Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś, kto może się wypowiedzieć na temat wpływu SSRI na seksualność, libido, itd? Najlepiej z własnego doświadczenia.
Biorę od sześciu dni Asentrę i od wczoraj dość się przestraszyłem, wiele osób na forach pisze o PSSD (dysfunkcja seksualna; impotencja, brak orgazmu, zerowe libido itd.) trwającym nawet do końca życia, co najgorsze nie da się tego wyleczyć. Przeraziło mnie to, zaczynam myśleć o przerwaniu leczenia.

tl;dr
Wie ktoś coś o wpływie SSRI na życie seksualne?

#ssri #leki #farmakologia #asentra #depresja #antydepresanty #fobia #fobie #pssd #serotonina #medycyna #narkotyki
  • 5
  • Odpowiedz
@Alkonauta: Zalezy od leku, sa rozne, jedne uposledzaja inne nie. Uposledzenie tez bywa w roznym stopniu. Po odstawieniu uposledzenie prawdopodobnie trwa tyle, ile powrot organizmu do normy. Czasami dol po odstawieniu leku trwa dosyc dlugo. To pierwsze masz opisane na ulotce, to drugie znajdziesz na forach internetowych. U mnie zupelnie nie zaburzaly, ale znam przypadki ze tak sie dzialo. Ale ja uprzedzilem lekarza, ze jest to dla mnie wazna kwestia. Ale
  • Odpowiedz
  • 1
@bst: przeraża mnie ta kwestia kilkuletniego/dożywotniego PSSD.
Mógłbyś napisać z której grupy antydepresantów lek brałeś? Albo najlepiej nazwę leku.
  • Odpowiedz