Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy grają na konsolach. Trzeba mieć poważne problemy z głową, aby grać na 30 fpsach, płacić 300 zł za grę, która na dodatek jest bardzo okrojona względem gry na PC.

Kto wam wpoił tak głupi pomysł do głowy aby w ogóle kupować konsole? Trzeba być skończonym debilem. Płacicie za produkt, który jest mega okrojony i jeszcze się z tego cieszycie.

Idę odpalić grę na PC w 60 fps.


#pcmasterrace #konsole #ps4 #ps3 #xbox360 #xboxone #gry #bekazpodludzi
Dzimmi - Nie rozumiem ludzi, którzy grają na konsolach. Trzeba mieć poważne problemy ...

źródło: comment_ZZG6GPoVEtx8iaT0a1KFQqXf8c1BmBIz.jpg

Pobierz
  • 257
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@InzMovi: PC tańszy nie jest i raczej nigdy nie będzie, każdy w miarę ogarnięty człowiek zdaje sobie z tego sprawę.

Z drugiej strony, "zwyczajny" pecet do grania w FHD @ 60fps nie jest tez koszmarnie drogi i nie kosztuje 5 koła, jak niektórzy tu piszą.

Optymalne minimum w PC do grania zaczyna się od Core i5 (z zablokowanym mnożnikiem) + R9 270/270X, lub GTX660, dla mających awersje do
  • Odpowiedz
@InzMovi: Nigdzie nie mówiłem że mam większą wiedzę od Ciebie, bo nie mam. Dziwi mnie tylko to, że Twoich wyjaśnień nie widać w rzeczywistości. Dlaczego na PC nie ma tego problemu z klatkami? Dlaczego mogę grać w każdy konsolowy port (poza portami Ubisoftu) na GTX 760 z wyższą rozdzielczością, wyższymi detalami i dwukrotnie większą ilością fps?
  • Odpowiedz
@frogfoot:

2000 bez systemu i reszty peryferiów [..] Realnie trzeba doliczyć ~300zł na system i minimum 200-300 zł na porządną myszkę, klawe i pada (do konsoli pad jest dodawany za darmo).


Czyli 2000+300+300, to już mamy 2600. Zapomniałeś jeszcze o dobrym monitorze który wyświetli nam przynajmniej te 1080p60. Sprawdzisz za mnie ile to będzie?
  • Odpowiedz
Czyli 2000+300+300, to już mamy 2600. Zapomniałeś jeszcze o dobrym monitorze który wyświetli nam przynajmniej te 1080p60. Sprawdzisz za mnie ile to będzie? :)


@InzMovi: mam rozumieć że telewizor dostałeś razem z konsolą?
  • Odpowiedz
@Kazak77:

Dlaczego na PC nie ma tego problemu z klatkami?


No przecież ma. Wkleiłem ci 2 przykłady najnowsze gdzie nawet najstraszniejszy PC nie mógł w nowej grze wyciągnąć 60fps. Czy ty w ogóle czytasz co do ciebie piszę czy tylko pobieżnie patrzysz i próbujesz nowe rzeczy
  • Odpowiedz
@lerner: Piszecie "każdy ma PC". Mogę zastosować tą samą taktykę? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Also, wdg steam survey tylko ok 40% ich użytkowników ma monitory FHD (bo niewygodnym sekretem jest że większość ludzi ma laptopy)
  • Odpowiedz
@lerner: ale bez systemu, prawda? Mimo wszystko cena świetna (jeżeli cały zestaw, z obudowa, dyskami, etc).

ps. Na purepc ceny są bez obudów, czyli w zależności od osobistych preferencji estetycznych (i akustycznych) trzeba doliczyć 100-300 zł.
  • Odpowiedz
Czas rzędu 4 lata można między bajki wsadzić, bliżej będzie rok-dwa jeśli chcemy mieć constant zapewnienie 1080p60.


@InzMovi: nie, nie można wsadzić między bajki. W 2008r kupiłem kompa z c2d 3ghz i GTX260 za niecałe 3k z innymi bajerami, do 2012r każda gra działała w full HD i full detalach w AA 2-4 i bez filtrowania anizotropowego. Później burza wysłała go na śmietnik historii.
  • Odpowiedz
@lerner: Wyżej wkleiłem porównanie BF4 między X360 a "super PC" z tego samego czasu. Wynik jest na korzyść Xboxa. Takich porównań jest więcej. Ale niech fakty nie przeszkadzają nam w naszej racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Also, wdg steam survey tylko ok 40% ich użytkowników ma monitory FHD


@InzMovi: mam taki, następny będzie w rozdzieczości retiny - 2560x1600 bo full hd to już nieco za mało.

ta wojenka mnie nie interesuje, mam PC, nie mam konsoli ale nie zamierzam kręcić z tego powodu
  • Odpowiedz
@lerner: I potwierdza to co? Że jak wydasz w cholerę więcej niż na konsolę to będziesz miał większą rozdzielczość i może więcej FPSów, bez gwarancji płynności tego?

Nie zmieniaj pytania - porównujemy ile kosztuje granie na konsoli wdg na PC. Próbowałeś przekonać że granie na PC nie jest drogie/niewiele droższe od tego na konsoli. Podaj kosz takiego monitora, i będziemy dyskutować dalej.
  • Odpowiedz
Nie zmieniaj pytania - porównujemy ile kosztuje granie na konsoli wdg na PC.


@InzMovi: ale mnie nie interesują koszty, mam pieniądze. (oczywiście w granicach rozsądku, a nie 20tys na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°))

po prostu nie opłaca mi się kupować PS4 bo do grania używam PC
  • Odpowiedz
@Dzimmi: Jak tam granie w TLoU czy RDR ?


Wszystkie #gimbaza z tagu #pcmasterrace to upośledzone dzieci z manią wyższości. 5 lat temu narzekaliście, że 3/4 gier to wersje z pastgenów XBOX i PS2. Cieszcie się tym, że w ogóle niektóre tytuły dostaliście.

Sprzedaż gier sama mówi o sobie na
  • Odpowiedz
@Dzimmi: Jedyna rzecz która jest lepsza w konsoli niż PC to cena. Idę do auczana i kupuję PS4 za 1440 zł albo XONE za 1600zł i mam spokój na 5-6 lat, a peceta to jak kupię za 2k to już po dwóch latach będzie przestarzały.
  • Odpowiedz
autor łapie frustracje bo nie może sie doczekać na premierę GTA V na pc. Ja na swojej konsolce grałem w gta to jeszcze Krym był ukraiński...
  • Odpowiedz