Dzień Dobry Mirki i Mirabelki!
Sprzedam swojego T530! Cena 1400 PLN
najważniejsza specyfikacja:
i7-3720 QM
Intel HD 4000 oraz Nvidia NVS 5400M
1366x768px
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#thinkpad

t440p ma ktos? mam problem z czytnikiem linii papilarnych, bardzo rzadko sie udaje odblokowac
w telefonie dodalem trzy razy ten sam palec i duzo sie poprawilo, ale w w10 sie nie da, chyba ze da sie to jakos obejsc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dine: nie miałem co prawda t440p ale również czytnik na przeciągnięcie/przesuniecie, dużym problemem było zabrudzenie, gdy był idealnie czysty działał idealnie po tygodniu przestawał, irytowało mnie to do takiego stopnia że przestałem go używać, a aktualnie mam czytnik na dotknięcie i jak narazie wszystko śmiga.
  • Odpowiedz
problem solved, winne były kostki ramu, 1600 mhz wyjete z poprzedniego laptopa w pelni sprawne, tutaj przy instalacji byly problemy (tez z win7 + instalka win7 nie 8), wrzucilem 1333mhz 1gb i smiga, dam znac jak po instalacji wsadze te 8gb 1600
  • Odpowiedz
Jakie gry polecicie żeby poszły na moim lapku ?
#thinkpad x240
Procesor: Intel Core i5-4200U (2 rdzenie, od 1.6 GHz do 2.6 GHz, 3 MB cache)
Pamięć: 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk: 256 GB SSD SATA III
Grafika: Intel HD Graphics 4400
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę kupić lapka do maksymalnie 5k głównie do programowania no i mirko.
Moje wymagania:
- 13 - 14 cali, matryca FHD
- do 1.5 kg wagi
- procek >= i5 6. genereacji, i5-6200u powinno styknąć
- >= 8GB RAMu, najchętniej 16GB
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Flashował ktoś może biosa na Thinkpadzie T430 celem usunięcia whitelisty?
Kiedyś robiłem to na T410 i wystarczyło wgrać plik, a jak czytem poradniki dla T430, to wygląda na to, że niezbędny jest programator i rozbiórka do samego szkieletu.
#thinkpad #t430 #informatyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do mirków z laptopem #thinkpad i NVIDIA Optimus.
W jaki sposób radzicie sobie z wykrywaniem kilku monitorów?

Mam ThinkPada w520. Posiada kartę NVIDIA Quadro M2000. Mam jednak taki problem, ze jeżeli w BIOS mam wybraną opcję "Integrated graphics" lub "NVIDIA Optimus", to nie wykrywa mi monitorów podłączonych do VGA/DVI. Muszę za każdym razem w BIOS ustawiać "Discrete graphics". Dzieje się to zarówno na Windows 7 jak i na Linux Mint. Przez
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: Bo DP/VGA/DVI są fizycznie podłączone pod karte NV a nie Intela. Stąd jak chcesz ich używać musisz mieć cały czas włączone Bumblebee. Fixów jest opisanych sporo w internecie, u mnie pomaga włączenie bb i inter-virtual-output.
  • Odpowiedz
@mariecziek: Możesz sobie załadować bbswitch do wyłączania nvidii jak nie używasz wówczas wentylator stoi a temperatura procka jest około 46'C.
Dobrym rozwiązaniem jest też GPU-passtrough jak wspomniał @Kryspin013.
xrandr nie pokazuje Ci monitorów, a czy pokazuje urządzenia?
  • Odpowiedz
kupiłem wczoraj gajmingową pastę termo za dzikie 34 złote do mojego #thinkpad x220 bo na glucie co miał piłował do 90-100'C
teraz mam kulturalne 50-70 z bardzo cichą pracą wentylatora. Co prawda czyje się jak bym zamontował turbo do poloneza... ale jakoś nadal dobrze człowiek
#pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nikanor_Nick: eh x240 nie mam klawiszy pod łechtaczą :/ a tak to x220 kupiłem w serwisie stan dobry, tylko zasilacz d------y był.
x61s stan śrenio (np złamana ramka matrycy załania thinklight llekko ale zgodnie z opisem aukcji
T60 znalazłem martwego i naprawiam
  • Odpowiedz
krótka piłka - który wybrać:
1. t470 8GB/i5 7300U/256GB SSD
2. t470p 16GB/i5 7300HQ/256GB SSD
jeżeli chodzi o t470p to obawiam się tylko że będzie głośny i będzie się nadmiernie grzał, ktoś ma z nim doświadczenia?

#thinkpad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Jakaś promocja na laptop?
Widział ktoś jakaś fajna promocje na laptopa?
Nic konkretnego, oby było warto, coś koło 2tysi najlepiej ale jak jest dobra oferta na coś koło 4 to też kupię.

Do Internetu i prac domowych, bez gier.

Lubię
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy #baterie #thinkpad #x220
Gdzie kupujecie baterie ( gdzie kupować ) baterie do laptopa ( X220 ), swoją niestety zajechałem bo nie skonfigurowałem ładowania do max 80% i rozładowania do max 20% ( ͡° ͜ʖ ͡°) #archlinux i używałem jej do zera. No i jak się wam sprawdzają baterie z dupą? (większe)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach