@rak_kontent: Ogólnie korporacja ta dziala dzieki luce w prawie. Praktycznie nie placa w Polsce podatkow, wiec moga obniżyć ceny. No i nie daje się gotówki kierowcy, a stawke ustala korpo, wiec nie ma walkow i kantowania, jak w taxach
  • Odpowiedz
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wlasnie jade taksowka ele taxi i troche sie cykam... Dajcie pare plusow abym dojechal caly.... #uber #taxi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy koledzy i kolezanki,
czytam ostatnio Wasze znaleziska, wpisy i komentarze odnosnie akcji #taxi vs #uber i strasznie mnie to boli.
Pomijajac juz fakt czy Uber jest legalny czy nie. Chcialbym Wam opisac jak wyglada sytuacja w #bratyslawa, gdzie Uber juz jezdzi kilka miesiecy.

Rys historyczny:
Mieszkam w BA juz ponad trzy lata i zdarzalo mi sie wiele razy po nocy wracac taksowka do domu. Pare razy nawet
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ofiarami tego typu przekretow najczesciej padaja obcokrajowcy, ktorzy nie mowia po slowacku i nie sa w stanie zamowic sobie auta przez telefon.


@wieniu: mozna mowic po slowacku a i tak Cie wyjebią w kosmos, tak jak Natalkę która zapłaciła 20eur z dworca do centrum - wystarczy ze skminią, że nie jesteś stąd - no i oczywiscie wziela z postoju :)

@pieczywowewiadrze: dokladine tak jak pisze @wieniu w
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu jakies kierowca #uber ? Orientuje sie ktos jak wyglada jazda od strony papierow? Slyszalem,ze dzialalnosc trzeba miec, ale zbey legalnie bylo to podejrzewam kasa fiskanlna. Jak w PKD transport wpisany to pewnie musza byc jakies badani czy psychotesty.

Z ciekawoscia czytam wszystko dotyczace #afera i przy oczywistym zezwierzecniu zlotów chcialbym wiedziec czy odrobine racji jednak nie maja. Sam osobiscie place podatki na tip-top i wszystko mam
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: kierowca ubera nir swiadczy uslugi pasazerowi.

Kierowca swiadczy usluge uberowi za co wystawia fakture a uber placi. Uber swiadczy usluge pasazerowi i pasazer placi uberowi. "Paragon" takie podsumowanie przejazdu masz wysylane mailem.

Komu bys te paragony drukowal?
  • Odpowiedz
@tomasz-kaliciak: Taksówkarze o ograniczonym potencjale umysłowym wysmarowali samochody Ubera odchodami, bo tracą klientów i wkurza ich wolny rynek. Uber daje wsparcie kierowcom, ludzie hejtują taksiarzy i jeszcze bardziej wspierają Ubera. Złotówy zrobiły Uberowi reklamę - profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W tej całej #afera #uber ciekaw jestem czy ktoś po stronie taksówkarzy mógłby się spokojnie, kulturalnie i rzeczowo wypowiedzieć dlaczego obecność ubera jest zła dla nas, konsumentów, czy niesie za sobą jakieś zagrożenia, czy narusza prawo, czego nie ma uber co mają taksówki.

Pamiętajmy, że każdy kij ma dwa końce a racja często nie jest wyłącznie po jednej stronie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach