Jaki dysk ssd 240gb warto kupić do laptopa? Dalej Goodram Iridium Pro ? Kości są MLC Toshiba (A19).
Czy aktualnie wypuszczone serie dalej są dobre?
Jeszcze myślę nad tym: Samsung 850 evo
Który będzie szybszy ?

Czy jakbym zdecydował taki dysk ssd wkładać do kieszeni ultrabay zamiast napędu dvd w #thinkpad t430s która ma niby 9.5mm (chodzi o taką kieszeń ) to dysk też musi być tej wysokości i czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

t430s która ma niby 9.5mm (chodzi o taką kieszeń )

Nie każda kieszeń zadziała.

Jaki dysk ssd 240gb warto kupić do laptopa? Dalej Goodram Iridium Pro ?

Tak.

Który
  • Odpowiedz
z tego co mi wiadomo klawiatura w x220 lepsza @ManOfGlass:
a tak to co?
fajnie jak będzie SSD to chyba jak w x220 można dołożyć obok HDD
czy nie poobijany zbyt
baterie lepiej kupić chyba lapka bez i baterie osobono
  • Odpowiedz
@ManOfGlass: x220 pozdrawia, o x230 się raczej nie wypowiem, ale dorzucę jedną uwagę: jeżeli zależy Ci na karcie WWAN to polecam rozejrzeć się za sparowaną, działającą konfiguracją - zaoszczędzi Ci to sporo czasu jeżeli kiedyś Ci się zachce mieć mobilne internety.
tl;dr: lenovo uszczęśliwia whitelistami, więc albo kupujesz prawilne modemy albo kończysz z biosem w którym palce maczali rosjanie.
  • Odpowiedz
Kupiłem używanego laptopa lenovo thinkpad t430s (4gb ddr3, i5 3320m). Posiada wg opisu aukcji nową baterię.
Problemy z baterią jakie miałem:
- bateria spadła z 23% do 6% w 2 minuty ( wg wskazań windowsa było sporo więcej czasu i przed poziomem 23% schodziło ~20% w ciągu 30minut )
- bateria nie ładowała się do 100% ( max 99% )
- dwa razy po zejściu na poziom krytyczny zamiast ( tak jak mam w ustawieniach
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo:

full charge capacity 3567mAh, design capacity 3533mAh


to chyba wyjaśnia temat baterii, gdyż maksymalna pojemność naładowania nie może być wyższa od zaprojektowanej, więc tu się zgodzimy z
  • Odpowiedz
Heh, fajne ceny ma lenovo w outlecie
Nowy p50 z 64gb ramu, quadro m2000m i ekranem FHD za 1500 dolców.
Albo refurb z xeonem, tym samym quadro, 16GB ramu, 500GB ssd i fhd za 1160 xD

#komputery #thinkpad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#thinkpad potrzebuje jakiś sprzęt niedrogi ma ktoś propozycje ? najlepiej jak najnowszy czyli pewnie t430 / t430s tak do 1400zł max 8gb ramu by było fajnie i 1600x900 ma ktoś jakieś przecieki lub ciekawe linki ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

najlepiej jak najnowszy czyli pewnie t430 / t430s tak do 1400zł max 8gb ramu by było fajnie i 1600x900 ma ktoś jakieś przecieki lub ciekawe linki ?


@Windows98: Przy takim budżecie już wchodzisz już w nowsze, w probooki 640, delle e6440, thinkpad t440p, t440s, elitebooki 840 g1 oczywiście jeżeli szukasz 14-stki.
  • Odpowiedz
po co zmieniać laptopa na nowszego (no chyba że dla wagi i igpu) jeżeli wydajnośc obecnego mi odpowiada


@mydailymemes:
Np. USB 3.0, bardziej pasująca ci klawiatura. Sprzedaż t420 + cena klawiatury może się równać cenie t430.

znalazłem posta na reddicie w którym autor twierdzi że się da

To musisz się go zapytać czy zadziałała ot tak, czy wymaga specjalnej wersji, zaślepiania pinów, modyfikacji biosu itd.
  • Odpowiedz
Dock typu 4337 będzie działał z T420 i 65w zasilaczem? Czy jest taka głupia blokada jak w stacjach HPka, że na słabszych zasilaczach nie chce działać?

Wołam @Pustulka bo możesz wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#thinkpad
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Philosohero: model 4338 również działa na zasilaczu 65W chociaż pod samą stacją jest info 90W. 65W zasilacz nie uciągnie np. W520 / W530, problemy będą nawet przy i7 TDP 45W z zintegrowaną grafiką.
Jeśli masz T420 z i5 to 65W będzie śmigać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy możliwa jest wymiana klawiatury w #thinkpad t460s ze szwedzkiej na us? Ile mniej więcej to kosztuje?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko wszystkim, nadszedł czas na pierwszy post na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeglądałem sobie #thinkpad i widzę że dużo ludzi ogarnia tutaj temat lepiej ode mnie. Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem #x200, wszystko pięknie fajnie, tyle że od początku dawał trochę spalenizną. W ciągu ostatnich paru tygodni nasiliło się i w końcu znalazłem trochę czasu żeby go rozebrać. Okazało się że
auraufu - Siemanko wszystkim, nadszedł czas na pierwszy post na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prz...

źródło: comment_q1Wg0JyB33wHDJ42E8lvbhRdsi01H8uX.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach