wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 2
konto usunięte via Wykop
- 0
@Nooleus: oezu alebym go um hm...
- 0
Laptop po wsadzeniu dodatkowego RAMu (do pustego slotu), zgodnego z zaleceniami producenta, nie uruchamia się - po wciśnięciu power świeci się dioda "włączoności", ale nic się nie dzieje, pozostaje czarny ekran.
Co z tym zrobić?
Coś wyłączyć, pogrzebać w biosie czy tam tym współczesnym jego odpowiedniku?
#komputery #lenovo #thinkpad
Co z tym zrobić?
Coś wyłączyć, pogrzebać w biosie czy tam tym współczesnym jego odpowiedniku?
#komputery #lenovo #thinkpad
konto usunięte via Wykop
- 1
nie czekałem na żadne konfiguracje, itp.
@Ranger: no bo ram się nie "konfiguruje" xD Tzn konfiguruje się sam ale to zajmuje ułamki sekund i jest każdorazowe przy odpalaniu pc a nie 10 minut czy ile tam czekałeś XD
konto usunięte via Wykop
- 1
@Ranger: przy otwieraniu lapka i wyciągnięciu baterii CMOS możesz mieć taką sytuację, że lapek będzie się uruchamiać chwilę dłużej bo np będzie sobie bios resetował czy coś. I tak różne lapki na to różnie reagują bo niektóre szybko ogarniają a niektóre wolniej ale nigdy nie jest to 10 minut i praktycznie w międzyczasie dostajesz obraz z logo producenta tylko maszyna się restartuje 2-3 razy
@Richtig_Piwosz: xd, jak sprzedasz tego m92p za tysiaka to gratuluję wydymania jakiegoś frajera
@Richtig_Piwosz: Ja nawet nie wrzucam wpisów tego typu, bo szkoda nerwów XD Na PW proponuje jak widzę, ze ktoś szuka
Używa ktoś z Was do kodowania laptopów #dell oczywiście tych z linii pro albo dla biznesu? Zwróciłem uwagę, że Delle mają bardzo malutkie klawisze strzałek, co mnie wstrzymuje przed zakupem Della, bo 90% mojego poruszania się po kodzie to właśnie klawisze strzałek i potrzebuje wygodnych, pełnowymiarowych strzałek jak w #thinkpad. Jednak chciałem ograniczyć wspieranie Chin w moich wyborach. Jakie jest wasze doświadczenie?
#programista15k #programowanie
#programista15k #programowanie
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: mam della w pracy, ciągle klikam shift zamiast strzałki w górę :>
W nawiązaniu do tego wpisu
Uprzejmie donoszę, że na moim straganie pojawiły się następujące pozycje:
2x laptop Lenovo ThinkPad T460s i5 12 DDR4 SSD M.2. 256 GB
1x laptop Lenovo ThinkPad T450s i5 12GB DDR3 SSD 250 GB
Uprzejmie donoszę, że na moim straganie pojawiły się następujące pozycje:
2x laptop Lenovo ThinkPad T460s i5 12 DDR4 SSD M.2. 256 GB
1x laptop Lenovo ThinkPad T450s i5 12GB DDR3 SSD 250 GB
źródło: T470s 20230517_221619
PobierzTak wiem, bardzo drogo.
@Richtig_Piwosz: No mordko jak dajesz je w cenie T480 / X280 to drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@L3gion:
Na pewno taniej jest przycybulić 200 pln a potem polować na chińskie zamienniki baterii albo liczyć, że w serwisie (jak się samemu nie umie) wymienią baterie za przysłowiową flaszkę ;)
Na pewno taniej jest przycybulić 200 pln a potem polować na chińskie zamienniki baterii albo liczyć, że w serwisie (jak się samemu nie umie) wymienią baterie za przysłowiową flaszkę ;)
Czołem #nocnazmiana
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, więc dla odmiany #chwalesie ;P
Dawno nie gościłem u siebie tak licznie reprezentowanej rodziny nadlaptopów.
Od dołu:
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, więc dla odmiany #chwalesie ;P
Dawno nie gościłem u siebie tak licznie reprezentowanej rodziny nadlaptopów.
Od dołu:
źródło: ThinkPad W541 T440p T450s T460s T470s
Pobierz- 9
@lewniesprzymierzasiezkojotem:
Tak. I pozwolę sobie na zupełnie nieoczywiste przykłady dlaczego ThinkPady to nadlaptopy.
Są tak zaprojektowane, że nawet amator jest wstanie wymienić w nim kluczowe komponenty. A są modele, w których chyba wszystko można wymienić i umieścić w nich 3
dostajemy takie w pracy, czyli że git?
Tak. I pozwolę sobie na zupełnie nieoczywiste przykłady dlaczego ThinkPady to nadlaptopy.
Są tak zaprojektowane, że nawet amator jest wstanie wymienić w nim kluczowe komponenty. A są modele, w których chyba wszystko można wymienić i umieścić w nich 3
źródło: T460s_1 & T460s_2 20230516_041903
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 4
ThinkPady to nadlaptopy
@Richtig_Piwosz: ThinkPady to podlaptopy ze względu na umiejscowienie Fn. (╯°□°)╯︵ ┻━┻
- 0
@kidi1: Chodzi mi bardziej o źródło z którego sprzęt skupują takie sklepy jak te które podesłałeś
konto usunięte via Wykop
- 1
@siewcanieczstychzamiarow: Dzwonią po różnych korpo oraz instytucjach (uczelnie, urzędy), w różnych krajach UE (Irlandia, Szwecja, Holandia itd), żeby odkupić te stare PC, gdy są wymieniane. Dziesiątki telefonów.
Dlatego potem BIOS np. takiego biurowego Dell / HP ma splash screen jakiejś uczelni.
Dlatego potem BIOS np. takiego biurowego Dell / HP ma splash screen jakiejś uczelni.
- 0
#thinkpad #elektronika #komputery #kiciochpyta
Grzeje mi się bateria podczas ładowania do 50℃
Wywalić profilaktycznie żeby mieszkania nie spaliła?
Grzeje mi się bateria podczas ładowania do 50℃
Wywalić profilaktycznie żeby mieszkania nie spaliła?
@BArtus nie ładować do 50°C.
konto usunięte via Wykop
- 2
Wywalić profilaktycznie żeby mieszkania nie spaliła?
@BArtus: ja bym tak zrobił, któreś ogniwo może się grzać przy ładowaniu.
- 8
konto usunięte via Wykop
- 2
@Richtig_Piwosz: jak na "nadlaptopa" to masz strasznie zesrany touchpad
@L3gion: wydaje mi się że współczesna przeglądarka na tym też obsra zbroję - niezależnie od systemu
Nieśmiertelne Core 2 Duo ᕦ(òóˇ)ᕤ Ale pamiętajcie, Windows 11 potrzebuje mocy minimum 7 gen Intel bo inaczej obsra zbroję.
@L3gion: wydaje mi się że współczesna przeglądarka na tym też obsra zbroję - niezależnie od systemu
konto usunięte via Wykop
- 1
@Kryspin013: Mordo czy ty tak serio i nieironicznie uważasz że używam X301 z 2008 roku jako główny komputer? xD To jest hobby, w szufladzie mam laptopy z okresu ostatnich 25 lat.
@L3gion: w sumie to nie, ale nie takich agentów tutaj widziałem. + chyba mi się trochę udzielił klimacik z grupek amigowych xD
@Kryspin013: Na tym że przeciętny użytkownik nie wie i nie ma zamiaru bawić się w
- 0
Mireczki,
podpowie ktoś jak zmienić model systemu w informacjach o systemie (Windows 10)? Aktualnie wyświetla mi się cały czas "Invalid", a problem polega na tym, że aplikacje do aktualizacji typu Lenovo System Update czy Lenovo Vanatge wyrzucają prawdopodobnie przez to błędy i nie chcą zaktualizować mi sterowników. Przykladowo w Lenovo System Update otrzymuję komunikat "an error occurred while downloading packages".
#windows #helpdesk #lenovo #thinkpad
podpowie ktoś jak zmienić model systemu w informacjach o systemie (Windows 10)? Aktualnie wyświetla mi się cały czas "Invalid", a problem polega na tym, że aplikacje do aktualizacji typu Lenovo System Update czy Lenovo Vanatge wyrzucają prawdopodobnie przez to błędy i nie chcą zaktualizować mi sterowników. Przykladowo w Lenovo System Update otrzymuję komunikat "an error occurred while downloading packages".
#windows #helpdesk #lenovo #thinkpad
źródło: temp_file.png1019997653043414498
Pobierz- 0
@L3gion: czy jedno czy drugie to już zabytek. Jakbym znalazł używkę slc to bym brał
#thinkpad #lenovo #laptopy
Co myslicie? Tanio jak na polskie realia w dodatku prawilna klawiatura ansi a nie jakies iso wynalazki
https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t16-ryzen-5-16gb-ssd-680m-fhd-13629785368
Co myslicie? Tanio jak na polskie realia w dodatku prawilna klawiatura ansi a nie jakies iso wynalazki
https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t16-ryzen-5-16gb-ssd-680m-fhd-13629785368
@MercedesBenizPolska: Tylko uważaj bo głupoty p------ą, 660M to integra a nie dedyk. Poza tym w sumie spoko.
- 0
@L3gion: wbudowany modem jest tak cholernie wygodny ze ciężko bez niego żyć. Gdzie nie odpalę kompa to od razu mam neta i połączenie z VPN
Gpu mi niepotrzebne, procek fajny, wifi6 to za 60zl w T580 mogę zrobić. 16:10 super
Gpu mi niepotrzebne, procek fajny, wifi6 to za 60zl w T580 mogę zrobić. 16:10 super
Jest tu jakiś magik linuxa? Nie mogę sobie poradzić z rozjechanych vsynciem na rzekomo "świetnym" laptopie pod niego. #thinkpad t480
https://www.reddit.com/r/linuxquestions/comments/134heon/thinkpad_t480_drives_me_insane_with_screen/
#linux #lenovo #thinkpad #t480 #pomocy #zapytajinformatyka
https://www.reddit.com/r/linuxquestions/comments/134heon/thinkpad_t480_drives_me_insane_with_screen/
#linux #lenovo #thinkpad #t480 #pomocy #zapytajinformatyka
- 0
@stefansiarrasiarzewski: Przeszedłem z xorg na waylanda, bo się nie dało nic zrobić z tym, wszystko na necie przerobiłem co się dało xd
@Kryspin013 Jak się tylko zwiększy obciążenie to obraz ścina trochę, na xorg miałem takie paskudne linie na pół ekranu w górnej ćzęści, na waylandzie chociaż tego nie ma ale też nie jest idealnie. Może to być wina że to laptop z Optimusem i chyba nie da się
@Kryspin013 Jak się tylko zwiększy obciążenie to obraz ścina trochę, na xorg miałem takie paskudne linie na pół ekranu w górnej ćzęści, na waylandzie chociaż tego nie ma ale też nie jest idealnie. Może to być wina że to laptop z Optimusem i chyba nie da się
@TheIllusiveMan2:
1. nie rób tearfree bo r---------a wydajność, wywal to
2. zobacz jak na twoim menadżerze okien którego używasz wymusić stosowanie xpresent (precyzyjniej jak włączyć vblank - niektóre menadżery okien robią vblank przez glx ale LEPIEJ przez xpresent/present extension )
3. nie dziekuj
1. nie rób tearfree bo r---------a wydajność, wywal to
2. zobacz jak na twoim menadżerze okien którego używasz wymusić stosowanie xpresent (precyzyjniej jak włączyć vblank - niektóre menadżery okien robią vblank przez glx ale LEPIEJ przez xpresent/present extension )
3. nie dziekuj
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@MercedesBenizPolska wybrałeś coś? Myślałem nad L390.
