@konradpra:

jeszcze trzeba wierzyć jego danym

dane z Oryxa są potwierdzane zdjęciami z dronów i satelit

tak długo jak RU nie tracą 3:1 tocsa na plusie.

sa na plusie.


xD
Nie no super plus, 2 armia świata buja się 1,5 roku z wojną z najbiedniejszym krajem w Europie (poza Mołdawią). Kilkuset chłopów dziennie w wieku produkcyjnym ginie lub zostaje kalekami. Gospodarka w ruinie, rubel szoruje o dno, milion młodych wykształconych ludzi
@Lukardio: Oni mają rację, tworzenie sobie tak dużej mniejszości narodowej na własne życzenie wyjdzie Polsce bokiem. Ci ludzie nabędą z czasem prawa wyborcze, będą głosowali na swoje partie (nie łudź się, że na lewicę prędzej jakiś odpowiednik prawego sektora tutaj z czerwono-czarną banderą na czele) Politycy będą musieli zrobić wszystko by ich nie urazić jak politycy w USA muszą robić wszystko by nie urazić Polonii.

To jak oddawanie części Polski innemu
@blyskotliwy: to nie potrwa 50 lat, wystarczy jedno pokolenie. 18 lat i zacznie się tango. Już dochodziły przecież głosy od Ukraińców, że jest ich tutaj tyle, że przydała by im się reprezentacja dbająca o ich interesy w polskim sejmie.

Tobie się wydaje, że to wszystko takie kolorowe jest, będzie pięknie. Nie będzie. Kto ma miękkie serce musi mieć twardą d&upe.
Pobierz Aquamen - @blyskotliwy: to nie potrwa 50 lat, wystarczy jedno pokolenie. 18 lat i zac...
źródło: IMG_20230928_081236
Konfederosjanie i onuce wiwatują z powodu wstrzelenia się ich antyukraińskiej narracji w konflikt na linii Warszawa-Kijów:
"A nie mówiliśmy? Kraina U to nasz największy wróg"
"Zablokować Jasionkę, niech banderowcy krzyczą"
"Odciąć banderowców od wszelkiej pomocy"

Krótkowzroczny i wrogi element się cieszy, ale w praktyce skutki klęski ukraińskiej ofensywy będą dla Polski brutalne, a nasz spór z Ukrainą o michałki będzie symbolem jak z tej wojny nic nie udało się dla Polski wyzyskać.
Nie mają racji?


@MatiHautameki92: Nie mają

W naszym interesie, niezależnie od tego, co p***doli brodata onuca, jest zgruzowanie jak największej liczby kacapów, bo to jedyne zagrażające nam państwo w bezpośrednim sąsiedztwie.

Ergo, wszystko, co prowadzi do wykrwawiania się kacapskiej armii jest dla nas bezwarunkowo korzystne. Tym bardziej, że odbywa się to bez zgonów obywateli naszego kraju.
@konradpra: @szefunc1u:

On 22 September 2023, Ukraine claimed that Sokolov, and many other officers, were killed at a meeting when the Black Sea Fleet HQ at Sevastopol, Crimea was hit by Storm Shadows cruise missiles fired by Ukraine in what was referred to as Operation Crab Trap. Following these claims, Sokolov was shown on Russian state television attending a defence leaders' meeting remotely the day after the attack. The Russian
Jak powiedział szef służby prasowej Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Ukrainy Ilja Jewłasz rosyjskie oddziały formują tam 12 kompanii szturmowych. Obecnie w rejonach łymańskim i kupiańskim przebywa 110 tys. Rosjan. - Są uzbrojeni w tysiące pojazdów opancerzonych, w szczególności czołgi, transportery opancerzone, specjalne wozy patrolowe, a także różne systemy artyleryjskie - mówi Jewłasz

Przecież Rosjanie według Ukraińców nie posiadali już już sprzętu, rakiet i żołnierzy. A nie czekaj...
#ukraina #rosja #wojna
Obecnie w rejonach łymańskim i kupiańskim przebywa 110 tys. Rosjan.


Przebywa, rezerwa operacyjno-strategiczna zwana 1APG. Od miesiąca przebijają się czołgami bez las. Nie można jej jednostek przerzucić na Zaporoża. Zaporoże nie ma głębokośći popmieścić dużych i ciężkich odwodów 6APG.

Są uzbrojeni w tysiące pojazdów opancerzonych, w szczególności czołgi, transportery opancerzone, specjalne wozy patrolowe, a także różne systemy artyleryjskie.


Przesadza. MLRS-y zmarnowali Rosjanie na strzelanie cywilów na Charkowszczyźnie, a 122 mm na okładanie
"Jeśli Putin odejdzie, jest bardzo mało prawdopodobne, że Rosja w jakiś sposób stanie się pokojową, normalną demokracją. My tutaj, na Zachodzie, nie pragniemy niczego bardziej niż tego, aby zwykły Rosjanin miał realne prawo do głosowania za swoim zrozumieniem kierunku, w którym kraj powinien podążać, aby w Rosji wyłoniło się społeczeństwo obywatelskie i normalna demokracja. Mamy taką nadzieję, ale musimy przygotować się na najgorsze, a najgorsze jest to, że Rosja pozostanie taka, jaka
Pobierz Kumpel19 - "Jeśli Putin odejdzie, jest bardzo mało prawdopodobne, że Rosja w jakiś sp...
źródło: temp_file7103187471776036514
@Kumpel19: Każdy, kto zapoznał się z doktryna Rosji odnosząca się do obszaru postsowieckiego zdawał sobie sprawę, że to nie jest wojna Putina, tylko realizacja strategicznych interesów. I że w rosyjskiej elicie władzy wszyscy myślą tak samo. Ba, tak samo myśli większość Rosjan. Rosja wielokrotnie otwartym tekstem mówiła (jeszcze przed 2008), że będzie przeciwdziałać przejściu byłych republik sowieckich na stronę zachodu wszelkimi możliwymi środkami, bo uważa to za bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa.