#programowanie #java #androiddev #ui #ux

Jakby ktoś jeszcze nie był zaznajomiony z Material Design i chciałby się doszkolić w tej tematyce, to Google dogadało się z Udacity i udostępniło kurs, który w moim odczuciu jest bardzo treściwy i pomocny. Jeżeli ktoś woli taką formę przyswajania wiedzy to polecam, tym bardziej, że kurs jest darmowy :)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirktzy, warte to 79 polskich baksów?

"Kurs UX & UI - sztuka użytecznego projektowania" wg StrefaKursów.pl: KLIK

sceptycznie do takich rzeczy normalnie podchodzę i gdy podesłał mi znajomy myślałem, że chce mi kit wcisnąć. A to się wydaje naprawdę konkretne. Całość prowadzi spec z Adobe, 11 godzin konkretnego szkolenia. Konkretnego bo spójrzcie w spis i wyżej określony zakres materiału.
Tego ebooka już mam i znałem wcześniej.
Saeglopur - Mirktzy, warte to 79 polskich baksów?

"Kurs UX & UI - sztuka użyteczne...

źródło: comment_NvLMvFIRAVJuMtrkKU6hUaP2qiUE9zF7.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: ...jeszcze tylko dodam bo się zagalopowałem. Oglądałem prezentację bety El Capitan w The Verge ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i w końcu tylko się upewniłem że na Windzie już nic nie brakuje i zostaję z pewnością. Nooo ale jednak OSX ma już sporo ciekawych apek ...w tym głównie klientów poczty! Które naprawdę dobrze wyglądają i (chyba) robią robotę! Airmail choćby. Na Windę jedyne co konkuruje aktualnie to
  • Odpowiedz
polecam ukochany na OSX i Windę 7 Postbox + Airmail 2 nie jest zły.


@michalkosecki: Postbox mi się zwyczajnie nie podoba więc wolę już Outlook z Office bo ma reguły. Airmail to właśnie coś w co chciałbym celować ale jest tylko na OSXa.

Rzuć okiem na dwa zrzuty ekranu porównujące Outlook 2016 preview i Mailbird. Mailbird tak się rozwija, że nawet o aktualne screeny trudno w sieci ;P Wygląda mega i ogólnie
  • Odpowiedz
Pytanie do mirków z UI/UX. Projektując UI finger-friendly odchodzimy do em-ów na rzecz px? Np przy projektowaniu buttona. Z tego co czytam właśnie takie podejście widzę. Prawda to, czy jednak należy unikać bezwzględnych wartości?
#ui #webdev #webdesign
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ux #uxdesign #uxstories #ui

Should I focus on a good user experience, or push something out quickly?

Repeat after me: Value > Pain. If your product isn't offering clear value, then no amount of pretty graphics are going to save you and neither will a fast release time.

The
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yanuncamas: W firmach których pracowałem nawet nie ma osoby z którą możnaby ten UI skonsultować, nie mówię o dobrym projekcie. No, może Asseco było wyjątkiem, ale tylko w jednym projekcie.
  • Odpowiedz
@hakeryk2: Można logować się do systemu pinem? Bo ja ciągle przy uruchamianiu systemu wpisuję hasło logowania do outlook :/

Najgłupsze jest to, że części aplikacji nie można odinstalować. Mam outlooka ale muszę też mieć ten domyślny okrojony program. Mam pełną wersje OneNote ale nie mogę odinstalować domyślnego OneNote...
  • Odpowiedz
#androiddev #photoshop #ui Hej, z jakich narzędzi korzystacie do eksportowania assetów z Photoshopa do androida? Szukam jakiegoś pluginu/skryput który za jednym zamachem wyeksportowałby mi png pod popularne rozmiary ekranów. Coś co będzie dzialać na CC 2015.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajtom: Przyznam, że nie próbowałem. Jakoś nieodpowiadała mi nigdy ta metoda. W CC2014 było jeszcze Export Assets, gdzie można było sobie zaznaczyć x2 x3 itd....w CC2015 zlikwidowali :) Póki co znalazłem jakiś skrypt w internetach.
  • Odpowiedz
@janiepaniemaju: Nie wiem jak zmienili generator w cc15, ale w 14 wybierasz Generate ->Assets . Potem zmieniasz tylko nazwę warstwy, np "200% logo-retina.png, logo.png" i w folderze z projektem znajdziesz podfolder z dwoma plikami - logo-retina.png (powiększone dwukrotnie) i logo.png w normalnym rozmiarze.
  • Odpowiedz
Nazywam się Sabina Witak , wraz z mężem zajmuję się firmą
E - STUDIO., pozycjonowaniem i zwiększaniem ruchu na stronie.
Od paru lat jestem analitykiem zasobów internetowych oraz operatorem wprowadzania danych.

Operator wprowadzania danych xD
  • Odpowiedz
#pytanie #robotyka #ui nawet jesli by sie wytworzylo sztuczna inteligencje to dlaczego ona miala by zlikwidowac gatunek ludzki i podbic reszte swiata ? jaki miala by w tym cel ? co by jej to dalo jesli by sie jej to udalo ? natura nas ludzi tak zaprojektowala bo zyjemy skonczony okres zycia wiec walczymy o przetrwanie, wiemy ze nasze zycie sie skonczy wiec mamy cele rozmazac
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Senior UX Designer @ Moberg- https://www.linkedin.com/jobs2/view/51255761
UI Designer @ CCP Games- https://www.linkedin.com/jobs2/view/48962679
Software Developer @ itslearning - https://www.linkedin.com/jobs2/view/47197270
Data Wrangler @ Qlik - https://www.linkedin.com/jobs2/view/46306600
Frontend Dev @ Skapalón - http://storf.skapalon.is/
Backend Dev @ Skapalón - http://storf.skapalon.is/
m.....l - Senior UX Designer @ Moberg- https://www.linkedin.com/jobs2/view/51255761
...

źródło: comment_YsJwOIL7IUAsEXD2bGlyyjS0VaXRL4U7.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hofier:
daje im tydzień na naprawienie i zmieniam. Strava kiepskie opinie miała szczególnie co do apki mobilnej ale może sprawdzimy. Apka endo mimo że też coraz bardziej z-----a to jest cholernie dokładna
  • Odpowiedz