Wpis z mikrobloga

Bo widzisz, miałam kiedyś nieprzyjemność poznać drugą stronę medalu.


@Xanthia: dowód anegdotyczny

Narwańców, psychopatów, kryminalistów itd. Aż strach pomyśleć, że oni też mieli by dostęp do broni.


@Xanthia: ale nikt nie chce dawać broni psychopatom i kryminalistom :)

Aha. Mafii nie ma.


@Xanthia: Jeśli porównujesz polską przestępczość zorganizowaną do tej w USA to faktycznie nie ma chyba o czym dyskutować. Bo to równie dobrze można porównać Wojsko Polskie do
oczywiście - tylko wiesz z czym ja mam problem przy masowym dostępie do broni w Polsce? Z samochodami. Taką mam przewrotną teorię, że widzę jak Polacy zachowują się na drodze i przekładam to sobie na zachowanie z bronią. Jeździmy kiepsko (skandaliczny poziom wyszkolenia), lekkomyślnie (brawurowo wręcz) prowadząc za szybko samochody w złym stanie technicznym. Dzięki czemu mamy jedną z najgorszych statystyk w cywilizowanym świecie.

Mam wrażenie, że z bronią może być podobnie.
Jeśli porównujesz polską przestępczość zorganizowaną do tej w USA to faktycznie nie ma chyba o czym dyskutować. Bo to równie dobrze można porównać Wojsko Polskie do US Army :)

Akurat w przestępczości zorganizowanej stoimy na światowym poziomie a przynajmniej staliśmy w okresie pruszkowa i spółki.
@Jack_Donaghy:
@maciek_gi: Wyobraź sobie prostą sytuację. Robi się zadyma w klubie, teraz co najwyżej mogą się po buziach poobijać, chyba, że ktoś ma nóż. Wtedy jest gorzej. A wyobraź sobie, że każdy ma gnata. Jeżeli to nie jest argument to nie wiem co mogło by Cię przekonać. Bo pewnie wyobrażasz sobie sytuację, gdy jakiś bandyta napada na staruszka z pałką, a ten go z giwery?
Poza tym to moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, prawda?


@Xanthia: To nie jest kwestia tego czy się zgadzam - tylko kwestia tego czy pleciesz bzdury. Boisz się o dawanie broni kryminalistom, ale przecież nie ma zupełnie takiego pomysłu i zagrożenia.

Akurat w przestępczości zorganizowanej stoimy na światowym poziomie a przynajmniej staliśmy w okresie pruszkowa i spółki.


@nico112: nie wiem co rozumiesz przez światowy poziom, ale nigdy nawet
Wyobraź sobie prostą sytuację. Robi się zadyma w klubie, teraz co najwyżej mogą się po buziach poobijać, chyba, że ktoś ma nóż. Wtedy jest gorzej. A wyobraź sobie, że każdy ma gnata. Jeżeli to nie jest argument to nie wiem co mogło by Cię przekonać. Bo pewnie wyobrażasz sobie sytuację, gdy jakiś bandyta napada na staruszka z pałką, a ten go z giwery?


@Xanthia: Osoba z LEGALNĄ bronią palną, która jest
zalezy jakie jest prawo. Ja tez mam w domu blondyne ale nie wiem czy bym użyl bo przekroczenie granicy obrony, i wyrok


@death070: Z mojego doświadczenia: #!$%@?, WYBIJAJ ZĘBY I NAWET SIĘ NIE PRZYZNAWAJ w sytuacji zagrożenia. Później się będziesz martwił, żaden sąd zdrowia czy życia Ci nie przywróci.