Aby komp był "przyszłościowy" jak na takiego dziadka, to jeżeli procesor Intela to co najmniej z gen. 8. Te jeszcze mają wstąpcie do Win11. W necie na stronach MS można znaleźć listę Intelów i AMD której mają wsparcie do 11.
Aby komp był "przyszłościowy" jak na takiego dziadka, to jeżeli procesor Intela to co najmniej z gen. 8. Te jeszcze mają wstąpcie do Win11. W necie na stronach MS można znaleźć listę Intelów i AMD której mają wsparcie do 11.
- 1
@knight_rider: nie wybrałem nic bo nie znalazłem ideału. Win11 gdybym chciał instalować to można na wszystkim po modyfikacjach. Ale mi tak naprawdę wystarczy win7 bo komp na dobra sprawę może nawet nie mieć dostępu do neta tylko sieć lokalna.
Mam w tej chwili 2 laptopy, to miał być kolejny tylko do konkretnego zastosowania. Przydałby się mniejszy niż 12,5”
Mam w tej chwili 2 laptopy, to miał być kolejny tylko do konkretnego zastosowania. Przydałby się mniejszy niż 12,5”
Stosownie do stanu. Na OLX często za pół ceny idzie dorwać dorżnięte śmietniki, ale to nijak nie świadczy o wartości modelu.
@siewcanieczstychzamiarow: ile za niego chesz i jaki konfig?
- 1
- 0
@Kompre z SSD 128 oczywiście
to już tyle warte? czy ile?
to już tyle warte? czy ile?
@Schizotypoidal: T430 jakieś 3 miechy temu sprzedałem; i5, 8GB i SSD 256 za 500 zł prez licytację na allegro; moim zdaniem 450 to trochę za dużo; 350 max
- 1
Mircy, potrzebuję porady odnośnie komputerów. W 2023 nadal siedzę na starym Thinkpadzie T420 z i7 i, wbrew pozorom, jako moje daily do tej pory dawał radę. Nie gram w gry, głównie tylko przeglądam internet, włączę jakieś streamy czy YT, raz na jakiś czas coś wymodeluje pod druk 3D. I wszystko git, ale problem się pojawia, gdy odpalę jakieś wideo na drugim monitorze czy nawet więcej niż 1 kartę w jakości 1080p. Niby
akąś 10 letnią obudowę i zasilacz to może by się coś wykombinowało. A do zadań mobilnych by został stary T420 za jakiś czas zmieniony jeśli będzie potrzeba.
@IIIlIII: opcja nr 2 brzmi rozsądnie, ale tego 10-letniego zasilacza tam nie pachaj.
stosunkowo głośną maszyną generująca ciepło na cały pokój
@IIIlIII: teraz już standardem są cichutkie maszyny (w przeciwieństwie do lapków), a problem z ciepłem mają i tak co najwyżej te najmocniejsze.
AM4 to jedna z bardziej efektywniejszych energetycznie platform, więc imo śmiało w to idź.
#majk3lskladapcty pomoże jakby co.






















FnzamiastCtrl... I wiem, że można zmienić to w BIOSie, ale to mnie nie zadowala bo...Dlaczego idioci nie mogli zrobić tak by te dwa klawisze miały taki sam rozmiar i można by je sobie przełożyć!? (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Nawet upośledzone MacBooki z tym
źródło: lenovo-thinkpad-trackpoi_148645
Pobierz@blamedrop: This is your brain on Richard Stallman ( ͡° ͜ʖ ͡°) Apple otworzyło swoją platformę ARM bardziej niż 90% konkurencji. Asahi istnieje bo im na to pozwolono.