@Fajrantboy: biorąc pod uwagę, ze płaci sie raczej niewiele i jeżdżą sami Hindusi... Ja płace zwykle do 10 funtów za kurs tramwajach zwykle 15 minut. Zakładając 100%! Obłożenia to 40 na h brutto...
  • Odpowiedz
@Fajrantboy: Nie opłaca się za bardzo. Z tego co mi wiadomo jest tak dużo kierowców hindusów i czarnych, że ciężko o zlecenia wręcz ... w okolicach lotnisk po 2-3h czekania - a to bardzo częste kursy podobno. A jak wiadomo, na pusto wracać się kompletnie nie opłaca. Tak więc nie pchałbym się w to.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie, czy jak #tesla wprowadzi swoje autonomiczne "taksówki" i to trafi do #polska , to czy nasi taksiarze też będą je baseballami n---------ć i syfić fekaliami. #uber hiv, tesla aids xDD W sumie będą mieli ułatwione zadanie, skoro kierowcy nie będzie to i nie będzie miał kto próbować ich powstrzymywać. Człowiek kontra machina.

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

taksowkarze z komunistyczna mentalnoscia poumieraja do tej pory =).


@FredzIo: wiele razy spotkałem w okienku poczty polskiej młode dziewczyny zachowujące się jak najgorsze stare komunistyczne raszple, potrzeba czegoś wiecej niż parędziesiąt lat by wyplenić takie zachowanie z polaków
  • Odpowiedz
Taxi z Kołbaskowa do Szczecina, niedziela o 2 w nocy, 16km, dwa miasta, dwa powiaty nawet w sumie - 55zł. Czy to dużo? Moim zdaniem nie, Uber nie ma najmniejszych szans w Szczecinie.

A z Niebka do Rodła, ok 3km trasy podjechała jakaś zajebista, nowa BMW (nie wiem jaka bo się nie znam na tej ich numeracji) z logo Business4you. ;)
#szczecin #uber
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: Uber byłby jeszcze tańszy :). Największą zaletą Ubera jest wygoda płacenia i zamawiania. W bezgotówkowości jest największa siła. W cenie oczywiście też.
  • Odpowiedz
Jako, że dobrze się orientuję z krakowskim rynku przewozów typu taxi i Uber to pozwolę sobie opowiedzieć jak z punktu widzenia kierowców wyglądała praca podczas #sdm. Impreza była istnym rajem dla taksówkarzy i ŚWIETNĄ opcją dla ogarniętych kierowców Ubera.

Zacznę od taxi:

Podejrzewam, że pracowici taksówkarze mogli się obłowić w ciągu tygodnia mniej więcej na poziomie wykopowego programisty. Ale do rzeczy. Bardzo dużo mieszkańców Krakowa pracujących w różnych branżach zrobiło
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krakowska tzw. mafia taksówkarska urzędująca wokół dworca przejęła całkowicie tamten rejon nie dopuszczając normalnych koporacyjnych taksówek i kroiła od pielgrzymów kosmiczne pieniądze typu. 100 euro za kurs co Brzegów(około 15km z Dworca), 150zł za króciótkie kursy do 4km w obrębie centrum itd. To był najlepszy okres dla tych kierowców w roku, o ile nie w przeciągu kilkunastu ostatnich lat. Jeździli non stop, taksówek brakowało, a klienci ustawiali się do nich w kolejce
  • Odpowiedz
@witam12: ile czasu?
- można to zrobić w max 3 dni razem z zakupem auta o ile masz numer personalny
błędy: szukanie pijanych klientów, oraz nie pytanie sie czy podany adres jest docelowym. Wówczas pojawia sie kolejne zlecenie, ty akceptujesz a klient Tobie mówi ze jedziemy jeszcze gdzieś! I jestes w dupie.
Zarobki a koszt utrzymania. Zarabiając miesięcznie 20k spokojnie, godnie pożyjesz i bedziesz miał auto z 2014r
Nieprzyjemna sytuacja:
  • Odpowiedz
@Shadow6736: @localgoodness: Dla mnie fajne auto to po prostu pozytywne zaskoczenie. Bardziej mi zależy, żeby kierowca dobrze jeździł i był miły. Ostatnio w Warszawie dostałem kierowcę, którego musiałem prosić o wcześniejsze zakończenie jazdy bo autentycznie bałem się z nim jechać. I to wcale nie że szybko jechał ... po prostu nie umiał jeździć. Wymuszanie pierwszeństwa, zajeżdżanie, spychanie ludzi ... masakra.
  • Odpowiedz
Widzę, że jeden z kolegów z Krakowa pojawił się na wykopie od razu z pismem od UMK. Pisałem już o tym, jak i o innych wałkach ze strony Ubera wiele razy. Widzę, że po takim newsie część z wykopków przestaje patrzyć na Ubera przez różowe okulary. Uberentuzjazm chyba trochę przygaśnie.
@blady-erotoman: Serio wierzyłeś w bajki, że Uber jest legalny :)?
#uber
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdy Uber wchodził do Polski, to na Wykopie panowała euforia: kapitalistyczna alternatywa dla socjalistycznego (wszak wszystko co jest regulowane przez państwo musi być socjalistyczne) taxi. Bez zbędnych licencji, okropnych podatków, kasy fiskalnej, 40-letnich Januszy oszustów - nic tylko jeździć!

Pierwsze przejrzenie na oczy przyszło podczas AMA, okazuje się że realna płaca w normalnych godzinach pracy jest rzędu 1200 złotych miesięcznie . Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bo w Stanach Uber od dawna
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cash1337: Wyjaśnie Ci. Ludzie którzy są kierowcami Ubera nie znają branży, nie jeździli na taxi i są niedoświadczeni i nie potrafią skalkulować rzeczywistego dochodu, bo nie wliczają kosztów amortyzacji, nie spotkała ich jeszcze żadna poważna naprawa, napaść klienta, albo kontrola z karą 10 tys zł. Warszawa zarobkowo w Uberze wygląda akurat najlepiej w Polsce. Nie zmienia to faktu, że jako kierowca Ubera zarobisz najmniej jak to tylko możliwe na podwożeniu
  • Odpowiedz
Cześć, ma ktoś jakaś rozpiskę jakie samochody kwalifikują się do ubera?
Wiem że najlepije rocznik 2006 lub młodszy, ale też po dodatkowej weryfikacji mogą być auta z 2001 rocznika.
#uber
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@localgoodness: po pierwsze Polska, po drugie historia warszawskich taksówek. Jeszcze 15 lat temu połowa taksówkarzy albo jeździła w firmach będących własnością mafii albo robiła im za chłopców na posyłki.
  • Odpowiedz