hej @pustulka, uzywam od 4 lat #dell e5430 i jestem mega zadowolony, nigdy nie mialem z nim najmniejszych klopotow, ale wydajnosciowo to juz jednak nie to (i3 drugiej generacji, 6gb ramu, 64 ssd + 500hdd) i przyszedl czas na zmiane. Mam mozliwosc wziecia czegos z tej listy, z obnizonymi cenami.

http://poseidon.epfl.ch/files/content/sites/poseidon/files/catalogue-poseidon-2016-11c.pdf

Mysle o #hp 840. Czy po przesiadce z della bede odczuwal spadek jakosci itp? A
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pustulka: a powiedz prosze co jest nie tak z niskonapieciowymi procesorami? Jezeli sa zaprojektowane pod urzadzenia mobilne, to powinno byc chyba ok?

Wiesz moze czy ten xps15 jest do dostania w eruopie ze zintegrowana grafika?
  • Odpowiedz
a powiedz prosze co jest nie tak z niskonapieciowymi procesorami? Jezeli sa zaprojektowane pod urzadzenia mobilne, to powinno byc chyba ok?


@erwit: Niskonapięciowce są dwurdzeniowe oraz z uwagi na niskie tdp jak i chłodzenie tych maszyn bardzo często zrzucają zegary.

Wiesz moze czy ten xps15 jest do dostania w eruopie ze zintegrowana grafika?


@erwit: Raczej nigdzie, w UK i DE przez pewien czas był dostępny precision M5510 bez
  • Odpowiedz
@Baero: szybciej będzie na pewno ale nie oczekuj prędkości USB 3.0. Ograniczeniem jest chipset i magistrala Twojego x220.
Tutaj masz linka do QM67 który nie obsługuje USB 3.0 i jest w x220 oraz QM77 który jest w x230 - następcy.
  • Odpowiedz
#laptopy #thinkpad instalował ktoś win z 10 na thinkpadzie x220 albo jakimś starszym thinkpadzie? Bo wrzuciłem win 10 i wentylator głośno działa, głośniej niż na win 7
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grypa-grypowska: U mnie spowodowane to było tym, że coś proces od Windows Update coś namieszał i dlatego procek się grzał. Teraz mam wyłączony Windows Update i tylko włączam go raz na miesiąc, aby pobrać aktualizacje.
@d3v: Spróbuj skorzystać z TPFanControl, aby zredukować obroty wentylatora.
  • Odpowiedz
@luki_sk: so far so good ale większych stress testów nie robiłem. Miałem duży problem z instalacją, w pewnym momencie myślałem nawet że może dostałem uszkodzoną sztukę (bad sectory itp), ale problemem okazał się pendrive z instalatorem / livecd (sic!). Wymiana na inny, wolniejszy, pomogła i teraz wszystko chodzi jak powinno. Czas zweryfikuje...
  • Odpowiedz
Mam problem z X230. Od momentu kupna wszystko działało normalnie zarówno na zasilaczu jak i na baterii. Dzisiaj jednak zauważyłem coś dziwnego - bateria nie ładowała się mimo tego, że sprzęt był podłączony do zasilacza. Co dziwniejsze komputer pracował na baterii, zamiast ciągnąć prąd bezpośrednio z sieci. Mam teraz sporo pracy, więc po prostu kontynuowałem, aż bateria rozładowała się całkowicie a komputer się wyłączył. Nie da się go uruchomić z baterią w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Sprawa rozwiązana - winny był zasilacz. Wymieniono mi go na miejscu zaraz po przeprowadzeniu diagnozy. Spokojnie mogę polecić firmę Kompcenter z Zawiercia. Podejrzewam, że nawet oficjalny serwis Lenovo załatwiałby tę sprawę dłużej. :)
  • Odpowiedz
Miał ktoś może sytuacjię z #lenovo #thinkpad x230 w której chwilę po przejściu do systemu (niezależnie windows/linux) laptop się restartował? Sytuacja powtarza się kilka razy, aż w końcu (przynajmniej na windowsie) laptop bootuje się normalnie.

Ewentualnie jeśli ktoś od #naprawalaptopow #laptopy zna jakieś poważniejsze narzędzia diagnostyczne, chętnie bym czegoś poszukał. Nie jest to dla mnie krytyczna sprawa, to w sumie mój laptop do podróży
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ekran w moim T440s ma zaciemnione rogi, a w środku ekranu jest jaśniejszy obszar o kształcie eliptycznym. Wg. lenovo to uszkodzenie mechaniczne i mam się gonić. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A specjalnie kupiłem thinkpada, bo wiedziałem, że będę więcej podróżował w czasie studiów i chciałem wytrzymalszy sprzęt. Jak będę musiał kupić następnego laptopa, to będę nieźle w kropce, bo na rynku coraz mniej sprzętu wartego uwagi. ( ͡
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#thinkpad który "dobrze ciągnie" w 4K bo np mój x220 wyświetla ale ma duże problemy z wyświetlaniem płynnie pulpitu.
powinienem PC szykować, ale wiecie.. tak bez sutka...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach