Mirki, z racji wejścia na Śląsk jak to w ogóle jest z opłacalnością #uber w kontekście jakbym chciał dorobić sobie weekendami, po pracy? Auto mam jak co na gaz.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gaily: Myślę że z początku na śląsku może być marnie, uber nie jest tam jeszcze tak popularny jak w innych miastach, ale z czasem na pewno będzie coraz lepiej. W aglomeracjach uber sobie bardzo dobrze radzi - p. Trójmiasto. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz na pw chętnie Cię wprowadzę do tej roboty :) Ewentualnie jak się zdecydujesz mogę Ci dać kod polecający to dostaniemy po stówce bonusu
  • Odpowiedz
@FantaZy: Trzeba poczekać chwilę aż się załadują. Mi na tym obszarze teraz pokazują się 4 pojazdy, czas oczekiwania 4min

BTW: Patrzyłem sobie testowo na kurs Muchowiec -> Spodek (na powrót z juwenaliów dziś) i wychodzi ok 18zł
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: jechałem w zeszłym tygodniu GreenCab'em i kierowca mi powiedział że ich sieć nawiązała porozumienie z Uberem i ich kierowcy mogą śmigać dla Ubera bez konsekwencji. Nawet pokazał mi na telefonie aplikację Ubera, tym korporacyjnym co przyjmuje zlecenia.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli założyłem konto z kodem od ziomka na 25 zł, to mogę od razu go wykorzystać, czy dostanę to dopiero po pierwszym, pełnopłatnym przejeździe?

#uber #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy ktoś z Was dojeżdża codziennie/przez większość dni do pracy Uberem/taksówką?

Dojazd do pracy komunikacją miejską zajmuje mi dosyć długo (W-wa, ok. 40 minut w jedną stronę). Samochodem miałbym dwa razy krócej (15-20 minut). Przez jakiś czas rozważałem zakup samochodu, ale w zasadzie zastanawiam się czy Uber nie byłby lepszym rozwiązaniem (nie bardzo mam gdzie trzymać samochód+w miejsca inne niż praca mam dobry dojazd). Z drugiej strony, jak pomyślę o miesięcznym
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blue_PSH: Ja policzyłem koszt eksploatacji samochodu przez 3 lata. OC, przglądy, naprawy, serwis bieżący, paliwo + utrata wartości pojazdu dały łącznie 60 groszy za kilometr. Czyli 3 razy taniej niż taryfą. Przejechanie uberem 10km to ok 23 zł a własnym samochodem 6 zł :) Nikt mi nie wmówi, że taniej jest taryfą. Chyba, że ktoś robi 2km do roboty dziennie i nie uzywa samochodu do niczego innego poza dojazdem 2
  • Odpowiedz
Z drugiej strony, jak pomyślę o miesięcznym wydatku na poziomie 800-900 PLN, to już tak fajnie nie wygląda.


@Cournot: zadzwoń do Ubera i zapytaj o ofertę abonamentową.
  • Odpowiedz
Pierwszy raz chciałem wypróbować Ubera.
Czy jeżeli zamówię kurs to może jechać ze mną osoba, która ubera nie posiada?
Płaci się tylko za kurs czy za liczbę osób też?

#uber
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach