Wpis z mikrobloga

Pytam tak trochę z ciekawości, ale pytanie jest jak najbardziej poważne. Czy komukolwiek przydała się znajomość lektur szkolnych w codziennym życiu? Nie mam tu na myśli quizów telewizyjnych ani krzyżówek, bo to chyba jedyne rzeczy, do których taka wiedza może być użyteczna.

#pyciochkita
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a co one mają wspólnego z lekturami szkolnymi. zapodaj jakiś na próbę. opowiadacie w towarzystwie żarty o Kordianie? Serio?


@dreaper: potrzebne np. żeby nie ośmieszać się używając zwrotu "kończ waść, wstydu oszczędź" w złym kontekście.
  • Odpowiedz
@fir3fly: lel, chyba w twoim przypadku. Sugerowałeś, że ośmieszaniem jest używanie tego zwrotu w "złym kontekście", podczas gdy 99% populacji używa tego w kontekście innym (ale nie złym) aniżeli użył pierwotnie Kmicic, tj. przy sugestii zakończenia ośmieszania się oponenta, a nie bycia ośmieszanym przez niego. W kwestiach norm językowych uznaję demokrację, więc #kwwo.
  • Odpowiedz
@dreaper: może nie przydała ale po przeczytaniu "Wesela" Wyspiańskiego oraz "Dziadów" Mickiewicza nasuwają mi się myśli dlaczego w Polsce jest jak jest i nie będzie lepiej...
  • Odpowiedz
@dreaper: Wrażliwość na wszystko inne niż praca, jedzenie i sen. Bo do tego by się życie sprowadziło, gdybyśmy zrezygnowali z wytworów artystycznych, bo się przecież nie przydają.

Tematy do rozmowy z drugą osobą.

Poczucie przynależności kulturowej,
  • Odpowiedz
@dreaper: Wiem. A więc dzieła sztuki. Jakiejkolwiek. Sam mówisz, że nie stać Cię na inne, albo stać sporadycznie. Mnie też. Spróbuj chociaż z książką. Daj szansę. Przecież jeśli Ci się nie spodoba, możesz ją w każdej chwili odłożyć. Wtedy sam zobaczysz, czy coś Ci to daje i co to jest.
  • Odpowiedz
@dreaper: przez całą szkołę przeczytałem w całości tylko jedną książkę "Most do Terabithii", i na c--j mi to było jak parę lat później poszliśmy na film o tym samym tytule... tylko mi zaspoilerowali dobry film k---a
  • Odpowiedz
Ojciec mojej pierwszej dziewczyny raz sie mnie zapytał: "skąd wracali Litwini?" Dzieki temu ze znałem odpowiedź zaskarbiłem sobie jego laski i juz zawsze mnie lubił :)
  • Odpowiedz