- 93michu93
- SurowyOjciec
- RitmoXL
- Aquamen
- dielel_
- +8 innych
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
35
Przedłużenie ochrony dla uchodźców z Ukrainy. Polska chce odsunąć decyzję

Polska nie chce, by na czwartkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych zapadła decyzja o przedłużeniu tymczasowej ochrony dla uchodźców z Ukrainy do marca 2025 roku, lecz władze w Warszawie nie mówią kategorycznego "nie" samemu pomysłowi przedłużenia ochrony. Katarzyna Szymańska-Borginon
z- Wykop Poleca
- Reklama
- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
11
Chris Christie: Jeśli Putin zajmie Ukrainę, następna będzie Polska

Jeśli pozwolimy Putinowi na zajęcie części Ukrainy, następna będzie Polska - powiedział w środę były gubernator New Jersey Chris Christie
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
11
Dla Pieniędzy News: Zeleński wyjaśniony - Cała prawda

Najpierw wypowiada nam wojnę handlową, następnie nazywa nas stronnikami Moskwy. Czemu tak bardzo zależy mu na sprzedaży Ukraińskiego zboża? Dlaczego Rosjanie w zasadzie w ogóle nie odczuli najsilniejszych sankcji ekonomicznych jakie kiedykolwiek zostały nałożone na pojedyńczy kraj? O tym w odcinku,
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 14
To jak oddawanie części Polski innemu
- nozyczkisieodezwa
- pogromca_indianin
- Kumpel19
- wAr1948
- neurotiCat
- +19 innych
Tobie się wydaje, że to wszystko takie kolorowe jest, będzie pięknie. Nie będzie. Kto ma miękkie serce musi mieć twardą d&upe.
- nozyczkisieodezwa
- pogromca_indianin
- Kumpel19
- neurotiCat
- madever
- +24 innych
22
Ukraińska armia jest rozczarowana. Powodem szkolenie NATO

Ukraińska armia jest rozczarowana szkoleniem prowadzonym przez instruktorów NATO - donosi "Le Monde". Jak pisze francuski dziennik, szkoleniowcy mieli sami czasem nie wiedzieć, co zrobić, a żołnierze musieli zdobywać informacje o nowej broni i taktyce z YouTube'a.
z- 21
- #
- #
- #
- #
- #
Tymczasem na farmie w Olgino. #pdk
#ukraina #heheszki #wojna #rosja #ruskapropaganda #koniaszowatapropaganda
- wladdan
- Grzesiok
- Smarek37
- Czlowiek_Ludzki
- Flutter_M_Shydale
- +4 innych
- 6

- 9
#rosja #armenia #azerbejdzan #wojna #ukraina

- Weber009
- stanislaw-nowak18
- gariq
- arkan997
- wintar
- +4 innych
- 22
"A nie mówiliśmy? Kraina U to nasz największy wróg"
"Zablokować Jasionkę, niech banderowcy krzyczą"
"Odciąć banderowców od wszelkiej pomocy"
Krótkowzroczny i wrogi element się cieszy, ale w praktyce skutki klęski ukraińskiej ofensywy będą dla Polski brutalne, a nasz spór z Ukrainą o michałki będzie symbolem jak z tej wojny nic nie udało się dla Polski wyzyskać.
- kejmilek
- Heroina340
- Kumpel19
- panzerfucker
- rdddd
- +17 innych
- 21
Nie mają racji?
@MatiHautameki92: Nie mają
W naszym interesie, niezależnie od tego, co p***doli brodata onuca, jest zgruzowanie jak największej liczby kacapów, bo to jedyne zagrażające nam państwo w bezpośrednim sąsiedztwie.
Ergo, wszystko, co prowadzi do wykrwawiania się kacapskiej armii jest dla nas bezwarunkowo korzystne. Tym bardziej, że odbywa się to bez zgonów obywateli naszego kraju.
- pogromca_krasnali
- syzygia
- panzerfucker
- pitrek136
- DogInTheFog
- +36 innych
- 23
- wintar
- Hieronim_Berelek
- Heroina340
- Kumpel19
- Igorczyk
- +18 innych
- 11
On 22 September 2023, Ukraine claimed that Sokolov, and many other officers, were killed at a meeting when the Black Sea Fleet HQ at Sevastopol, Crimea was hit by Storm Shadows cruise missiles fired by Ukraine in what was referred to as Operation Crab Trap. Following these claims, Sokolov was shown on Russian state television attending a defence leaders' meeting remotely the day after the attack. The Russian
- 11
https://www.riigikogu.ee/en/news-from-committees/foreign-affairs-committee/the-foreign-affairs-committee-recommends-using-historic-name-konigsberg-instead-of-kaliningrad/
#rosja #wojna #ukraina #estonia
- wintar
- 19TSunami06
- wladdan
- Lketoglutaran
- Heroina340
- +6 innych
- 26
"Retorykę rosyjskich mediów państwowych na temat tego, co dzieje się w czasie wojny na Ukrainie, można porównać do nawoływania do ludobójstwa..." O tym oświadczył przewodniczący Komisji Śledczej ONZ ds. wydarzeń na Ukrainie Eric Moze.
#ukraina #wojna #rosja
- groznaglizda303
- szurszur
- wintar
- kejmilek
- 6a6b6c
- +21 innych
Jak powiedział szef służby prasowej Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Ukrainy Ilja Jewłasz rosyjskie oddziały formują tam 12 kompanii szturmowych. Obecnie w rejonach łymańskim i kupiańskim przebywa 110 tys. Rosjan. - Są uzbrojeni w tysiące pojazdów opancerzonych, w szczególności czołgi, transportery opancerzone, specjalne wozy patrolowe, a także różne systemy artyleryjskie - mówi Jewłasz
Przecież Rosjanie według Ukraińców nie posiadali już już sprzętu, rakiet i żołnierzy. A nie czekaj...
#ukraina #rosja #wojna
Obecnie w rejonach łymańskim i kupiańskim przebywa 110 tys. Rosjan.
Przebywa, rezerwa operacyjno-strategiczna zwana 1APG. Od miesiąca przebijają się czołgami bez las. Nie można jej jednostek przerzucić na Zaporoża. Zaporoże nie ma głębokośći popmieścić dużych i ciężkich odwodów 6APG.
Są uzbrojeni w tysiące pojazdów opancerzonych, w szczególności czołgi, transportery opancerzone, specjalne wozy patrolowe, a także różne systemy artyleryjskie.
Przesadza. MLRS-y zmarnowali Rosjanie na strzelanie cywilów na Charkowszczyźnie, a 122 mm na okładanie
Przecież Rosjanie według Ukraińców nie posiadali już już sprzętu, rakiet i żołnierzy. A nie czekaj...
@raszko754: Przekrecasz dla propagandy. Odkad pamietam mówili o powoływaniu nowych, produkcji rakiet. A o tym, że nie maja żadnego sprzetu nie słyszałem.
- 14




















Zaporoże, stan według Finów wczoraj w nocy.
dane z Oryxa są potwierdzane zdjęciami z dronów i satelit
xD
Nie no super plus, 2 armia świata buja się 1,5 roku z wojną z najbiedniejszym krajem w Europie (poza Mołdawią). Kilkuset chłopów dziennie w wieku produkcyjnym ginie lub zostaje kalekami. Gospodarka w ruinie, rubel szoruje o dno, milion młodych wykształconych ludzi
@sztefen_muller: Hahahaha