Potrzebuję zrobić prostą informacyjną stronę internetową, parę zakładek z informacjami i formularz kontaktowy. Jako, że jestem grafik a nie programista15k to w czym taką stronkę można łatwo ogarnąć? Spotkałem się z czymś takim jak #webflow, da radę czy może coś innego polecicie? Może po prostu szablon gotowy i przerabiać?

#webdev #internet #webdesign
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wiesz, że szybkość serwerów bazy danych wpływa na czas generowania stron WWW?

Dzięki nowym serwerom bazodanowym w nazwa.pl, wyposażonym w procesory Intel Xeon E-2388G oraz dyski Intel Optane, masz gwarancję, że Twoje strony internetowe umieszczone na serwerach w naszej firmie będą wyświetlać się błyskawicznie.

Przeprowadziliśmy pomiary szybkości pracy skryptu Vanilla Benchmark, wykorzystującego bazy danych, który przez 24 h uruchamiany był na różnych hostingach.

Wyniki
nazwapl - Czy wiesz, że szybkość serwerów bazy danych wpływa na czas generowania stro...

źródło: Wymiana serwerów bazodanowych w nazwa.pl

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, nie wiem jak was, ale mnie strasznie wkurzał oficjalny kalendarz F1, który można było subskrybować na ich stronie. Nie dość, że nazwy wydarzeń zaczynają się od emoji i są pisane wielkimi literami to większość nazwy to niepotrzebne informacje jak sponsorzy czy oficjalne nazwy wydarzeń.

Postanowiłem to naprawić i na bazie oficjalnego kalendarza utworzyłem swój własny. Jeśli coś się zmieni tam, to będzie widoczne też u mnie. Moje zmiany obejmują tylko wyczyszczenie
elektryk91 - Cześć, nie wiem jak was, ale mnie strasznie wkurzał oficjalny kalendarz ...

źródło: details

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #programowanie
Zmieniłem pracę, przechodzę z UoP na B2B.
Będę dostawał 12 500 PLN brutto/ms, a po 3 miesiącach 14 000 PLN brutto/ms.
Muszę być na dużym zusie bo prowadziłem już działalność.

Jaką forma opodatkowania będzie dla mnie najlepsza? Czy ten IP BOX jest warty uwagi?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wordpress to rak a elementor to jego prostata ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ile nerwów straciłem na ustawianiu tego by poprawnie wyświetlało się na przeglądarce telefonie tablecie to moje
#wordpress #webdev #frontend
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam narzędzia/oprogramowania do przekierowań które zbiera dane analityczne.
W skrócie, chciałbym aby użytkownik który kliknie na podany przeze mnie link, nie wchodził od razu na adres docelowy, tylko pierwsze na link który zliczy mi wejścia a dopiero później aby nastąpiło przekierowanie na stronę docelową. Będę wdzięczny za pomoc.

#seo #pozycjonowanie #webdev #programowanie #stronywww
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@WhitePill4All: Wygląd zacząłem robić 2 miesiące temu, przy czym zajmowało mi to jakieś 40% czasu który poświęcałem na projekt. Zgadza się, że nie jest to jeszcze skończone, jest jeszcze mnóstwo szczegółów które będą poprawiane z czasem. Celem było zrobienie jak najprostszej wersji podstawowej na zasadzie białej kartki. Czcionkę będzie można wybrać. Domyślny wygląd podyktowany jest raczej kwestiami dostępności.

Są też inne instancje - nadajnik.org, kbin.social - można też utworzyć własną
  • Odpowiedz
Pytanie do obeznanych w #webdev
Chciałbym zrobić prostą stronę, będą wpisy w typie blogu, czyli kilka zdjęć plus treść. Jak to zrobić najprościej? Mam domenę, mam serwer na #cyberfolks. Mam też jakieś pojęcie o HTML/PHP ale chcę aby strona powstała jak najmniejszym nakładem pracy - co polecacie?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam do postawienia na jakimś hostingu najprostszą stronę WWW (strona reklamowa, klika zdjęć, klika linijek tekstu, podany tel i email).
Która firma hostingowa oferuje najniższe ceny (również przy przedłużeniu)?
OVH widzę, że to koszt koło 100zł/rok wraz z zakupem domeny.
#hosting #webdev #www
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elcor: Cześć, zerknij na naszą ofertę na sohost®
Pakiet SO3 NVMe za 61,50zł brutto rocznie w zupełności Ci wystarczy, a Twoja strona będzie wczytywała się szybciej dzięki zastosowaniu szybkich dysków SSD NVMe.
W cenie pakietu masz rejestrację domeny .pl, a z kodem WYKOP hosting aż 30% taniej!
  • Odpowiedz
Dlaczego serwery baz danych w nazwa.pl działają tak szybko?

