Szukam dla kogoś używanego laptopa do ok 150-200 funtów. Narazie mój wybór pada na Lenovo T440P, którego za 200 funtów kupie w idealnym stanie i jeszcze zostanie ba upgrade procesora i pamięci. Zastanawiam sie jakie inne opcje mam w tej kategorii cenowej, czy jest cos lepszego od innych producentów?

#laptopy #thinkpad #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#problem #matryca #lenovo #thinkpad #x250
Coś mi się stało z matrycą. Otóż po wybudzeniu matryca niby się załącza, ale nie widać żadnego obrazu, miga i różne paski się robią. Dźwięki działają. Próbowałem użyć reseta, znajdującego się obok baterii, ale nic nie pomogło. Aktualnie jestem w Niemczech. Zastępczego lapka nie mam xD Co robić, jak żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#thinkpad #windows10
Thinkpady mają bardzo fajny aplet baterii czy jak to się zwie
nie widzę opcji by ustawić "ile czasu zostało" zamiat %
może ktoś pokazać
HKEYCURRENTUSER\SOFTWARE\Lenovo\BatteryGauge
może tam muszę dodać odpowieni klucz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaciejPN: Nie poprostu kiedys pokazywalo najnizsza cene z podanych, teraz dziwnie pokazuje najnizsza cene ktora kiedys byla ?

Nie popatrzylem dokladnie i zaczal sie lincz.

Bardzo bym chcial zacebulic na tym ramie wiec nie bardzo mi sie widzi dawac te 70-80 dych
  • Odpowiedz
#x220 #thinkpad #osx O ile udało mi się postawić hackintosha o tyle mam problem z jego użytkowaniem. Mam dysk HDD, który podpinam przez stację dokującą USB 2.0 - tego dysku w ogóle osx nie wykrywa. Tak jakbym nic nie podpiął do komputera (w narzędziu dyskowym też nic nie pokazuje). Stacja jest sprawna, z innymi dyskami działa. Dysk jest sprawny, podpięty do PCta z Windowsem dysk jest
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szare2, moim zdaniem jest problem z InjectUSB. Chodzi o to, że przy uruchomionym systemie może nie widać podłączanych nowo urządzeń. Pozostaw podłączone i zrestartuj system. Jak się pojawi dysk, to oznacza, że coś z USB masz nie do końca poprawione kextami. Prawdopodobnie, nie pamiętam już za bardzo, jak to dokładniej leciało
  • Odpowiedz
mam takie #pytanie #kiciochpyta

thinkpad t43(chyba nie az tak wazne), laptop wlacza sie, swieci sie dioda mozliwosci zaczecia pracy oraz baterii, ale nie mam niczego na monitorze, raz mi sie udalo dojsc do etapu pulpitu, ale po wylaczeniu od kilku dni nie chce zaskoczyc...
wie ktos co moze rozwiazac problem ?
#laptopy #ibm #thinkpad
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej mirczany, ma ktoś #thinkpad t430s (albo t430) i stację dokującą mini dock 3? Wymieniałem wczoraj pastę na procku i ocywiście zostały mi zapasowe śrubki xD Moje pytanie brzmi: Czy laptop podłączony do stacji się giba, czy jest do niej solidnie przymocowany? Bo wydaje mi się, że przed rozkręcaniem go było lepiej :/ #laptopy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baero: nie mam pojęcia jak to jest z appstore, czy można stamtąd pobierać, ale poza tym to działa wszystko o ile masz kompatybilny sprzęt. Ja nie korzystam z tego powodu, że mam kartę dźwiękową, do której nie ma sterów, a więc nie miałem dźwięku. A na zintegrowanej moje mikro jest zbyt ciche. Legalne to oczywiście nie jest, ale kogo by to obchodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia jak to jest z appstore, czy można stamtąd pobierać


@vvertoi: można pobierać.

@Baero: Ograniczenia to co najwyżej brak ficzerów związanych z zegarkiem Apple Watch czy iPhonem, więc rzeczy których zapewne i tak byś nie używał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#thinkpad #laptopy

T420 - 4gb/hdd/matryca 1600x900 vs 8gb/sdd/matryca 1366x768, reszta dokładnie to samo

ten drugi droższy o 160zł, także chyba samymi komponentami dużo bardziej się opłaca, ale teraz pytanie zasadnicze:

Aktualnie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dine: zdecydowanie jest różnica pomiędzy tymi rozdzielczościami na korzyść 1600x900. SSD to też ważna sprawa, ale do T420 można dokupić kieszeń na dysk za kilka dolarów, potem jak dokupisz SSD to HDD włożysz do kieszeni i będziesz miał dwa (można wtedy kupić mniejszy SSD). Mówię to jako użytkownik T420 z 1600x900, SSD i HDD w kieszeni ;)

Niestety niedawno zacząłem używać T460p z FHD i teraz 1600x900 wydaje się nieco
  • Odpowiedz
Czesc mireczki. Mam zamiar zmienić #laptopy. Do teraz działam na #thinkpad T61. 4GB i dysk SSD dają radę, jednak już obróbka #fotografia w #lightroom lub nie daj Boże filmów w #adobe Premiere nieźle spowalniają kompa. Jestem na tyle zadowolony z #thinkpad, że pozostałbym przy tej serii. Tak przeglądam allegro i nieźle wygląda W530 (i7-3520M, 16GB, 120SSD, FullHD, grafika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baero: do czego Ci sluzy ten komputer? jak tylko do przegladania neta to wzialbym dysk, a jak do czegos wymagajacego to przydaloby sie dolozyc ramu, 4gb to w dzisiejszych czasach juz troche malo
  • Odpowiedz
@jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__: Ciężko polecić. Większość tego sprzętu to elektrośmieci kupowane na kilogramy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupuj przez sieć z opcją zwrotu i tyle. Jeśli bierzesz od większego pośrednika typu AMSO masz większą pewność, że w razie usterki nie wypną się na Ciebie.
Ze swojej strony polecam zakup od prywatnego użytkownika, np. poszukaj na giełdzie nhl.pl

  • Odpowiedz
  • 3
@emka_ no nie do końca, T, W i X trzymają poziom, jakieś serie L czy coś są sztuczne i faktycznie chińszczyzna, ale to nie jest wina Lenovo tylko klienta, hurr chcę Thinkpada durr za mniej niż $1000, to dostają serię L za taką kasę która z Thinkpadem tylko naklejkę współdzieli.
  • Odpowiedz
#thinkpad #laptopy #komputery

Czy thinkpad t400 z 4gb ramu i c2d t9400 starczy do przeglądania internetu i oglądania filmów, czy lepiej t401 albo w ogóle t420? Jak duża jest różnica między generacjami tych procesorów?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dine: mam t400 z 4gb ramu i jakąśtam kartą grafiki 256MB i działa bardzo dobrze. Pracuję zwykle z podłączonym drugim monitorem full HD i nie ma problemu. Zauważyłem jednak, że czasami ścina w 1080p 60fps na youtubie. (tylko dodam, że mam linuksa, więc nie wiem jak będize chodził na windowsie)
  • Odpowiedz