Wpis z mikrobloga

@Bas91: @Destr0: jak to z tym jest? Bo w necie mnie straszą, że mogę to zrobić przez oficjalne wypisanie się z kościoła w swoim kraju, najlepiej w tej parafii gdzie miało się chrzest, bo inaczej skarbówka mnie ścigać będzie :|
@Bas91: @Destr0: a jeśli jednak będę płacić to dostanę zwrot? W urzedzie meldunkowym zaznaczyłam do jakiego kościoła należę i teraz wszystko odkręcać trochę mi się nie uśmiecha, bo nie mam na to czasu za bardzo :|
@Bas91: a nie wiem, w necie znalazłam tylko takie zdanie: "Pracownicy z Polski absolutnie nie powinni bać się płacenia podatku kościelnego w Niemczech, gdyż mogą się ubiegać o jego zwrot". Ja niestety jestem zielona w kwestiach podatkowo-urzędowych, aż głupio czasem pytać... :(
@imyodda: Arbeitnehmer, die aus der Kirche austreten möchten, müssen persönlich beim Standesamt einen Antrag stellen. In den Bundesländern Berlin, Brandenburg, Hessen, NRW und Thüringen muß der Antrag bei Amtsgericht eingereicht werden. Zuständig ist das Amtsgericht, bzw. der Standesamt des Wohnsitzes. Übersicht: "Wo stellen Sie den Antrag auf Kirche Austritt?".

Der Kirchenaustritt muß nicht begründet werden. Die Gebühren / Kosten für den Austritt aus der Kirche betragen zwischen 10 und 60 Euro.