Wpis z mikrobloga

#uber #taxi #krakow #gorzow #gorzowwielkopolski
Przejazd Uberem w Krakowie (w dzień) kosztuje +- tyle samo co przejazd Megą, czy Icarem. Podstawowa stawka to 1.80 złotych za kilometr w Mega Taxi + 5 czy 6 złotych za trzaśnięcie i jest to naprawdę tanio - można przelecieć prawie całe miasto za 20-25 zeta. Samochody są dobre i relatywnie nowe, często podjeżdża max 2 letni opel czy skoda, a z rzadka trafia się coś ponad 10-letniego. Sprawdzałem kilka tras którymi często jeżdżę i np. tam gdzie płacę 18 złotych za przejazd, Uber szacuje cenę na poziomie 16-20 złotych. A jakie są wasze wrażenia, z Krakowa, ale także z innych miast?
Na marginesie, kiedyś (7-10 lat temu) jeździłem często do Gorzowa Wlkp i były tam dwie korporacje, które zwaliśmy potocznie "frajer taxi" :) W obu były śmiesznie niskie ceny za kilometr, ale przede wszystkim, za trzaśnięcie opłata wynosiła w jednej - złotówkę, a w drugiej - jeden grosz. Zawsze jak przychodziło do płacenia miałem wrażenie, że ich okradam :)
  • 12
@Cesarz_Polski: Człowieku, pytam. Nie mam doświadczenia z Uberem, znajomi jeżdżą w Warszawie i sobie chwalą. Próbowałem kiedyś zamówić Ubera przed koncertem AC/DC, ale był chory mnożnik ceny, razy 4 bądź 5 i odpuściłem.
@Pan_Kmicic1: Kurcze, jak mieszkałem w Poznaniu to zawsze miaĺem wrazenie, ze to oni mnie okradaja. A szczytem byla zlotowa, ktora jeszcze pod starym dworcem PKP, zabrala mnie na Rataje (4km) za 80 dych. Jak powiedzialem, ze nie zaplace to zaczal mi grozic, kazalem lasce biec na ilatke i dzwonic na policje.. #!$%@? zacza skomlec, ze cos mu sie pomylilo. Rzucilem mu 2 dychy, tyle ile normalnie za kurs. Zlotowy to AIDS!
@Pan_Kmicic1: Masz rację - Mega Taxi była tańsza niż #uber. Po obniżce Uber może być odrobinę tańszy od Mega, w wersji optymistyczna, kierowca jedzie 50 km/h => 1.76 zł/km vs 1.8 Mega. Wiadomo, zwykle są korki, światła itp. więc Uber wyjdzie porównywalnie lub drożej. Do tego Uber ma wyższą opłatę początkową (Mega 6 zł zawiera 1 km, Uber 5 zł, ale bez 1 km).
Do tego taxi ma jedną wielką
@Pan_Kmicic1: w Krakowie więcej kierowca zarobi jako taksiarz w jakimś korpo niż w uberze. Taxi w icarze sa do 10lat, jeżeli jest starsze to właściciele firmy dokładnie sprawdzają auto czy sie nadaje ;)
za dnia Uber w Krakowie się nie sprawdza, z powodu krakowskich korków i braku opcji przejazdu przez centrum / buspas.
za to w nocy wygrywa - przez łatwość zamówienia i brak rozważań pt. "chyba jeszcze mam gotówkę / ciekawe czy będzie można płacić kartą".
@Dzbanek91: tak tak #!$%@?, że zwyczajem jest świecenie się wszystkich kontrolek, brak poduszek, a raz została mi klamka w ręce jak otwierałem drzwi. No ale oczywiscie icar i mega to ekskluzywne przewozy.