Wpis z mikrobloga

Leze w lozku i juz ktorys raz w tym tygodniu jakis pijany debil strzela za oknem z karabinu albo pistoletu (Witamy w Texasie :/ ). Jak sie zastanawiasz czy lezac spokojnie w lozku zaraz dostaniesz rykoszetem czy nie to zmienia ci sie troche perspektywa. Oslablem w swoich zapedach liberalizacyjnych. Wlasnie uswiadomilem sobie ze siedzac w Polsce i bedac za liberalizacja dostepu do broni (jak wiele wykopkow), kierowalem sie glownie argumentem wyrownania szans w starciu i lepsza mozliwoscia obrony wlasnego domu.

Bralem pod uwage tylko to ze ktos inny moze celowo sprobowac uzyc broni przeciwko mnie a nie wzialem pod uwage tego ze ludzie sa poprostu idiotami i ktos moze po pijaku pociagnac ci serie po oknie bo strzelanie w powietrze wydalo mu sie swietnym pomyslem, tylko mu sie reka omsknela.

Inna slaba rzecz to to ze nie ma dnia zebys w lokalnej telewizji albo gazecie nie przeczytal ze ktos kogos zastrzelil / postrzelil.

Smutne jest to ze wystarczy jeden idiota na setki normalnych uzytkownikow.

Zeby nie bylo ze same minusy... Smieszne uczucie jak jestes w domu gdzie jest kilka sztuk broni. Shotgun i pistolet do ewentualnej obrony, sztucer do polowan i jakas .22 na tania amunicje do zabawy. Jak Ci sie nudzi to zawsze mozesz sobie sobie wyciagnac z szafy karabin .22 wlozyc do kieszeni kilka tarcz, kilka garsci amunicji i pojsc postrzelac do celu.

Zeby nie bylo... dalej jestem za liberalizacja dostepu do bronii, ale jednak ze spora iloscia regulacji.

Dluzszy wpis o samych przepisach regulujacych dostep do broni (porownanie bardzo liberalnego Texasu i dosc restrykcyjnego Bostonu) postaram sie dodac pod koniec stycznia jak tylko wreszcie skoncze serie o komunikacji miejskiej :)

#podrugiejstroniebajora <- dodawac do obserwowanych jak chcecie widziec moje wpisy.

#bron #projektdedal #strzelectwo
źródło: comment_eOg1xxP3pvVbTeQQOWAeZjv3hrSUgXPC.jpg
  • 55
@Taco_Polaco: Jest popularny cytat, że kto rezygnuje z wolności na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje ani na jedno ani na drugie. Jakiś idiota może zacząć strzelać po pijaku gdzie popadnie, ale to jest ryzyko związane ze zwiększoną Twoją wolnością. Jeśli wolność jest dla Ciebie najwyższą wartością i cenisz ją bardziej niż bezpieczeństwo to musisz zaakceptować, że może dojść do takich sytuacji. Ale to co zaprezentowałem do tej pory w tej wypowiedzi to
@polny_zwierz: Przekaze twoje slowa sasiadowi ktory musial wymieniac przestrzelona szybe. Z pewnoscia doceni cytat z Franklina. Narazie poczucie zagrozenia z powodu posiadania broni przez nieodpowiedzialnych idiotow przewyzsza poczucie bezpieczenstwa jakie daje mi bron lezaca na wyciagniecie reki od lozka. Musial bys mi dac wolnosc zastrzelenia kazdego pijanego goscia strzelajacego z broni, w odleglosci mniejszej niz zasieg strzalu odemnie. W tym tygodniu byly by to 3-4 trupy.

Ja nie mowie ze ci
@NiepotrafieAngielskiego: Huk mi nie przeszkadza. Ale jak usiadziesz sobie przy piwie z sasiadami i zaczynasz slyszec wspominki ze tujakis debil zostawil bron na wierzchu i dzieciak zabil innego dzieciaka albo ktos sobie strzelal dla zabawy i rykoszetem trafil sasiada ktory siedzial u siebie w domu albo widzisz dziury po kulach w oknie to przestaje to byc zabawne.

Bron w TX moze miec gosc ktory jest za glupi zeby sie podetrzec.

Nie
@NiepotrafieAngielskiego: Prawo jazdy można porównać z ustawą znoszącą ubóstwo? Masz ty swój rozum w ogole? Wszystko jest czarne albo białe, kto nie myśli jak ty jest socjalistą. Prawo jazdy ma pewną realną funkcję, przynajmniej w pewnym stopniu ogranicza debilom dostęp do kilkutonowej maszyny. Bowiem psychol za kierownicą w mniejszym stopniu szkodzi sobie niż innym, to jest granica wolności.
@Taco_Polaco:

Mam kilka pytań:

1. W Texasie można strzelać do celu tylko na swojej działce czy mogę się zatrzymać na poboczu i na wolnym skrawku terenu ustawić tarcze i poćwiczyć strzelanie? Oczywiście w granicach rozsądku, nie na poboczu w mieście.

2. Ludzie, których opisujesz strzelają na swoich posesjach i działka na której się znajdujesz jest tak blisko tego miejsca czy strzelają nie patrząc na to, że mogą komuś przeszkadzać?

3. Jeżeli
Prawo jazdy ma pewną realną funkcję, przynajmniej w pewnym stopniu ogranicza debilom dostęp do kilkutonowej maszyny. Bowiem psychol za kierownicą w mniejszym stopniu szkodzi sobie niż innym, to jest granica wolności.


@jigsaw96: w jakim stopniu ogranicza? Każdy psychol może do auta wsiąść i zabić ludzi na ulicy. Każdy.

Prawo jazdy nie robi magicznego "ej, ty nie możesz jeździć bo nie masz państwowego papierka!" tak samo działa tabliczka "gun free zone".
@pejczi @jigsaw96: nie czepiajcie się @NiepotrafieAngielskiego tylko przyjrzyjcie się mu, poczytajcie jego wpisy. Wydaje się być człowiekiem który przyjmuje cudze poglądy jako swoje, bez żadnych zmian bądź refleksji na ich temat. Tworząc z nich utopie w swojej głowie, popadając w skrajność i wypaczając je. Jego wpisy są natomiast dość emocjonalne i bardzo często atakują innych. Sprawia wrażenie człowieka nie potrafiącego sobie poradzić ze sobą dlatego zamyka się w swojej utopii i
@daniel_w: Tak tak masz racje. Trzeba też wprowadzic bardzo restrykcyjne regulacje dostepu do noży kuchennych. Nie mozna czuc sie bezpiecznie gdy kazdy ma dostep do tej smiercionosnej broni. A no i tez trzeba zakazac chodzenia na siłownie! Tak tak! Jak mam czuc sie bezpiecznie wsrod koksow dziesieciokrotnie silniejszych ode mnie?
@fir3fly: Dzięki za podanie całego cytatu w oryginalnej wersji! Nadal dla wielu ten cytat będzie zasadny, szczególnie, gdy za essential liberty traktują prawo do posiadania broni. Zbyt wiele to nie zmienia w mojej wypowiedzi, szczególnie, ze ja nie jestem zaciekłym obrońcą niekontrolowanego, powszechnego dostępu do broni na dowod osobisty. Pozdrawiam!
@Qbaz:

Mam kilka pytań:


1. W Texasie można strzelać do celu tylko na swojej działce czy mogę się zatrzymać na poboczu i na wolnym skrawku terenu ustawić tarcze i poćwiczyć strzelanie? Oczywiście w granicach rozsądku, nie na poboczu w mieście.

Teren prywatny spelniajacy pewne wymagania. Bycie poza granicami miasta, minimalna powierzchnia 40 tys. m^2 (czyli np. kwadrat 200x200m), minimum 50 metrow od granicy dzialk. Sa tez podane odleglosci od szkol, kosciolow
@Taco_Polaco: "Narazie poczucie zagrozenia z powodu posiadania broni przez nieodpowiedzialnych idiotow przewyzsza poczucie bezpieczenstwa jakie daje mi bron lezaca na wyciagniecie reki od lozka. "

Dlatego nie jestem za latwym dostepem do broni w Polsce...
"wyrownania szans w starciu"


Do mnie nawet te argumenty w sumie zupełnie nie trafiają. Pierwszy opiera się na założeniu że napastnik będzie uzbrojony w broń palną - które to założenie jest jakąś mokrą fantazją ludzi co by sobie chcieli kogoś zastrzelić.

@daniel_w: Drobna uwaga, bez wdawania się w to czy ten argument jest słuszny czy nie. Raczej tutaj chodzi o to, że w społeczeństwie bez broni, "statystyczna" drobna kobieta nie ma
@Taco_Polaco:

Inna slaba rzecz to to ze nie ma dnia zebys w lokalnej telewizji albo gazecie nie przeczytal ze ktos kogos zastrzelil / postrzelil.


O ty lewaku!!!! Jonasz Koran Mekka mówił, że tylko spiskowcy chcący ograniczyć nam wolność i przejąć nad nami kontrolę mówią takie rzeczy i to same bzdury