Wpis z mikrobloga

Szklany sufit dla programisty - ile wg was może maksymalnie zarobić programista ?

Chodzi mi o pracę dla kogoś, na etacie lub zleceniu. Nie mówię o przypadkach że zrobił apkę i cudem ktoś ją ściągną pierdyliard razy, ale raczej o klasycznych przypadkach. Nie mówię tez o mikroprzedsiębiorstwach, w sensie jest programista i wspomaga się 5 studentami na których zrzuca swoją robotę.

Myślę że jakiś sufit jest, miesiąc ma tylko 30 dni a doba tylko 24 godziny.

Można by powiedzieć że masochista pracujący 30 dni po 15 godzin razy 250 netto zarobi ... 112 500, bardziej realnie licząc 25 * 12 * 125 da 37 500, ale w to też ciężko mi uwierzyć.

Jakieś przemyślenia ?

____

#programowanie
  • 51
Jakieś przemyślenia ?


@GreenHood16794:

Programuję dwa razy szybciej niż moja siostra. Poznałem ludzi którzy programują 10x szybciej niż ja.

Myślę więc że niektórzy mogą i powinni zarabiać więcej niż wspomniane przez ciebie 250 netto.

Myślę że nie ma górnej granicy.

Mnie samemu się zdarzało robić programy po 1000zł w ciągu godziny (przy korzystaniu z silnika który zrobiłem wcześniej i jako jedyny na rynku nadaje się do rozwiązania.).

Sufit jest mocno rozmyty
W Polsce?


@mathix: Myslalem ze mowimy o zarabianiu piniedzy....

@GreenHood16794 nie pisal w jakim kraju. Ja widzialem takie rzeczy w Irlandii. W ogloszeniach czy w salary suverveys chyba widzialem wyzsze stawki, ale to co widzialem na wlasne oczy to bylo tak jak pisalem 700€ dziennie.

Ale neiwykluczone ze takie stawki sa i w Polsce - tyle ze ludzie pracuja dla zagranicznych firm, albo dla polskich firm ktore pracuja dla zagranicznych firm.
@serok: No ok ... ty mówisz o sprzedawaniu rozwiązania, można powiedzieć ze napiszesz raz a sprzedasz 1000x ... nie o to mi chodziło. Bardziej mnie interesuje ile wg was można sprzedać rbh w miesiącu i po jakich stawkach. Oczywiście chce rozmawiać o wartościach realnych a nie skrajnych i jednostkowych.
@meh0w: To ładnie.

@msq: Tylko co z tego, że w Lodynie dostajesz 300k PLN rocznie (brutto), jak zostanie Ci z tego 25k na rękę do odłożenia/przehulania? Jak dla mnie porównywanie zarobków w różnych krajach nie uwzględniając kosztów życia nie jest miarodajne.
No dobra ... ale to tak trochę jak z 7N niby do 40 k, a w praktyce mają dla ciebie zadań na 7 dni w miesiącu i to 40k jest nie do wyciągnięcia.


@GreenHood16794: Nie. W podlikowanym AMA gosc pracuje na pelen etat. Ja tez mowie o kontrakcie na kilka miesiecy srednio po 20 dni roboczych w miesiacu.
Tylko co z tego, że w Lodynie dostajesz 300k PLN rocznie (brutto), jak zostanie Ci z tego 25k na rękę do odłożenia/przehulania? Jak dla mnie porównywanie zarobków w różnych krajach nie uwzględniając kosztów życia nie jest miarodajne.


@mathix: To Twoje wlasne doswiadczenia..? Czy raczej domysly..?

Ja pracuje na kontrakcie, nie narzekam na stawke, dom wynajmuje na irladzkiej wsi.

Jeden taki mieszka na Bali i placi jeszcze mniej.

Mozna miec kontrakt w
@mathix: Ja nie chce porównywać zarobków w różnych krajach.

Jest jakiś próg bólu po którym dev zaczyna ścinać jakość ... nie utrzymasz rok tempa typu 15h na dobę bez utraty jakości tego co robisz.

Więc ile taki dev jest w stanie dostarczyć jakościowo dobrych godzin pracy w ciągu miesiąca zakładając że to praca regularna a nie sprint typu kontrakt 3m

To ile płacą ci za godzinę to w jakimś stopniu jakość*wiedza