Wpis z mikrobloga

@zielnoka: Rząd ma pod sobą regularne wojsko, więc nie obawiałby się #januszywojny uzbrojonych w b--ń krótką.
Czy wam naprawde nie może przejść przez mysl, że mniej broni w posiadaniu obywateli równa się mniej napadów z jej użyciem?
@Xanthia: Ta to ich argument, że przestępca nie musi mieć legalnej, a wystarczy spojrzeć jak jest teraz u nas. Słyszał ktoś, żeby jakiś leszcz napadł i okradł kogoś z
  • Odpowiedz
@Blaskun: Tak, oczywiście, bo jak b--ń w rękach cywili to tylko b--ń krótka, podkreślam B--Ń KRÓTKA, najlepiej z XVI wieku, coby cywile nie mogli zbytnio szaleć.

Zawsze kisnę z argumentów w stylu "Przed dresem uzbrojonym w pałę, albo noża mam szansę uciec"- mentalność niewolnika. Jankesi mają b--ń i jakoś ich państwo funkcjonuje- jakoś wojsko nigdy tam nie pacyfikowało obywateli, a rząd nie rucha swoich tak jak ma to miejsce w
  • Odpowiedz
@zielnoka: Ty masz swoje zdania, ja mam swoje.
Czuję się bezpieczny w Polsce i nie potrzebuję broni. Do tego cieszę się, że nie ma do niej dostępu byle półgłówek z kompleksem małego siusiaczka, bo przynajmniej nie odstrzeli mnie/siebie/kolegi po pijaku lub przy chęci kozaczenia przy znajomkach.

Słyszałeś kiedyś żeby sfrustrowany koleś wszedł do polskiej szkoły i wywołał strzelaninę?
Ktoś przystawił Ci b--ń do głowy i zażądał oddania cennych rzeczy?
Ile
  • Odpowiedz
@Blaskun: No jedyne masakry w US i A, dzieją się w szkołach- pewnie ma to związek z tym, że personel nie może wnosić broni to tego typu budynków.

No to czuj się bezpieczny w Polsce- w końcu nasz kraj jest super-duper bezpieczny, co pokazuje historia.
A co do "kompleksu małego siusiaczka"- jak jakiś debil kozaczy z bronią to należy go zastrzelić. Tak działa to w cywilizowanym państwie- w USA jak kozaczysz z atrapą broni, to możesz zostać rozwalony.

A czy Ty słyszałeś, żeby sfrustrowany koleś popłynął łódką na obóz dla młodych lewaków i
  • Odpowiedz
Zamordowany właściciel kantoru niedawno


@DeXteR25: Na pewno właściciel kantoru nie miał broni. Akurat kto jak kto ale taki na pewno dostał pozwolenie i miał ze sobą b--ń. Możliwe, że dlatego zginął.
A jak napastnicy z Paryża poradzili sobie z uzbrojonymi i przeszkolonymi policjantami to na pewno nie przeszkodziłby im dziennikarzyna z pistolecikiem
A w końcu jak wyjaśnisz fakt że wszyscy policjanci zgodnie opowiadają się za ograniczeniem i kontrolą posiadania broni?
  • Odpowiedz
No jedyne masakry w US i A, dzieją się w szkołach-


@zielnoka: Niejednej można by uniknąć gdyby nie było powszechnego dostępu do broni. Jak tej gdzie dwoje łebków kupili przez internet b--ń automatyczną.

że personel nie może wnosić broni to tego typu budynków.

Czyli co gdyby mieli b--ń, to do tragedii by nie doszło. Doszłoby tylko napastnik zostałby odstrzelony
  • Odpowiedz
@Blaskun: no ale gwałtów też można uniknąć, kastrując mężczyzn.
można też zapobiegać przemocy domowej wprowadzając prohibicje

Wystarczy, że przed szkołą będzie wykrywacz metalu i drzwi otwierane od wewnątrz

Wybacz za określenie, ale widzę, że jesteś dobrze wytresowany przez komunistyczną propagandę, która w 50 lat wmówiła polakom, że kraj spłonie, jeśli ktoś dorwie się do broni- nawet Królestwo Kongresowe (które było pod ZABOREM rosyjskim) miało bardziej liberalne prawo, jeśli chodzi o dostęp do broni. Ale najlepiej żyć w paranoicznym strachu przed bronią palną, i poświęcać swoją wolność
  • Odpowiedz
Z drugiej strony Polskie przepisy pozwalają w wielu wypadkach na więcej niż np. Amerykańskie ;) A mam wrażenie, że wiele osób po prostu nie korzysta z możliwości jakie daje prawo w Polsce.


@Jack_Donaghy: Mógłbyś rozwinąć pierwszą i drugą kwestię , bardzo proszę . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wystarczy, że przed szkołą będzie wykrywacz metalu i drzwi otwierane od wewnątrz


@PiersiowkaPelnaZiol: Ale po co? Nie ma dostępu, nie ma czego się obawiać. Masz to już teraz.
Po drugie to kojarzy mi się z państwem policyjnym.
Nie czuję się ubezwłasnowolniony brakiem dostępu do broni. W jaki sposób zyskasz wolność przy zakupie broni?
Wolno Ci będzie się bronić przed innymi ludźmi posiadającymi b--ń?
Nie uważasz, że chcesz stworzyć problem by
  • Odpowiedz
@Blaskun: Przecież b--ń automatyczna i granatniki przeciwpancerne są we Francji zakazane, jak to, ustawa nie sprawiła że magicznie zniknęły?
Nawet w Polsce jak wiesz co i jak to możesz sobie nabyć sprzęt, mimo że u nas jest stosunkowo mało dostępny
  • Odpowiedz