Czas oczekiwania na wykonanie operacji zależy od tego, jak szybko dane zostaną przetworzone przez procesor. To on jest sercem serwera.

Pod koniec kwietnia 2023 r. nasza dotychczasowa platforma bazodanowa została zastąpiona przez serwery wyposażone w procesory najnowszej generacji Intel Xeon E-2388G. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz na naszym blogu.

https://www.nazwa.pl/blog/dlaczego-serwery-baz-danych-w-nazwapl-dzialaja-tak-szybko
nazwapl - Dlaczego serwery baz danych w nazwa.pl działają tak szybko?

Czas oczekiwan...

źródło: Dlaczego serwery baz danych w nazwa.pl działają tak szybko

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak tak was czasami czytam to zastanawiam się czy nie poszukać pracy. Klepie sobie stronki na WordPressie (Elementor) od prawie 3 lat, szukając samodzielnie klientów, do tego budując markę osobista (fb Ig + blog z 120 wpisami). Nie mam studiów ani żadnych typowych "kursow" ale jednak robię wszystko samodzielnie i mam na dowód kilkadziesiąt zrealizowanych stron, opinie klientów i całkiem fajnie zbudowana markę pod swoim nazwiskiem

Ktoś może zna się na temacie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LJBW603: Jak dobrze trafisz, to za przygotowanie szablonu strony pod określone zapotrzebowanie możesz dostać 1500-1800, plus jakieś drobne już po odbiorze, gdy zmienią zdanie co do wyglądu/działania niektórych elementów.
  • Odpowiedz
Jakieś sugestie skąd MyDevil żre tyle ramu? Planuję kupić pakiet M1 na rok, ale nie wiem czy wystarczy. Ostatnio testowałem zakładając i usuwając wielokrotnie stronę. Jakieś sugestie? W procesach na stronce też mam limit ustawiony na 4 a tutaj pokazuje 24. Możliwe, że te usunięte strony kilka dni temu jeszcze jakoś działają i się tu wliczają?
#mydevil #hosting #webdev
D.....z - Jakieś sugestie skąd MyDevil żre tyle ramu? Planuję kupić pakiet M1 na rok,...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-02 170932

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Davidozz: to na pewno twoja apka
po procesach widać że uruchamiałeś nexta (framework nodejs)
który uruchamia Jest framework do testowania https://jestjs.io/
dlaczego tyle procesów?
wyglada że źle skonfigurowałeś aplikacje
tyle procesow raczej jest
  • Odpowiedz
@Davidozz: każda aplikacja potrzebuje ramu do działania
nie musi to oznaczać od razu memory leak (ale może też być)
jak jest duze zużycie ramu
to może problemem być marna optymalizacja pod kątem zużycia zasobów przez autorow kodu xD

na szczescie nie musisz sie aż tak bardzo tym przejmować
na my devil z tego co pamiętm to limity są soft (można je chwilowo przekeraczać i nic się nie stanie. pozwalają na
  • Odpowiedz
Cześć mam jeden problem mianowicie gdy wyszukuje moją stronę www w google to wyświetla się obok niej zdjęcie które mam na stronie głownej. Tak samo się dzieje gdy wysyłam komuś link np. smsem to obok też jest te zdjęcie. Jak to usunąć?
#wordpress #stronywww #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lizz: To tak się nie da. Jeśli wysyłasz SMS, to telefon tworzy podgląd. Tak samo FB, udostępniasz link i FB sobie tworzy podgląd, nie możesz tego usunąć, możesz tylko wpłynąć na to co tam się pokaże zapodając treści w odpowiednich znacznikach.
  • Odpowiedz
  • 1
@panczekolady: ciężko określić, bo pisanie kodu to tylko część czasu który na to poświęcam. Teraz akurat rozpisuję refaktor backendu, więc większość czasu spędzam na tablicy Miro. Dochodzi sporo innych rzeczy, ostatnio też staram się być aktywny w anglojęzycznej społeczności, więc jest trochę maili czy wiadomości na matrixie na które trzeba opisywać, żeby projekt stał się rozpoznawalny. Od dwóch miesięcy jest to moje główne zajęcie.
  • Odpowiedz
@fervi to trochę bardziej skomplikowane: mam postawiony apacz, całe środowisko z uzależnieniami, mariadb z bazami, nextcloud (jeszcze bez danych), konta userów, ssl, postfixa etc. No cały stack, więc faktycznie jedyne, co mi przychodzi do głowy to zrobienie backupu jako mirror systemu, ale to trochę średnie rozwiązanie. No ew. następnym razem od razu pomyśleć i zacząć od dockera, ale już trochę pracy w to włożyłem :/


@ECMAlover: jesteś pewien że
  • Odpowiedz