Teraz głośno o #taxi i #uber, więc #coolstory na dobranoc.

Koleżanka jechała do rodzinnego miasta swojego chłopaka, oddalonego o kilkanaście kilometrów od Warszawy. Przywitała się po angielsku i poprosiła o kurs w dane miejsce. Wąsaty złotówiarz już po 500 metrach pojechał w przeciwnym kierunku.

Nie mógł wyjść z podziwu, jak szybko nauczyła się polskiego.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To i może ja poszkaluję #taxi
Pewnego dnia będąc na koncercie połamałem się motzno. Odwieziono mnie późnym wieczorem do szpitala, a gdy lekarz już mnie poskładał stwierdziłem (poniekąd słusznie), że nie jestem w stanie dojechać do akademika. Telefon dodatkowo r------n, więc poprosiłem babkę na recepcji w szpitalu, żeby zadzwoniła po taksówkę. Przyjechał znajomy złotówa.
Ile kosztowała mnie nocna taryfa <20 km?


#gorzkiezale #uber
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swagswagswag: Samo to, że ich bronisz i próbujesz wymyślać dziwne teorie świadczy o tym środowisku. Może lepiej zacisnąć zęby, przeprosić za zachowanie kolegów i odciąć się od tego co robią?

Ps. I nagonki się nie robi, od zawsze taksówkarze nie cieszyli się dobrą opinią, a teraz po prostu ludzie wyrzucają z siebie całą niechęć.
  • Odpowiedz
@denerwujesie: Ja po prostu chciałbym podyskutować na ten temat. Nie bronię ani jednej ani drugiej strony aczkolwiek uważam, że to co obserwujemy to mogło być piękne i fachowe zagranie mające na celu promocje Ubera. Ja tam nic do nich nie mam, mam wielu znajomych po fachu z którymi chodziłem ówcześnie gdzieś do szkoły, jeżdzą w uberze, ja w korporacji normalnej i nic nie stoi na przeszkodzie jeśli chodzi o spotkanie
  • Odpowiedz
#uber #taxi #pytanie #kiciochpyta troche pytanie troche zarzutka. Czy uberowcy sa sprawdzani pod katem ubezpieczenia czy wsiadamy na wlasne ryzyko ? Mam kilka wozkow z roznymi pakietami i jestem ciekaw co te cebule maja wykupione. NNW dla pasazera w skali roku 20 zl ale czy jest ? ktos to weryfikuje ?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do #uber przy rejestracji są kody tylko na 25zł? Czy są jeszcze jakieś inne? Bo różnice ludzie piszą ale nie wiem czy nie ściema ;)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawostka. Tak wyglądają taksówki UBERa w Belfascie, Irlandii Północnej. Warunkiem aby UBER mógł wejść na rynek było to, że będą działać na identycznych zasadach jak korporacje taksówkowe.
Dwie największe korporacje w kraju, VALUE CABS i Fona Cab jak też pozostałe nie mają najmniejszego problemu z faktem, że przybyła im nowa konkurencyjna firma.
Jakoś potrafią koegzystować.

#uber #ciekawostki #taxi
dwieszopyjackson - Ciekawostka. Tak wyglądają taksówki UBERa w Belfascie, Irlandii Pó...

źródło: comment_ApK9wlw3sybXKcBGhjOitSfySStLFZ87.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwie_szopy_jackson:

Warunkiem aby UBER mógł wejść na rynek było to, że będą działać na identycznych zasadach jak korporacje taksówkowe.


nie dziwię się więc, że

Dwie największe korporacje w kraju, VALUE CABS i Fona Cab jak też pozostałe nie mają najmniejszego problemu z faktem, że przybyła im nowa konkurencyjna firma.
  • Odpowiedz
I jak się skończyła afera z taksówkarzami z Warszawy? Dalej triumfują na fb czy jęczą, że wszystko wina ubera?
#uber
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uber #taxi #krakow #gorzow #gorzowwielkopolski
Przejazd Uberem w Krakowie (w dzień) kosztuje +- tyle samo co przejazd Megą, czy Icarem. Podstawowa stawka to 1.80 złotych za kilometr w Mega Taxi + 5 czy 6 złotych za trzaśnięcie i jest to naprawdę tanio - można przelecieć prawie całe miasto za 20-25 zeta. Samochody są dobre i relatywnie nowe, często podjeżdża max 2 letni
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak właściwe to na jakiej zasadzie pracują tam kierowcy, wiem tylkonjak wyglada proces zamówienia kursu. Pracują tam na zasadzie parterstwa? Jeżdżą bez kas bo płatność wykonywana jest elektroniczne?
#uber
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jack-lumberjack: Dla mnie PB to jedyna sensowna alternatywa dla pociągu relacji Lublin-Kraków, który odjeżdża tylko o 6:00/6:39 i 18:09/18:35 (i wtedy dojeżdża na godz. 22 z minutami). Muszę ich lubić. (,)
  • Odpowiedz
#uber #taxi
1. Badz cierpiakiem
2. Uber zabiera ci klientow bo panstwo naklada na ciebie regulacje i podatki
3. Wylej gowno na samochody uberów
4. Ubery zabierajo ci jeszcze wiecej klientow
5. Państwo widzi, ze z uberow mozna wyssac dolany
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lowca_twoich_starych: dokładnie, ja też byłbym gotów płacić za to więcej. Samochody są nowsze, kierowcy milsi, bo są oceniani, nie ma obrotu gotówki, więc nie ma kombinowania przy wydawaniu reszty i cena jest liczona po GPS, więc nie ma za bardzo miejsca na oszustwa.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszyscy tu piszą o tym, że w #uber jeżdżą wspaniali, czyści, kulturalni, piękni kierowcy. Nie wiem jaki procent mężczyzn w wieku produkcyjnym w Polsce (a niech będzie nawet że w największych polskich miastach) spełnia takie kryterium, ale raczej niezbyt wielu. Skąd więc nadreprezentacja wspaniałych ludzi w tej firmie skoro wożenie ludzi po mieście nie jest chyba najbardziej atrakcyjnym zawodem na świecie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tyle zamieszania wokól tego #uber aż dziw bierze. Przy okazji nie wiem jakimi wy taksówkami jeździcie, u mnie jest kilka korpo, kilka niezależnych i płacę za swoją trasę średnio 8-10 zł w zależności od godziny. Nigdy nikt nie jeździł inna trasą, w taksówkach są normalni ludzie. Jedno jest pewne, akcja uberowi się bardzo przydała, kampania reklamowa na całą Polskę praktycznie za darmo. Aż dziw, że nikt nie pisał o #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach