Wpis z mikrobloga

Przemoc ekonomiczna wobec kobiet ! no rzesz #!$%@? !

Patrzę na #tvpinfo i czuję jak rośnie mi nowotwór w mózgu. Siedzi jakaś dziewczynka lat 20 parę i wymądrza się na temat małżeństwa i budżetu domowego.

I powtarza jak mantrę, że małżeństwo to umowa, że wszystko jest wspólne, że o pieniądzach decyduje się razem, że nie ważne że facet zarabia, połowa należy do kobiety (sic!) (jak #!$%@? do kobiety, sekundę wcześniej mówiła że wspólne).

I się #!$%@? nie zająknie nawet sekundę, że w oparciu o tą umowę kobieta ma takie same prawo i obowiązek #!$%@?ć na to wszystko ...

____

#logikarozowychpaskow #emancypacja #rownouprawnienie
  • 22
@GreenHood16794: Robienie wody z mózgu polek ewoluuje. Wcześniej bym bum na silne kobiety które robią karierę i tak naprawdę nie potrzebują facetów. Teraz kiedy się okazało ze w praktyce ta kariera na taśmie w Tesco nie jest atrakcyjna trzeba zacząć podpierac się małżeństwem (które dla polek jednak ma wartość ).Oczywiscie małżeństwie na tych feministycznych a nie partnerskich (co z resztą było lansować jeszcze niedawno) zasadach.
@Variv: Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Ja byłbym za tym żeby wrócić do definiowania przemocy psychicznej wobec facetów. Takie regularne wmawianie absurdów, jest jak wsadzanie blendera do czaszki. No jak człowiek ma pracować głową po takiej dawce debilnej argumentacji.
Przemoc ekonomiczna - > O przemocy ekonomicznej mówimy wtedy, gdy jej sprawca używa pieniędzy albo innych wartości materialnych do zaspokojenia swojej potrzeby władzy i kontroli, podporządkowując sobie partnerkę lub przerzucając na nią odpowiedzialność za utrzymanie domu. Sprawca wykorzystuje uzależnienie partnerki od swoich dochodów lub majątku do znęcania się nad nią. Czasem uniemożliwia jej dostęp do konta, w innych wypadkach wydziela i kontroluje jej wydatki, utrudnia jej podjęcie pracy lub przyczynia się do
@GreenHood16794: no cóż, na szczęście pewne sprawy są nie do przeskoczenia dla kobiet. Co by nie mówić, to nadal im zależy na małżeństwie, a nie facetom. Facet nie musi, a najważniejsze, że pozostaje atrakcyjny przez większość życia, a nie tylko w wieku ~ 18-25. :)
@GreenHood16794: a ja się nie zgodzę w pełni. Jaka przemoc jest w tym, że "sprawca przemicy" czasem uniemożliwia czy blokuje pewne wydatki?

Przecież gdyby tego nie robił, to miałby wymianę zasłon co miesiąc (a do tego mebli, wykładzin i butów, "bo przecież te stare teraz nie pasują").
Przecież gdyby tego nie robił, to miałby wymianę zasłon co miesiąc (a do tego mebli, wykładzin i butów, "bo przecież te stare teraz nie pasują").


@frytex2: Zawsze znajdzie się jakiś #rozowepaski które będą ci wykazywać że to ograniczanie prawa kobiety do wyrażania się

Wiem do czego zmierzasz i zgadzam się z Tobą ... prawda jest taka że jak w każdym innym aspekcie życia tak i w kwestii pieniędzy potrzebny jest rozsądek
@GreenHood16794: Ważne żeby ewentualnie sama kobieta zdawała sobie sprawę ze swojego braku rozsądku w wydawaniu pieniędzy. Moja dziewczyna na przykład wie o tym, że kocha wydawać i sama mnie prosi bym ją pod tym względem ograniczał, mimo że wydaje pieniądze tylko ze swojej pensji. Myślę, że dobrze taka jej postawa rokuje na przyszłość. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@GreenHood16794: >utrudnia jej podjęcie pracy

No na pewno tak to w większości wypadków wygląda. Ta biedna kobieta bardzo chciałaby pracować, no ale niestety, mąż się nad nią znęca, płaci za wszystko i całą jej karierę #!$%@? strzelił. A ona chciała być prezesem korporacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GreenHood16794: Uwielbiam takie #!$%@? w telewizji i wmawianie ludziom co maja myslec. Masz partnerke? To sobie z nia ustalasz, w koncu to z nia jestes w zwiazku a nie z pania z telewizjii, nikt nie powiedzial ze music byc po rowno, to samo o obowiazkach w domu itepe. Albo zjedzie sie narada rodzinna na swieta i dyskutuja dwa obozy kobiet i mezczyzn jak im zle. O to chyba chodzi zeby ustalic
@GreenHood16794: Przemoc ekonomiczna jest też wtedy, kiedy właśnie kobieta nie pracowała zawodowo, tylko zajmowała się dziećmi i domem. A po 20 latach małżeństwa, kiedy okazuje się, że mąż regularnie zabawia się z sekretarką, stosuje przemoc, czy inne dziadostwo, słyszy: "i co zostawisz mnie? Nigdzie cię nie przyjmą do pracy. Nic nie umiesz. Umrzesz w schronisku dla bezdomnych kobiet. Sąd zabierze ci dzieci, bo nie jesteś w stanie ich utrzymać".

Bo "#!$%@?