Wiecie jaki będzie największy plot twist w 21 wieku? Sojusz Ameryki z Rosją i powrót do dawnych czasów, gdy wspólnie zdobywali oni Europę i sobie ją dzielili. My z----------y i kupujemy drogie uzbrojenie za biliony złotych, ale to nie ma znaczenia. Rosjanie prędzej czy później dostaną Lend-Lease od wujka Trumpa z Ameryki, a nam Amerykanie zablokują nasze uzbrojenie kupione w USA. Nie ma sensu myśleć o wojowaniu z Rosją, bo scenariusz już
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Iran wygrywa wojnę i kontrolując cieśninę Ormuz, kontroluje 1/5 światowych zasobów ropy naftowej, a wraz z sojusznikiem w postaci Rosji, kontrolują 1/3 światowych zasobów ropy, czyli przez przypadek Amerykanie stworzyli hegemona, imperium energetyczne.

Iran przed sankcjami był najbogatszym regionem Bliskiego Wschodu i jeżeli będzie mógł pobierać opłatę w wysokości jednego dolara za baryłkę ropy przepływającą za cieśninę Hormuz, za kilka lat będzie potęgą finansową, czyli przez przypadek Amerykanie stworzyli przyszłe imperium finansowe.

Po tej
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
@Zyniuuu: powiedz to komentatorom z rangą profesora lub doktora. Właśnie przez takich ślepców jak ty, mieliśmy potop szwedzki i inwazję niemiecką na ziemie polskie.
  • Odpowiedz
  • 6
jeżeli będzie mógł pobierać opłatę w wysokości jednego dolara za baryłkę ropy przepływającą za cieśninę Hormuz, za kilka lat będzie potęgą finansową, czyli przez przypadek Amerykanie stworzyli przyszłe imperium finansowe.


@JWRJWR: Tak z pobieżnych kalkulacji wychodzi mi dodatkowe 7,3 mld dolarów rocznie. A nawet nie rozdzielalem, ile z tych baryłek jest irańskich.

Szału nie ma. Do finansowego imperium daleko. Chyba nawet dziury budżetowej sprzed wojny tym nie załatają (i to
  • Odpowiedz
M: – Dzień Dobry!
D: – Dzień Dobry!
M: – Proszę pani, poproszę NATO, szybko! naaa Zatokę Perską.
D: – A pan gdzie jest?
M: – Zamknąłem cieśninę Ormuz, leży w zatoce.
D: – Zatoka Perska?
pamparam2 - M: – Dzień Dobry!
D: – Dzień Dobry!
M: – Proszę pani, poproszę NATO, szyb...

źródło: images

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a mógł sobie spokojnie pracować na jakimś magazynie w PL. Ewentualnie pomagać polaczkom.


@QRQ: ale wybrał pomaganie mordowanym przez IDF Palestyńczykom i ostatwcznie został zabity przez Izrael, a za atak nawet nie przeproszono.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie myślę jaką beznadziejną decyzją Putina było rozpoczynanie tej jego specjalne operacji wojskowej. Po 4 latach gospodarka Rosji trzyma się na trytytkach, setki tysięcy ludzi poszło do piachu, miliony mają r-------ą psychikę, wszystkie kraje franki wschodniej zbroją się po zęby, Chiny ich trzymają coraz bardziej pod butem, Europa przestała kupować ich gaz i ropę i co chwila szczątki dronów im spadają na rafinerie. A wystarczyło nic nie robić- zyski terytorialne byłby
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakub_jerzyk: to że rosjanie to przyglupy i idioci z mania wielkości to już wszyscy wiemy od dawna, najgorsze jest że wśród polaków jest sporo imbecyli którzy nadal popierają rosję
  • Odpowiedz