• 0
@darkelf nieeee, to najprawdziwszy łódzki cierp. Poczytaj sobie taryfa.info na fb to uwierzysz, że tacy ludzie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeżdżę jako kierowca Ubera podpięty pod Partnera (nie posiadam własnego auta, wspomniany Partner ma flotę leasingowanych aut). Auta są ubezpieczone (OC i AC). Nie podpisałem żadnej umowy, dzielimy się w stosunku 60/40 od zarobionych pieniędzy według wskazań aplikacji Uber Driver.
Chciałem spytać, jak to wygląda od strony prawnej w przypadku jakiejś kolizji i uszkodzenia auta lub pasażera - czy to z mojej, czy nie z mojej winy. Czy powinienem się wtedy obawiać?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@The_Random: jeśli spowodujesz kolizję drogową w czasie przejazdu Uberem i wyjdzie na jaw fakt, że jeździsz bez licencji, to ktoś na pewno dostanie regres. jeszcze większy przypał będzie w momencie, gdy ucierpi któryś z pasażerów.
  • Odpowiedz
@KartonPoPizzy: @The_Random Nie do końca, wykonywanie odpłatnych przewozów nie jest przesłanką roszczenia zwrotnego ze strony zakładu ubezpieczeń (w odróżnieniu od prowadzenia bez prawa jazdy). Ubezpieczyciel mógłby domagać się jedynie uzupełnienia wartości należnych składek, które dla pojazdu przeznaczonego do przewozów są odpowiednio wyższe.
  • Odpowiedz
Nic nie naliczyło.

To był uberSelect, może dlatego drożej ale zlotowa powiedział mi ze bez licznika wyjdzie 150 a z licznikiem to będzie koło 250.
  • Odpowiedz
Jeśli zarejestruję się w #uber z reflinka który niby daje mi 15 zł na przejazd, mogę potem skorzystać jeszcze z kodu na 60 zł, który był gratis z płytą z muzyką którą sobie kupiłem? Czy albo jedno albo drugie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki nigdy tego nie używałem, czy jeśli mając #uber podłączał kartę z banku moja debetowa, i korzystam normalnie a kasę ściąga mi potem?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówcie co chcecie, ale ja "złotówy" szanuje. Tyle lat w swoim fachu, składki płacą, legalnie pracują... a taki uberowiec nie dość że złodziej, to jeszcze nielegalnie jeździ!! Uberem to każdy może sobie jeździć, taksą już niekoniecznie!
  • Odpowiedz