Wpis z mikrobloga

Leze w lozku i juz ktorys raz w tym tygodniu jakis pijany debil strzela za oknem z karabinu albo pistoletu (Witamy w Texasie :/ ). Jak sie zastanawiasz czy lezac spokojnie w lozku zaraz dostaniesz rykoszetem czy nie to zmienia ci sie troche perspektywa. Oslablem w swoich zapedach liberalizacyjnych. Wlasnie uswiadomilem sobie ze siedzac w Polsce i bedac za liberalizacja dostepu do broni (jak wiele wykopkow), kierowalem sie glownie argumentem wyrownania szans w starciu i lepsza mozliwoscia obrony wlasnego domu.

Bralem pod uwage tylko to ze ktos inny moze celowo sprobowac uzyc broni przeciwko mnie a nie wzialem pod uwage tego ze ludzie sa poprostu idiotami i ktos moze po pijaku pociagnac ci serie po oknie bo strzelanie w powietrze wydalo mu sie swietnym pomyslem, tylko mu sie reka omsknela.

Inna slaba rzecz to to ze nie ma dnia zebys w lokalnej telewizji albo gazecie nie przeczytal ze ktos kogos zastrzelil / postrzelil.

Smutne jest to ze wystarczy jeden idiota na setki normalnych uzytkownikow.

Zeby nie bylo ze same minusy... Smieszne uczucie jak jestes w domu gdzie jest kilka sztuk broni. Shotgun i pistolet do ewentualnej obrony, sztucer do polowan i jakas .22 na tania amunicje do zabawy. Jak Ci sie nudzi to zawsze mozesz sobie sobie wyciagnac z szafy karabin .22 wlozyc do kieszeni kilka tarcz, kilka garsci amunicji i pojsc postrzelac do celu.

Zeby nie bylo... dalej jestem za liberalizacja dostepu do bronii, ale jednak ze spora iloscia regulacji.

Dluzszy wpis o samych przepisach regulujacych dostep do broni (porownanie bardzo liberalnego Texasu i dosc restrykcyjnego Bostonu) postaram sie dodac pod koniec stycznia jak tylko wreszcie skoncze serie o komunikacji miejskiej :)

#podrugiejstroniebajora <- dodawac do obserwowanych jak chcecie widziec moje wpisy.

#bron #projektdedal #strzelectwo
Taco_Polaco - Leze w lozku i juz ktorys raz w tym tygodniu jakis pijany debil strzela...

źródło: comment_eOg1xxP3pvVbTeQQOWAeZjv3hrSUgXPC.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy To prawda, że na wsiach w Teksasie znaki STOP są podziurawione od kul i śrutu, bo redneckom się czasem nudzi i strzelają ze swoich pick-upów?
  • Odpowiedz
@halifax: Zdarza sie, ale bardzo rzadko (nie wiem czy rzadko strzelaja czy poprostu znaki sa szybko wymieniane). Jest tez inna rzecz. rednecki czesto poluja strzelajac z samochodu (co jest zakazane). Glupota ludzka nie przestaje mnie zadziwiac.
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: a dlaczego strzelanie z samochodu jest zakazane? Często w jakiś amerykańskich filmach ktoś strzelał do kogoś z fury, co od razu było traktowane jako przestępstwo o poziom wyżej
  • Odpowiedz
@peszmerd: W przypadku polowan to dlatego ze przewaznie tak strzelaja klusownicy (masz limity odstrzalu i musisz wykupic licencje) ktorzy sa gotowi do szybkiej ucieczki, poza tym zdarzaly sie przypadki postrzelenia ludzi przy strzelaniu "dla zabawy" bo w ciezej jest ogarniac gdzie sie strzela jak robisz to z jadacego samochodu ktorym dodatkow trzesie.
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: Jest popularny cytat, że kto rezygnuje z wolności na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje ani na jedno ani na drugie. Jakiś idiota może zacząć strzelać po pijaku gdzie popadnie, ale to jest ryzyko związane ze zwiększoną Twoją wolnością. Jeśli wolność jest dla Ciebie najwyższą wartością i cenisz ją bardziej niż bezpieczeństwo to musisz zaakceptować, że może dojść do takich sytuacji. Ale to co zaprezentowałem do tej pory w tej wypowiedzi
  • Odpowiedz
@polny_zwierz: Przekaze twoje slowa sasiadowi ktory musial wymieniac przestrzelona szybe. Z pewnoscia doceni cytat z Franklina. Narazie poczucie zagrozenia z powodu posiadania broni przez nieodpowiedzialnych idiotow przewyzsza poczucie bezpieczenstwa jakie daje mi bron lezaca na wyciagniecie reki od lozka. Musial bys mi dac wolnosc zastrzelenia kazdego pijanego goscia strzelajacego z broni, w odleglosci mniejszej niz zasieg strzalu odemnie. W tym tygodniu byly by to 3-4 trupy.

Ja nie mowie ze
  • Odpowiedz
@NiepotrafieAngielskiego: Huk mi nie przeszkadza. Ale jak usiadziesz sobie przy piwie z sasiadami i zaczynasz slyszec wspominki ze tujakis debil zostawil bron na wierzchu i dzieciak zabil innego dzieciaka albo ktos sobie strzelal dla zabawy i rykoszetem trafil sasiada ktory siedzial u siebie w domu albo widzisz dziury po kulach w oknie to przestaje to byc zabawne.

Bron w TX moze miec gosc ktory jest za glupi zeby sie podetrzec.
  • Odpowiedz