Wpis z mikrobloga

I jak tu w tym #!$%@? kraju funkcjonować?!!!
Weź tu człowieku załóż własna firmę i za ZUS przez pierwsze 24 miesiące płać mniejsze składki, bo według wyliczeń pani z ZUS-u należy Ci się zniżka... Przez dwa lata wszystko ładnie pięknie. Później już normalne składki przez rok, po czym bez wcześniejszych zawiadomień, czy coś, że im się nie zgadza... po trzech latach przychodzi pismo z tej złodziejskiej instytucji, że jednak zniżka się nie należała i trzeba oddać do ZUS-u prawie 17.000 zł. #!$%@? MAĆĆĆĆĆ!!!
Kto tam do #!$%@? pracuje?! Ja mam teraz płacić bo jakaś baba trzy lata temu się walnęła w obliczeniach?! Udowodnić tego nie mam jak, niestety... Jedyne co zostało to pisać odwołanie i czekać... ewentualnie strzelić sobie w łeb, lub #!$%@?ć z tego #!$%@? kraju!

#!$%@?, teraz bez dyktafonu się nie ruszam żeby załatwiać jakiekolwiek sprawy, będę za każdym razem spisywać nazwisko osoby która zemną rozmawia, bo inaczej się nie da. Radzę wam to samo, bo nie wiadomo na jakiego imbecyla traficie w urzędzie...
Zajebisty początek roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie ma co...

#zus #jakzyc #zzyciawziete #naszkrajtakipiekny #zlodzieje
  • 51
@PanBulka: imho w każdym państwie jest tak samo i jak prowadzisz działalność na terenie jakiegoś kraju to musisz podporządkować się do prawa tam obowiązującego. Nie mało którą, ale ciężko tu je wszystkie wymienić, dlatego napisałem, że zależy od charakteru działalności. Ale jak masz fizycznie np sklep to nic nie poradzisz.
@PanBulka: Jeżeli firma zagraniczna otworzy np. w Polsce sklep to powstaje tak zwany zakład i na mocy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania wszelkie dochody uzyskane z zakładu są rozliczane w Polsce. Tak samo jest z pracownikami. Praca najemna = w Polsce opłaca się ZUS ;)
@PanBulka: to ja uzupełnienię tylko wypowiedź kolegi, że przy tym rozwiązaniu możesz dać wspólnikowi 1% udziałów, bo chodzi tylko o to, aby spółka nie była prowadzona przez jedną osobę. A zusu nie płacisz, bo jako prezes wykonujesz wolontariat na rzecz spółki. No ale jak ktoś prowadzi DG to może mu się nie opłacać zakładać spółki, bo dochodzi cit
@Ekavel: a dlaczego ci sie nie nalezala "znizka" ?

Po drugie nawet jezeli urzednik Ciebie zle poinformowal to niestety nie jest to żaden powód do nieprzestrzegania prawa. Nawet jakbyś to miała na piśmie lub miałabyś to nagrane. Ewentualnie mógłby ten pracownik ponieść jakieś konsekwencje.
@Ekavel: Ale powiedz dlaczego Ci się nie należała. Bo jeśli świadczysz usługi tylko na rzecz ostatniego pracodawcy, albo nie minęło 60msc od ostatniej prowadzonej przez Ciebie DG, to pretensje możesz kierować tylko i wyłącznie do siebie za nieznajomość przepisów ;)
@januszprawa: @kravjec: Właśnie chodzi o 60 miesięcy od zawieszenia poprzedniej firmy. Do równych pięciu lat brakowało mi dokładnie 18 DNI co trzy lata temu według urzędniczki ZUS-u i jej koleżanek z pokoju nic nie stało na przeszkodzie by mi przysługiwała zniżka, byłam właśnie dokładnie w tej sprawie w ZUS, bo mogłam zaczekać te 18 dni i założyć firmę za trzy tygodnie. Głupia byłam, bo uwierzyłam, że pracują tam ludzie którzy
@Ekavel: Z tym brakiem informowania przyznam Ci rację. Ja o tym, ze zapomniałem zapłacić składkę w jednym miesiącu dowiedziałem się po pół roku, bo akurat potrzebne było mi zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami. Powodzenia życzę, ale te 18 dni mogłaś poczekać dla bezpieczeństwa, zawsze co do US/ZUS trzeba dmuchać na zimne
@kravjec:Teraz to już wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) na razie napisałam odwołanie i będę czekać, ale nie wierzę, że coś ugram w tej kwestii. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)