Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś nowym laptopem. Najchętniej kupiłbym jakiegoś ThinkPada ale ciągle nie mogę przeboleć upośledzonego wstawienia Fn zamiast Ctrl... I wiem, że można zmienić to w BIOSie, ale to mnie nie zadowala bo...

Dlaczego idioci nie mogli zrobić tak by te dwa klawisze miały taki sam rozmiar i można by je sobie przełożyć!? (°°

Nawet upośledzone MacBooki z tym
blamedrop - Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś nowym laptopem. Najchętniej ku...

źródło: lenovo-thinkpad-trackpoi_148645

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nadal jest ten niesmak wspierania mocno własnościowego i zamkniętego hardware Apple które ma gdzieś otwartość i jakieś dzielenie się specyfikacjami i standardami.


@blamedrop: This is your brain on Richard Stallman ( ͡° ͜ʖ ͡°) Apple otworzyło swoją platformę ARM bardziej niż 90% konkurencji. Asahi istnieje bo im na to pozwolono.

Czy może Lenovo poszło po rozum i do zakupionych laptopów dorzucają już dodatkowe keycapsy do Fn,
  • Odpowiedz
Laptop po wsadzeniu dodatkowego RAMu (do pustego slotu), zgodnego z zaleceniami producenta, nie uruchamia się - po wciśnięciu power świeci się dioda "włączoności", ale nic się nie dzieje, pozostaje czarny ekran.
Co z tym zrobić?

Coś wyłączyć, pogrzebać w biosie czy tam tym współczesnym jego odpowiedniku?
#komputery #lenovo #thinkpad
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie czekałem na żadne konfiguracje, itp.


@Ranger: no bo ram się nie "konfiguruje" xD Tzn konfiguruje się sam ale to zajmuje ułamki sekund i jest każdorazowe przy odpalaniu pc a nie 10 minut czy ile tam czekałeś XD
  • Odpowiedz
@Ranger: przy otwieraniu lapka i wyciągnięciu baterii CMOS możesz mieć taką sytuację, że lapek będzie się uruchamiać chwilę dłużej bo np będzie sobie bios resetował czy coś. I tak różne lapki na to różnie reagują bo niektóre szybko ogarniają a niektóre wolniej ale nigdy nie jest to 10 minut i praktycznie w międzyczasie dostajesz obraz z logo producenta tylko maszyna się restartuje 2-3 razy
  • Odpowiedz
Używa ktoś z Was do kodowania laptopów #dell oczywiście tych z linii pro albo dla biznesu? Zwróciłem uwagę, że Delle mają bardzo malutkie klawisze strzałek, co mnie wstrzymuje przed zakupem Della, bo 90% mojego poruszania się po kodzie to właśnie klawisze strzałek i potrzebuje wygodnych, pełnowymiarowych strzałek jak w #thinkpad. Jednak chciałem ograniczyć wspieranie Chin w moich wyborach. Jakie jest wasze doświadczenie?

#programista15k #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion:
Na pewno taniej jest przycybulić 200 pln a potem polować na chińskie zamienniki baterii albo liczyć, że w serwisie (jak się samemu nie umie) wymienią baterie za przysłowiową flaszkę ;)
  • Odpowiedz
@siewcanieczstychzamiarow: Dzwonią po różnych korpo oraz instytucjach (uczelnie, urzędy), w różnych krajach UE (Irlandia, Szwecja, Holandia itd), żeby odkupić te stare PC, gdy są wymieniane. Dziesiątki telefonów.
Dlatego potem BIOS np. takiego biurowego Dell / HP ma splash screen jakiejś uczelni.
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: jak na "nadlaptopa" to masz strasznie zesrany touchpad

Nieśmiertelne Core 2 Duo (òóˇ) Ale pamiętajcie, Windows 11 potrzebuje mocy minimum 7 gen Intel bo inaczej obsra zbroję.


@L3gion: wydaje mi się że współczesna przeglądarka na tym też obsra zbroję - niezależnie od systemu
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Mordo czy ty tak serio i nieironicznie uważasz że używam X301 z 2008 roku jako główny komputer? xD To jest hobby, w szufladzie mam laptopy z okresu ostatnich 25 lat.


