Wpis z mikrobloga

@Jack_Donaghy:

We Francji dość skomplikowane przepisy wyróżniają osiem kategorii broni. Prawo zakazuje posiadania i noszenia bez specjalnego zezwolenia większości rodzajów broni palnej, w tym karabinów, pistoletów czy rewolwerów. Takie zezwolenie uzyskać mogą - w drodze wyjątku - osoby powyżej 21. roku życia, które uprawiają strzelectwo (np. w klubie sportowym) lub też są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. W obu tych przypadkach procedura przyznawania administracyjnej zgody jest z reguły długotrwała i żmudna.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Nie musi 'dawać sobie rady', wystarczy że zza okna z którego kręcił film, odda kilka strzałów i może zabije lub uszkodzi któregoś z kozojebów, po czym zwieje w głąb budynku.
@Jack_Donaghy: A jakiego typu to broń? Pewnie głównie myśliwska?
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Widzę, że naoglądałeś się filmów. Proponuję wizytę na strzelnicy. Pistolet nie jest tak celny jakby się wydawało. Trzeba naprawdę dużej wprawy, by trafić kogoś stojącego(!) 30m dalej.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Nie wiem jak bardzo skomplikowane są te przepisy fakt faktem, że ponad 30% obywateli jednak tam posiada broń. Możliwość posiadania BEZ ZEZWOLENIA broni myśliwskiej to w kontekście obrony swojego domu/rodziny BARDZO dużo.
  • Odpowiedz
A jakiego typu to broń? Pewnie głównie myśliwska?


@maciek_gi: A czym się różni myśliwska od zwykłej w takim wypadku Twoim zdaniem? Szczerze mówiąc wolę mięć myśliwską w domu w takiej sytuacji niż pistolet 9X19. Broń myśliwska do obrony domu to bardzo dobre rozwiązanie. Na odległość jest b. celna, duża moc powalająca, a w ostateczności można zainwestować w gładkolufową i w domu/mieszkaniu nie ma nic lepszego.
  • Odpowiedz
A czym się różni myśliwska od zwykłej w takim wypadku Twoim zdaniem? Szczerze mówiąc wolę mięć myśliwską w domu w takiej sytuacji niż pistolet 9X19. Broń myśliwska do obrony domu to bardzo dobre rozwiązanie. Na odległość jest b. celna, duża moc powalająca, a w ostateczności można zainwestować w gładkolufową i w domu/mieszkaniu nie ma nic lepszego.


@Jack_Donaghy: Fajna sprawa. Jednak dostęp do broni osobistej jest ważniejszy.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Nie muszę go trafiać. Czasem wystarczy świadomość że ktoś do niego strzela, stawia opór, aby zmienić jego plany, zbić go z tropu. Zawsze lepiej walić na oślep niż dać się zarżnąć jak bezbronna owca.
@Jack_Donaghy: Pistolet możesz mieć pod ręką, broni myśliwskiej nie bardzo.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Brednie? Pomyśl jak byś się zachował. Teraz jesteś mądry bo masz czas na myślenie, wtedy nie byłoby czasu. Jeśli nosisz, też nie daje to gwarancji. Jedyny element pozytywny to to, że może by się przestraszyli jakbyś zaczął chaotycznie strzelać. Chociaż dwóch fanatyków z kałachami raczej trudno wystraszyć.
  • Odpowiedz
W Polsce jest jeszcze gorzej.


@DeXteR25: z ciekawości masz w Polsce pozwolenie na broń?

Faktycznie nasze przepisy nie przewidują możliwości posiadania broni bez zezwolenia. Z drugiej strony Polskie przepisy pozwalają w wielu wypadkach na więcej niż np. Amerykańskie ;) A mam wrażenie, że wiele osób po prostu nie korzysta z możliwości jakie daje prawo w
  • Odpowiedz
@Xanthia: Celowałem do człowieka z broni raz w życiu. Wiem jakie to uczucie i nikomu go nie życzę. Wiem, że chce mieć jakiekolwiek szanse niż nie mieć żadnych. Nikt nie może za mnie decydować czy wolno mi bronić swojego życia i zdrowia czy nie.
  • Odpowiedz