Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki z tagu #programowanie #python i #sql

Po 2 latach odwlekania stwierdziłem, że pora zasiąść do napisania pracy magisterskiej i w końcu zdobyć tytuł. Jednak gdy siadam i próbuję znaleźć sobie temat na który mógłbym pisać mam w głowie pustkę. Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o jakieś sugestie co do tematu pracy. Najlepiej czuję się w tematyce pythona oraz SQLa, więc może być coś z ormami związanego lub hurtowniami danych. Macie jakieś pomysły? Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
  • 9
@echelon_: Bardzo chętnie. Wspominając o technologiach chciałem tylko zasugerować tematykę, która by mi odpowiadała. Nie mam po prostu pomysłu co stworzyć, a zawsze ktoś mógłby napisać "ej, w django jako ormie brakuje tego i tego, można by to stworzyć".
@komek: a to nie jest tak że praca inżynierska to jest coś twórczego (to o czym piszesz) a magisterska jest badawczą czyli możesz zbadać wydajność django orm w porównaniu z surowym zapytaniami SQL?
@bns: Nie wróżę sukcesu z takim "ambitnym" projektem badawczym. Chyba, że by do tego jeszcze dodał porównanie z ORM zoptymalizowanym pod jakieś konkretne rodzaje zapytań, albo pod konkretną bazę danych (prawdopodobnie korzystając z poleceń z poza standardu SQL), gdzie oczywiście optymalizacja byłaby jego autorstwa (np. fork istniejącego ORM z poprawkami). Wtedy moooże ktoś by to kupił.
@Regis86: to co napisał @bns to pewnie był przykład dla rozróżnienia typów pracy. To o czym piszesz jest właśnie jest właśnie tym kierunkiem w którym chciałbym podążać.

@bns: tak, masz rację.