@L3gion: w sumie to nie, ale nie takich agentów tutaj widziałem. + chyba mi się trochę udzielił klimacik z grupek amigowych xD

@Kryspin013: Na tym że przeciętny użytkownik nie wie i nie ma zamiaru bawić się w
  • Odpowiedz
Mireczki,
podpowie ktoś jak zmienić model systemu w informacjach o systemie (Windows 10)? Aktualnie wyświetla mi się cały czas "Invalid", a problem polega na tym, że aplikacje do aktualizacji typu Lenovo System Update czy Lenovo Vanatge wyrzucają prawdopodobnie przez to błędy i nie chcą zaktualizować mi sterowników. Przykladowo w Lenovo System Update otrzymuję komunikat "an error occurred while downloading packages".

#windows #helpdesk #lenovo #thinkpad
Kamzil - Mireczki,
podpowie ktoś jak zmienić model systemu w informacjach o systemie ...

źródło: temp_file.png1019997653043414498

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefansiarrasiarzewski: Przeszedłem z xorg na waylanda, bo się nie dało nic zrobić z tym, wszystko na necie przerobiłem co się dało xd

@Kryspin013 Jak się tylko zwiększy obciążenie to obraz ścina trochę, na xorg miałem takie paskudne linie na pół ekranu w górnej ćzęści, na waylandzie chociaż tego nie ma ale też nie jest idealnie. Może to być wina że to laptop z Optimusem i chyba nie da się
  • Odpowiedz
@TheIllusiveMan2:
1. nie rób tearfree bo r---------a wydajność, wywal to
2. zobacz jak na twoim menadżerze okien którego używasz wymusić stosowanie xpresent (precyzyjniej jak włączyć vblank - niektóre menadżery okien robią vblank przez glx ale LEPIEJ przez xpresent/present extension )
3. nie dziekuj
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska wybrałeś coś? Myślałem nad L390.
Aby komp był "przyszłościowy" jak na takiego dziadka, to jeżeli procesor Intela to co najmniej z gen. 8. Te jeszcze mają wstąpcie do Win11. W necie na stronach MS można znaleźć listę Intelów i AMD której mają wsparcie do 11.
  • Odpowiedz
@knight_rider: nie wybrałem nic bo nie znalazłem ideału. Win11 gdybym chciał instalować to można na wszystkim po modyfikacjach. Ale mi tak naprawdę wystarczy win7 bo komp na dobra sprawę może nawet nie mieć dostępu do neta tylko sieć lokalna.

Mam w tej chwili 2 laptopy, to miał być kolejny tylko do konkretnego zastosowania. Przydałby się mniejszy niż 12,5”
  • Odpowiedz
Stosownie do stanu. Na OLX często za pół ceny idzie dorwać dorżnięte śmietniki, ale to nijak nie świadczy o wartości modelu.
  • Odpowiedz
Mircy, potrzebuję porady odnośnie komputerów. W 2023 nadal siedzę na starym Thinkpadzie T420 z i7 i, wbrew pozorom, jako moje daily do tej pory dawał radę. Nie gram w gry, głównie tylko przeglądam internet, włączę jakieś streamy czy YT, raz na jakiś czas coś wymodeluje pod druk 3D. I wszystko git, ale problem się pojawia, gdy odpalę jakieś wideo na drugim monitorze czy nawet więcej niż 1 kartę w jakości 1080p. Niby
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

akąś 10 letnią obudowę i zasilacz to może by się coś wykombinowało. A do zadań mobilnych by został stary T420 za jakiś czas zmieniony jeśli będzie potrzeba.


@IIIlIII: opcja nr 2 brzmi rozsądnie, ale tego 10-letniego zasilacza tam nie pachaj.
  • Odpowiedz
stosunkowo głośną maszyną generująca ciepło na cały pokój


@IIIlIII: teraz już standardem są cichutkie maszyny (w przeciwieństwie do lapków), a problem z ciepłem mają i tak co najwyżej te najmocniejsze.
AM4 to jedna z bardziej efektywniejszych energetycznie platform, więc imo śmiało w to idź.

#majk3lskladapcty pomoże jakby co.
  • Odpowiedz