz od ponad 20 lat, co parę miesięcy robi kursy, w zeszłym roku skończyła studia licencjackie , następnie magisterskie z pielęgniarstwa, a teraz robi specjalizacje, po której będzie zarabiać tyle samo, tylko skończy się zajmowanie starymi ludźmi. Ja w czasie studiów
@zgon409: @Rain_: Gdy to pisałem to byłem mocno zdenerwowany, więc ująłem te pielęgniarki - z tego co pamiętam też strajkowały - zaznaczam - nie denerwuję się o to kto ile zarabia - nie obchodzi mnie czy któraś z tych grup zarabia 500k rocznie czy 20k. Po prostu zajebiście wkurzają mnie wszelkiego rodzaju akcje protestacyjne - daj mi bo ja wychodzę na ulicę i krzyczę. Wg mnie można się zawsze jakoś
@likyd: no ale chyba w tym rzecz :P Górnicy o swój interes zadbali, strajkowali. Zwykli ludzie nie, więc o co pretensje? Dopiero jakby zaczęli strajkować i nic by to nie dało, można by mówić o tym, że jednym grupom społecznym się pomaga a innym nie.
W innych krajach to normalne, w Niemczech dofinansowuje się kopalnie, Chorwacja i Czechy pomogli swoim frankowcom zamrażając kurs franka wg starego kursu, albo przewalutowując po starym kursie, wszyscy pomagali ofiarom huraganu w Nowym Orleanie, tylko w Polsce takie cebulactwo i zawiść panuje, tylko żeby innym nie pomóc. Co za cholera chytry naród.


@Xanthia: ale #!$%@? coś innym i przekazanie części na cele charytatywne to nie pomoc xD.

@lubi3jesc: @zgon409:
@likyd: tak #!$%@? zawsze sie mozna dogadac, najpierw sie zapoznaj o co chodzilo w protestach lekarzy a potem #!$%@? swoje gównomądrości; wololo jaki to ja #!$%@? jego #!$%@? mać jestem wielki znawca życia #!$%@? lekarze debile nie mogli sie dogadac tylko musieli strajkowac no #!$%@? #!$%@? w dupe nie to co ja bym #!$%@? fundował wszystko z własnej kieszeni bo to MISJA