Wpis z mikrobloga

@Blaskun:

Tylko, że w powszechnym dostępie do broni masz większą szanse zarobić kulkę od jakiegoś kolesia niż od terrorysty.

Czytaj dyskusję od początku, a nie od połowy. Jest wiele przykładów mocno nasyconych bronią krajów, które dowodzą że powszechność dostępu do broni nie ma związku z ilością ataków z jej użyciem. Jeżeli poza własnym zdaniem masz jakiś argument w temacie to go podaj, albo STFU.

Nagrali się i naoglądali filmów i już myślą, że są gotowi stawić czoła całemu przestępczemu
  • Odpowiedz
A w końcu jak wyjaśnisz fakt że wszyscy policjanci zgodnie opowiadają się za ograniczeniem i kontrolą posiadania broni?


@marcin-: FYI: autor tematu pisał wyżej że jest byłym policjantem.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: w USA narzucają wiele absurdalnych przepisów dot. broni wynikających z medialnego szumu przy różnych okazjach. W wielu sytuacjach stawia to ich w dziwnej sytuacji bo o ile dostęp do broni jest powszechny to rządy stanowy lub federalny wprowadzają absurdalne przepisy dot. pojemności magazynka, długości broni obsługiwanej dwuręcznie, długości broni gladkolufowej...Czy np. zakazie sprzedaży broni strzelającej z otwartego zamka. I tak amerykanie czasami kombinują wymyślając uchwyt zmieniający karabin w pistolet
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: dane o ok 35% mam z głowy czyli z niczego (kojarzyło mi się to, z jakiejś dyskusji na temat broni, ale pisałem to z pracy i nie miałem tam dostępu do źródeł), nie upieram się przy tym jeśli mówisz, że to 31% to też ok i jeśli mówisz, że to nie ludzi tylko sztuk broni na 100 osób to też ok - w dalszym ciągu dość dużo jak na
  • Odpowiedz
Czytaj dyskusję od początku, a nie od połowy. Jest wiele przykładów mocno nasyconych bronią krajów, które dowodzą że powszechność dostępu do broni nie ma związku z ilością ataków z jej użyciem. Jeżeli poza własnym zdaniem masz jakiś argument w temacie to go podaj, albo STFU.

A ile jest przykładów gdzie w społeczeństwie gdzie był ściśle regulowany dostęp do broni po jego uwolnieniu bezpieczeństwo się zwiększyło?

Nikt nic takiego tu nie napisał, szczególnie w odniesieniu do 3 kozojebów z kałachami i granatnikiem. Piszemy że mieliby szansę której nie mają bez broni. Są jak owce wiedzione na r--ź.

Napastnicy maja przewagę i to oni się przygotowują na akcję więc jeśli to planują i ty jesteś celem bo masz marginalne szanse obojętnie czy z bronią czy bez.

Robisz
  • Odpowiedz
@nico112: Głównie przez nepotyzm, niekompetencję policjantów z którymi musiałem pracować. Brak perspektyw rozwoju i awansu mimo jak najlepszych wyników w służbie oraz pisemne wyróżnienia z KWP. Przez komunistyczną, wszechobecną mentalność milicyjną. Wisienką na torcie była propozycja służby w mieście gdzie nie byłbym w stanie żyć za ówczesne uposażenie.
  • Odpowiedz
@Jack_Donaghy: Po pierwsze to nie wiem skąd owe ~35%.
SZACUJE się że we francji w rękach obywateli jest 19 milionów sztuk broni ( legalnej, oraz nie legalnej). Nie wiadomo co to za b--ń, równie dobrze dla dramaturgii mogli podciągnąć pod b--ń czarno prochową, towiatrówki czy "karabiny" ASG...
Po drugie, śmiem twierdzić że nie jest tak że każdy obywatel ma po jednej sztuce. Przestępcy mają powiedzmy po 5, sportowcy po 5,
  • Odpowiedz
Nieco łatwiej jest kupić legalnie we Francji b--ń myśliwską. W tym przypadku na ogół nie wymaga się zezwoleń, ale nabywca musi zadeklarować w urzędzie posiadanie zakupionej broni pod karą jej skonfiskowania.


@DeXteR25: http://www.ssaa.org.au/research/1997/1997-08_french-gun-laws.html

Żeby kupować b--ń myśliwską trzeba być ... myśliwym, a zeby być myśliwym - trzeba zdać egzaminy.
Gdyby zakazali broni nie myśliwskiej, a pozwolili na dowolne posiadanie myśliwskiej - to by był absurd...
Myślę że autor miał na
  • Odpowiedz
Pistolet nie jest tak celny jakby się wydawało. Trzeba naprawdę dużej wprawy, by trafić kogoś stojącego(!) 30m dalej.


@Xanthia: Nie wiem czy ktoś już pojechał cię za ten wpis, ale tarcza na strzelnicy do strzelania sportowego jest mniejsza od sylwetki ludzkiej i ustawiona jest dokładnie na 30 m. Nie ma problemu z trafieniem w tarczę z tej odległości z jakiegokolwiek pistoletu, a większość przecież celuje w czarne pole, które w
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: W grach mam 80% headshotów. Bawiłam się paitntball, strzelałam do ludzi, wiem jak to wygląda, strzelałam na strzelnicy z paru giwer. Też wiem jak to wygląda. Nie próbuj mi jechać, jeśli nie jesteś przeszkolonym marines.
  • Odpowiedz