Wpis z mikrobloga

Ustalmy na początek, że rozumiem jak działa SVN, że budowane są dodatkowe wersje na podstawie różnic w gałęziach, nic nie powinno ginąć itp. itd.
Ale teraz załóżmy, że mam 10 tys. commitów i repozytorium działa już od paru lat. Wiem, że nie wrócimy do żadnej wersji - powiedzmy - sprzed 8000. Czy jest jakaś możliwość "zcommitowania" repozytorium samego w sobie, że wersja 8000 stanie się podstawową, bazową, zawierającą całą podstawkę do dalszych zmian, a wszystko poniżej zostanie wycięte w pień?

Nie ukrywam, że dumpy zaczęły się robić przeogromne i zastanawiam się jak to posprzątać. Innymi słowy:
- czy da się usunąć rewizje od początku do jakiegoś numeru, zachowując stabilną podstawę repozytorium
- czy jedynym rozwiązaniem jest utworzenie nowego repozytorium i wgranie obecnych projektów "tak jak jest"?

#svn #repozytoria #informatyka
  • 3
@fmfd: jeśli dobrze rozumiem, to służy to do zrzucania konkretnych rewizji. Przykładowo przyda się, jak ktoś wrzuci duże ilości pierdół, które trzeba odkręcić. Wtedy mogę zdumpować z ograniczeniem od góry i wgrać tylko stan "do wczoraj".
Natomiast nie jestem przekonany, że to mi pomoże przy wgrywaniu "od dołu". Mówimy tutaj o backupie - czyli w każdej chwili powinienem być w stanie wrzucić pliku z dumpem z powrotem na repozytorium w całości