Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was dojeżdża codziennie/przez większość dni do pracy Uberem/taksówką?

Dojazd do pracy komunikacją miejską zajmuje mi dosyć długo (W-wa, ok. 40 minut w jedną stronę). Samochodem miałbym dwa razy krócej (15-20 minut). Przez jakiś czas rozważałem zakup samochodu, ale w zasadzie zastanawiam się czy Uber nie byłby lepszym rozwiązaniem (nie bardzo mam gdzie trzymać samochód+w miejsca inne niż praca mam dobry dojazd). Z drugiej strony, jak pomyślę o miesięcznym wydatku na poziomie 800-900 PLN, to już tak fajnie nie wygląda.
#taxi #uber #pracbaza
  • 13
@Cournot ja mocno myślę o sprzedaży auta i przesiadce na ubera, z tym że ja głównie do pracy autobusem i po prostu auto stoi. Przelicz wszystkie koszty (przegląd, naprawy, paliwo, ubezpieczenie, parkingi...) i będziesz miał odpowiedź :)
@ajkju: 40, a nie 20 (w obydwie strony). Poza tym 40 to wariant optymistyczny - to nie metro, więc może jednego dnia wyjść i 60-80 minut oszczędności.

Poza tym dochodzi kwestia tego, że w Uberze/taxi mogę sobie np. robić coś na laptopie, a poza tym w zimie nie będę miał codziennie garnituru #!$%@? śniegiem/błotem.
@Blue_PSH: Ja policzyłem koszt eksploatacji samochodu przez 3 lata. OC, przglądy, naprawy, serwis bieżący, paliwo + utrata wartości pojazdu dały łącznie 60 groszy za kilometr. Czyli 3 razy taniej niż taryfą. Przejechanie uberem 10km to ok 23 zł a własnym samochodem 6 zł :) Nikt mi nie wmówi, że taniej jest taryfą. Chyba, że ktoś robi 2km do roboty dziennie i nie uzywa samochodu do niczego innego poza dojazdem 2 km
@Nie_chcem_ale_muszem nosisz garnitur w ręce do pracy? :) te 60 groszy to cholernie optymistyczne założenie - samo paliwo to w moim przypadku 40-50 groszy za km.

U mnie jest w druga stronę, po przeprowadzce do pracy nie dojeżdżam autem, wiec wyciągam je 2 razy w tygodniu na dojazd na piłkę i zakupy. Ale z drugiej strony daje wygodę jak trzeba gdzieś dojechać, albo coś większego przewieźć.
@Blue_PSH: Nie. Garnitur był w szafie w pracy i przebierałem się tuż przed :) To nie wiem czym jeździsz, że wydajesz 50 zł/ 100 km. Ja jeździłem w gazie i mialem spalanie ok 13 l / 100 km. To daje max. 25 zł. Jak ktoś ma mały silnik to 8 spali a wtedy zamyka sie < 15 zł.
@Blue_PSH: Nie. Garnitur był w szafie w pracy i przebierałem się tuż przed :) To nie wiem czym jeździsz, że wydajesz 50 zł/ 100 km. Ja jeździłem w gazie i mialem spalanie ok 13 l / 100 km. To daje max. 25 zł. Jak ktoś ma mały silnik to 8 spali a wtedy zamyka sie < 15 zł.
@Nie_chcem_ale_muszem no i stąd moje wątpliwości - przy tak małej częstotliwości jazdy zmiana auta to też gra nie warta zachodu :) dobrze się nim jeździ trasy, ale przy polskiej infrastrukturze transport kolejowy jest dużo atrakcyjniejszy :)