Wpis z mikrobloga

#neuropa

Wiele osób mówi:

Wy podłe lewaki popieracie muslimów


Niektórzy mówią:

neuropa kocha islamistów i kozy


A ja odpowiadam - my po prostu kochamy zdrowy rozsądek i pewne uniwersalne wartości. Wierzymy w wolność, prawo człowieka do decydowaniu o sobie, odpowiedzialność za swoje własne czyny itp. itd. W sumie mogłoby się wydawać, że dość podstawowe rzeczy. I naszym zdaniem nie ma znaczenia religia, rasa, orientacja seksualna czy stosunek do pluszowych żyrafek. Każdy ma prawo żyć, pracować, praktykować w to co wierzy etc. - póki nie narusza tych podstawowych praw przynależnych innym ludziom.

Dlaczego "bronimy" islamistów?

Nie bronimy "islamistów". Gardzimy fanatykami, terroryzmem, ekstremizmem, ślepą przemocą - i też niezależnie czy jest ona w "wykonaniu" zezwierzęciałych Talibów czy buddyjskich mnichów.

Nie mają dla nas takie "etykiety" znaczenia :)

Nie da się jednak ukrywać, że nie podzielamy entuzjazmu z jakim "tłum" niesiony hasłami prawicowych ekstremistów i manipulatorskich portali chce przeganiać / palić / topić / bić czy mordować wszystkich muzułmanów "bo to zwierzęta". Nie - to są ludzie. Jeśli potrafią tu żyć i przystosować się do naszych zasad - niech żyją obok nas (wierzcie mi są tacy co potrafią). Jeśli nie potrafią to za ich czyny / zbrodnie powinna spotkać ich kara.

Do czego zmierzam?

Jest sobie znalezisko:
http://www.wykop.pl/link/2327600/mlode-muzlumanki-pokazuja-czym-jest-religia-pokoju/

Komentarze wyszydzają islamistów, domagają się kar, wygnania z Europy, wieszania, bicia, eksterminacji i ostatecznego zakończenia kwestii islamskiej.

Problem polega na tym, że na filmie są dziewczyny z chrześcijańskiej Brazylii, które biją się o chłopaka - a nazwa znaleziska i opis to prowokacja / manipulacja.

Zapomnijcie na chwilę o islamie - przeczytajcie komentarze i wstawcie sobie tam wszędzie "katolicy".

Czujecie klimat? Ktoś was - całkowicie niewinnych i niezwiązanych z kobietami z filmu katolików - chce bić / mordować / wyganiać / kopać i wyzywa was o najgorszych. Tylko dlatego, że jakieś debilki tysiące kilometrów od was pobiły się i łączy was z nimi fakt, że was rodzice ochrzcili w tej samej wspólnocie religijnej :)
  • 76
@Jack_Donaghy: zgadzam się, że teraz wszystko jest podpinane pod muslimów, ale nie bez powodu. ludzie się boją. ja też się boję. i Twoje racjonalne wpisy niestety nie sprawiają, że czuję mniejszą obawę przed tą grupą osób, bo nie da się rozróżnić na pierwszy rzut oka normalnego muslima od terrorysty. oczywiście - katolika od #!$%@? również, ale tutaj nie katolicyzm definiuje ich agresję. w tym rzecz. to jest inna kultura, inne wartości.
A ja odpowiadam - my po prostu kochamy zdrowy rozsądek i pewne uniwersalne wartości. Wierzymy w wolność, prawo człowieka do decydowaniu o sobie, odpowiedzialność za swoje własne czyny itp. itd. W sumie mogłoby się wydawać, że dość podstawowe rzeczy. I naszym zdaniem nie ma znaczenia religia, rasa, orientacja seksualna czy stosunek do pluszowych żyrafek. Każdy ma prawo żyć, pracować, praktykować w to co wierzy etc. - póki nie narusza tych podstawowych praw
No jeśli używasz terminologii fanatyków KNP


@JakisTamKtosek: Akurat nie tylko KNP tak określa te tematy, są również inni( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak skoro już szufladkujesz ludzi to cóż.

według których wszystko poza KNP to lewica i socjalizm to pewnie masz rację.


SLD jest bardziej prawackie od Twojego Ruchu, PiS-u, PO czy SLD, gdyż to oni zrobili najwięcej dla wolności gospodarczej Polaków, jeszcze nawet jako PZPR, Michnik i
@SScherzo: Jak mówię - zupełnie nie rozumiesz.

Nie specjalnie chce mi się wdawać w polemikę - ale podsumujmy: żyjesz w kraju (zakładam, że żyjesz w Polsce), który w ostatnich stu latach stracił miliony istnień ludzkich w wojnach białego człowieka, w wojnach cywilizacji zachodniej, w wojnach europejskich, w wojnach narodów chrześcijańskich... I Ty tak tragicznie boisz się muzułmanów i twierdzisz, że wolisz żeby ich nie było i że ich religia definiuje ich
Poza tym ciągle im nie pasuje Korwin


@Kaczypawlak: największy wyznacznik tego kto jest socjalistą na wypoku - antypatia do 72 letniego fantasty pozującego na polityka, który twierdzi, że:
- plemniki przenikają do mózgu i zmieniają poglądy kobiety
- program kosmiczny powinien opierać się na wysyłaniu tysięcy małych baloników
- telewizja emituje fale zwiększające niechęć wyborców do jego osoby

Faktycznie jeśli krytyka takich wygłupów to socjalizm to nie chce być nikim innym
@Jack_Donaghy: tak, w przypadku muzułmanów agresję definiuje religia i przede wszystkim kultura.

gdybym żyła w czasach I lub II Wojny Światowej, to bym się obawiała czegoś innego. chwilowo widzę zagrożenie ze strony muzułmanów i spowodowane jest to ich działaniami. być może jest to odsetek - nie zmienia to faktu, że jest to grupa, której się obawiam, bo nie wiem, na kogo trafię.

nigdy nie byłam fanką fanatyzmu i to się nie