Wpis z mikrobloga

Czołem #nocnazmiana
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, więc dla odmiany #chwalesie ;P

Dawno nie gościłem u siebie tak licznie reprezentowanej rodziny nadlaptopów.
Od dołu:
W541
T440p
T450s
T460s
T470s
Trzy ostatnie w najbliższym czasie będą szukać nowego domu ;) Koneserom i tym co się znają nie trzeba ich przedstawiać. Dodam jedynie, że każdy z nich ma baterie w świetnym stanie.


#laptopy #lenovo #thinkpad
Richtig_Piwosz - Czołem #nocnazmiana 
mirko zostało zdominowane przez przegrywów, wię...

źródło: ThinkPad W541 T440p T450s T460s T470s

Pobierz
  • 38
Zacny sprzęt.

@Richtig_Piwosz: Pan Dobry Piwosz sprzedaje te laptopy? Bo dla córki szukam, serio. I może bym nabył.

BTW, przed półtora rokiem ustrzeliłem na allegro używaną (deklarowne 90% pojemności okazało się prawdą) bateryjkę 6 ogniwową i T460 trzyma na niej 7h. Nowa: 240€, używka 190 PLN. Bardzo polecam.
@lewniesprzymierzasiezkojotem:

dostajemy takie w pracy, czyli że git?

Tak. I pozwolę sobie na zupełnie nieoczywiste przykłady dlaczego ThinkPady to nadlaptopy.

Są tak zaprojektowane, że nawet amator jest wstanie wymienić w nim kluczowe komponenty. A są modele, w których chyba wszystko można wymienić i umieścić w nich 3 dyski twarde ;)
Jeden z moich "klientów" na parkingu, trzymając T460s na kolanach wymieniał głośniki a innym razem klawiaturę. Tylko na podstawie obejrzanego
Richtig_Piwosz - @lewniesprzymierzasiezkojotem: 
dostajemy takie w pracy, czyli że gi...

źródło: T460s_1 & T460s_2 20230516_041903

Pobierz
@Richtig_Piwosz Laptopy biznesowe sprzedawane z gwarancją onsite taką mają konstrukcje i tyłe. Czy to Dell, HP, Lenovo czy Fujitsu. Trochę mniej, trochę bardziej ale ogólnie logika jest ta sama.
@Richtig_Piwosz
Moze tak być z tym wymienianiem xD. Mój jedyny kontakt z Thinkpadem miał miejsce lata temu, kiedy siedzący obok mnie kolega ze studiów, na wykładzie go otwierał żeby dołożyć RAMu. Byłem zaskoczony że wystarczyło otworzyć tylna klapę i od razu był dostęp do slotów.
@Richtig_Piwosz: mam pecha do tych laptopów. Mam je z firmy, miałem t450/460 bodajże a teraz mam t14s. I szczerze nie jestem zadowolony. To sypiąca się Winda, to klawiatura się #!$%@?, to komunikaty o problemach z wentylatorami. Fakt bateryjka trzyma elegancko i całkiem wygodnie się na nim pisze, ale to tyle z zalet. Moje prywatne asusy są o wiele bardziej bezproblemowe. Prywatnie bym sobie nie kupił. Wiem, że mój przypadek to dowód