@Stabilizator: No bo rosyjski wywiad to idioci, nigdy by nie wpadli na to zeby sfalszowac paszport swojemu agentowi i wyslac go do Polski przez Ukraine. Przeciez wszyscy dobrze wiemy, ze agent rosyjski z rosyjskim paszportem bedzie sobie hasal po Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cześć, dwa tygodnie temu miałem okazję uczestniczyć w świetnym wydarzeniu - Rajdzie rowerowym po Grzędzie Sokalskiej, który przebiegał w prawie w całości na Ukrainie. Była to moja pierwsza wizyta tam, od 2014 roku i byłem w szoku jak wiele zmieniło się na plus - szczególnie pod względem tego jak ludzie dbają o swoje posesje. Klepiska wydziobane przez kury zastąpiły skoszone trawniki, a zardzewiałe bramy, nowe ogrodzenia. I oczywiście bardzo dużo jest
pietia94 - Cześć, dwa tygodnie temu miałem okazję uczestniczyć w świetnym wydarzeniu ...

źródło: 20240519_151345

Pobierz
Reuters: Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaproponuje, aby w ramach inicjatywy utworzenia „specjalnego funduszu” w ramach Sojuszu państwa członkowskie przeznaczyły co najmniej 40 miliardów euro rocznie na finansowanie pomocy wojskowej dla Ukrainy.

#ukraina #wojna #rosja
@Szinako stingera nikt nie bedzie uzupelnial, to muzeum i szukaja zastepcy (piorun, patrze na Cb) a wiele z tego co wyslali to sa najstarsze partie ( w rakietach naprowadzanych na cieplo przeterminowuje sie bateria termiczna i srednio oplaca sie ja wymieniac w 30 letniej rakiecie), tak samo rakiety atacams, wszystko ma swoje terminy a to sa stare technologie
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się jeszcze uczyć niemieckiego czy lepiej zacząć francuski w kontekście najbliższych 30 lat? Załóżmy, że chciałbym nauczyć się jednego i albo emigrować za fajną pracą (w moim przypadku biurowa) a w gorszym przypadku w Polsce znaleźć dobrą robotę z tym językiem.
Czołowi polscy analitycy wieszczą upadek Niemiec głównie przez załamanie gospodarki ale też problemy wewnętrzne, kiepską politykę, odejście od atomu, itd., za to chwalą Francje jako nowego lidera w Europie. Żeby się nie okazało, że za te X lat Niemcy to skansen Europy i uczyłem się języka na darmo i teraz Francja rozdaje karty jako główny partner biznesowy z Polską.

#jezykiobce #niemiecki #francuski #geopolityka #biznes #niemcy #francja #polityka #gospodarka #ekonomia #wojna #nauka #jezykniemiecki #korpo #korposwiat #praca #pracbaza #it #pracait

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się jeszcze uczyć niemieckiego czy lep...

źródło: Scholz_Macron

Pobierz
Moim skromnym zdaniem za dużo chapiemy mordą do Putina a za mało produkujemy czołgów i amunicji.
A OPL to ślepa uliczka bo zawsze ci ją przeważą wabikami. Musisz mieć zdolność jebnięcia u nich jak Ukraińcy. U nas to niemożliwe bo sojusznicy zabronią użyć zabawek.
@Grooveer:
  • Odpowiedz
  • 3
@tos-1_buratino w sumie masz rację. Najlepiej by było być w programie Nuclear Sharing. Ale USA nie chcą nas wpuścić do tego programu co jest złym sygnałem po tym jak Rosja umieściła swoją broń jądrową na Białorusi.
  • Odpowiedz