#laptopy #thinkpad #x220t
Po złożeniu x220t w tryb tabletu i dotknięciu któregoś z boku obudowy porusza się kursor, najprawdopodbniej złożona obudowa dotyka trackpointa... jakiś pomysł co z tym zrobić pomijająć wyciagniecie tej gumki oraz wylaczenie trackpointa (wylacza tez przyciski nad touchpadem :/)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz:
Rozbierz go i przeczyścić radiator oraz wiatraczek + wymiana pasty na:
a) mx2 - najtańsza i całkiem niezła pasta, wysycha najszybciej z tej trójki
b) gelid gc extreme - bardzo dobra pasta, droższa od mx2, trwałość trochę słabsza od kryonauta
c) Thermal Grizzly Kryonaut - droga pasta, najwydajniejsza pomijając metaliczne, najdłużej utrzymuje parametry

Przy taki oglądaniu nie powinieneś mieć raczej wyższych temperatur niż 70*C, więc pewnie albo masz tam
  • Odpowiedz
@yggdrasill: ewentualnie jeżeli ci zależy na czymś lżejszym to t430s, ale pamiętaj, że ma wlutowany procesor, więc:
a) ryzyko awarii jest większe
b) nie wymienisz go na czterordzeniowe i7
  • Odpowiedz
Dalej custom bios do T430 da radę wgrać tylko programatorem lub Raspberry Pi czy jednak coś się zmieniło przez ostatnie pół roku i to przegapiłem?
#thinkpad #laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jakim celu chcesz wgrywać custom bios do T430 jeśli można zapytać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DoDoLot:
Cele w jakich się wgrywa customa do t430:
- usunięcie whitelist dla wifi i modemu wwan
- usunięcie sprawdzania czy bateria jest wyposażona w oryginalny
  • Odpowiedz
#thinkpad

Możecie polecić jakiś adapter miracast dla Lenovo T420? Najchętniej na expressCard?

Trochę beka, że mogę podłączyć telefon do TV, a nie mogę laptopa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

miracast


@Felonious_Gru: a to lenovo nie ma przypadkiem intelowskiej sieciówki? Na zgodnej sieciówce + zgodnym czipsecie intela + zgodnej grafice intela - działa WiDi, czyli jakieś takie intelowskie wireless display, które w nowszych wersjach PONOĆ jest z miracastem zgodne (nie próbowałem nie testowałem, tylko słyszałem).
Używałem WIDI z jakimś rzutnikiem - i działało, nie wnikałem czy to miracast czy widi.
https://community.spiceworks.com/how_to/25692-setup-lenovo-t420s-for-intel-wireless-display
  • Odpowiedz
Kupiłem wczoraj stację Ultrabase 3, wszystko fajnie, ale gdy mam do niej włożony napęd i chcę odłączyć laptopa od stacji, Windows 7 się zawiesza. Gdy napęd jest wyjęty mogę bez problemu wyciągnąć laptopa ze stacji, podobnie jak przy stacji 4337.
Od czego jest to spowodowane?
#thinkpad #kiciochpyta #windows #komputery
Baero - Kupiłem wczoraj stację Ultrabase 3, wszystko fajnie, ale gdy mam do niej włoż...

źródło: comment_LFBSZEmp82zdxeZCiWVvOLafdd24qcTn.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra, czas stopniowo zasypywać mirko pytaniami o thinkpady, jak coś czarnolistujcie #arturchcethinkpada
Jako że wybór padł na X220 Tablet ze względu na klawiaturę, niewielkie rozmiary i brak niskonapięciowego gówna tylko prawdziwe mobilne CPU, a no i rysik, najfajniejsza rzecz :3

1. Wersja z i7-2620M różni się jakoś od wersji z i7-2640M, po za tymi 100MHz różnicy w taktowaniu jest jakaś różnica w budowie sprzętu, możliwości rozbudowy itp.?
2. Każdy model
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wzywam thinkpadowców z serio głupim pytaniem
Zamierzam kupić X220 w wersji tabletowej (cholernie mi się spodobało), a jako że jestem debilem to uznałem że kupie takiego z allegro za tysiaka jak wróce do domu, już sprzedany :/.
No ale do rzeczy, patrze sobie ebay, "x220 tablet i7", k fajnie jest trochę tego, ale albo same niemieckie albo z usa gdzie przesyłka 200zł -.- i pewnie jakiś vat czy inne gie mi dowalą,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam norweską, kumpel ma niemiecką i to tak srogo bo nawet home/end/pgup/pgdown/shift ma przetlumaczone
i powiem tam.... nie ma żadnego problemu
a co do biosu
z tego co
wiem
to
  • Odpowiedz
Mirki, co kupić używanego do 2 tyś ?
Wymagania: 13/14", SSD, i5/i7, min 8 GB RAM, lekki mobilny

Dell latitude E6430
thinkpad x230, x240 ? T430 ? może warto coś dorzucić i poszukać x1 carbon ?
Dell xps 13
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejej Mirki,
szukam laptopa do pracy..

przeznaczenie
-80% frontend/backend oraz
-20% CAD/CAM (Autodesk Inventor oraz Autodesk Fusion, bo od czasu do czasu coś sobie zaprojektuję lub złapie jakąś fuchę na druk 3d)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UrimTumim:
Do Inventora czy jakiegokolwiek innego produktu autodesku, który już jakiś czas temu przerzucił się na DirectX nie ma sensu brać quadro, byłby taki gdybyś korzystał z Solida lub Catii.
  • Odpowiedz
Mireczki z #laptopy #thinkpad - mam możliwość kupienia w niemcowni kilku lapków, chciałbym wziąć jakieś biznesówki (Thinkpad/Elitebook) i jedna sobie zostawić a resztę opchnąć na alledrogo, stąd pytanie - opłaca się? Myślałem nad X220/T420 (z i5 2gen) ale ceny na ebayu są w okolicach 190-250€ za sztukę, z tego co widzę po tyle samo chodzą w polszy poleasingówki. Wziąć tylko coś dla siebie czy taki sprzęt zejdzie na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miruny... Moja Tosia poszła do siostry i szukam laptopa używanego poleasingowego. Więc do Rzeczy Budżet 700-1000 cbln Matryca 14-15 cali Do czego będzie używany... Przede wszystkim do Wszystkiego i niczego (Internet Filmy YT trochę programowania do kop robo i kodowania filmów Gry raczej starsze ale generalnie by dało się uciągnąć nawet jakąś starszą Fifę 12 albo 13
Zerkałem na tag #pustulkowelaptopy i z racji że miałem już T43p wróciłbym do
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kapuczinho: Stan wizualny ideał. Procek i3 3110M, 4gb RAM, dysk 500GB, matryca 1366x768 i uwaga: podświetlana klawiatura od spodu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Matrycę kupiłem za 100zł, procesor za 50. Stare sprzedałem za 80zl łącznie czyli dołożyłem 70zł :) Zmieniłem jeszcze zawiasy, ale to dla mojego kaprysu, bo jeden chodził ciężko i bałem się, że padnie (zawiasy w T530 to gunwo). Po prostu była okazja :)
  • Odpowiedz
@joski: W sensie, że po zainstalowaniu aplikacji on usuwa sobie bez Twojej wiedzy? To niestety fuck logic w wykonaniu Microsoftu. Niby to ma zapewniać bezpieczeństwo i stabilność systemu przez usunięcie kolidujących z nim aplikacji. Co nie zawsze jest prawdą.
  • Odpowiedz