Wpis z mikrobloga

#sansaclip #rockbox #mp3 #odtwarzacze

Zapytanie do tych którzy posiadają Sansa Clip+

Zdzarzyło wam się coś takiego może jak wrzuciliście folder z piosenkami do playera lub na kartę i odtwarzacz długo "myślał" nad otwarciem pliku? Przełączenie piosenki trwa kolo 5-6 sekund, samo spauzowanie zajmuje ze 2. Mam z 16gb zapełnione na karcie 32 i dzieje się z dwoma folderami. Formaty plików takie same jak inne, próbowałem innej karty pamięci i to samo.

Próbowałem wgrać Rockboxa i próbować z tym oprogramowaniem, ale nie wykrywa mojej mp3.
  • 9
@JangoFett: mam tak przy kilku plikach i każdy z nich posiada zakodowany obrazek, okładkę w JPG. Uważam, że to wina tej zawartości. Inne też mają jakieś obrazki, ale te są wyjątkowo duże. Natomiast kłopotów z pauza nie mam.
@JangoFett: Jeśli player ma kłopoty z odtworzeniem, musisz czekać kilka sekund, to proponuje przekonwertować plik, najłatwiej w programie foobar, na niższą jakość (VBR4 jest optymalnym wyborem).

Druga opcja. Program mp3tag służący do edycji tagów: Z utworu wyczyścić wszystkie zbędne informacje o pliku.
@JangoFett: Pierw z programem mp3tag pokombinuj, bo szkoda tracić (niezauważalnej) jakości. Na zaznaczone utwory kliknąć prawym, wybrać extended TAGS, pousuwać wszystkie tagi z wyjątkiem: artist, title, album, year, genre. Później zmienić nazwy albumu, tytułu itd, jeści wpisane są różne znaki zamiast słów.