Wpis z mikrobloga

Zarzuce przykładem propagandy jaka jest serwowana Rosjanom.

Telewizja Rossija1 (jeden z dwóch najwiekszych publicznych kanałów w Rosji) twierdzi że zamieszki na #marszniepodleglosci były prowokowane przez tych samych osobników którzy rozkręcali Majdan i brali udział w tragicznych zamieszkach w Odessie. Są to rzekomo polscy ultraprawicowcy ktorzy wczesniej zostali wytrenowali na tajnych szkoleniach przeprowadzonych w Polsce żeby dokonac zamachu stanu na Ukrainie. Kiedy to sie udało wrócili do Polski i na Marszu Niepodległosci rzucali w głowy swoich policyjnych instruktorów kostką brukowa i koktajlami Mołotowa.

Jaki dowód ma Rossija1 na to ze to ci sami ludzie? Bo mieli założone maski i kominiarki które były tak popularne na Majdanie. No i taktyka zadymiarzy jest wg. telewizji tak znakomita że mogli sie tego nauczyc tylko od wysoko wykwalifikowanych specjalistów. No padłem. Przeciez w tym roku to chaotyczne były te ruchawki to już na stadionach kibole sa lepiej zorganizowani. Rossija złowróżbnie dodała że wydarzenia w Warszawie pokazaly ze można wywołac zamieszki podstawionymi ludźmi i legalna władza ktora sie dla kogos stanie niewygodna moze zostac zmieciona za pomocą ich i dołaczajacych nazistów(?).

#ukraina #rosja #ruskapropaganda #ruskalogika
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po prostu robisz z Rosji jakąś dziką zwierzynę, która działa wg swoich instynktów i ma do tego prawo, a to inni muszą na nich uważać i są odpowiedzialni jeśli czymś ich podrażnią, tak to wygląda wg mnie i jednoznacznie mi się kojarzy z niestety występującym też na wykopie podejściu do polskich powstań.


@pan_Kmicic: Bzdura. Ja tylko na chłodno oceniam sytuację. Nigdzie nie napisałem że dobrze zrobili. Jedynie że to można
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: przeciez napisałem później, że możliwe, ze nie o to Ci chodziło, a ja tylko tak to odebrałem i wyjaśniłem o co dokladnie mi chodziło żeby nie uciekać od odpowiedzi. Nie musisz sie tak oburzać, ze chce Ci cos narzucić. Po prostu stwierdziłem po twoich pierwszych wypowiedziach, że za dużo tego nacisku na nieodpowiedzialnosc. Potem co tam jeszcze uściśliłeś jak pisałeś ale juz postanowiłem dokończyć w pełni swoją myśl.
  • Odpowiedz
@pan_Kmicic: Za często jest mowa o skutkach a za rzadko o przyczynach.

Można prosić o komentarz do tego?

o i nie ma Krymu i wschodu. Ukraińcy na zachodzie powiedzą że warto. A co mają powiedzieć Ukraińcy z terenów zajętych przez Rosję i separatystów? Oni też mają się cieszyć?
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: No ale co mam pisac sprawa jest prosta i oczywista. Ty akcentujesz niedole tych ktorzy ucierpieli przez zbrodniczy Majdan ja wskazuje na podsycjają konflikt Rosje. Wlasciwa ocena bedzie mozliwa po zakonczeniu tego kryzysu a nawet za kilka lat.
  • Odpowiedz
@szurszur: o.O Potrafisz chociaż raz o Ukrainie pisać bez Rosji? Jak zawsze na pytanie dostaje taka samą odpowiedź. Obojętnie o co bym pytał. Szczególnie weź sobie do serca dwa ostatnie zdania które tam padły. Dła ułatwienia zacytuje.

Krajobraz tego co się stało obfituje w niesamowite kontrasty. Warto czasem spojrzeć na dramat ludzki a nie politykę.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: to nadal jest mówienie o skutkach. No i nie do końca rozumiem o co w tym chodzi. Kto sie cieszy? Ukraińcy jak sie cieszyli to pewnie z obalenia rządu i perspektyw dołączenia do UE. Z wojny to tam sie przeciez nikt nie cieszy, moze ktos powie ze warto sie pomęczyć, moze sami żałują. Ich to tez dotyczy, ich dzieci, bracia walczą i giną. To nadal pisanie o skutkach. A
  • Odpowiedz
Mozna tak rozpatrywać te sprawy pamiętając o powiazaniach ale bez wyszukiwania na sile jednej przyczyny całego zła bo to nie jest takie proste i chcąc nie chcąc zawsze trochę umniejsza wagę dalszego zła.


@pan_Kmicic: No i o to mi cały czas chodzi. Patrzeć szerzej na całą sprawę. Szkoda że tak mało osób na wypoku to rozumie.
  • Odpowiedz