#mirasy kupiłem ostatnio #lenovo #thinkpad #carbon X1 uważam, że w miarę dobrej cenie. Jednak jedynym mankamentem dla mnie jest lekko klejąca się obudowa od dołu. Macie jakies sprawdzone sposoby na jej czyszczenie? Pytam konkretnie pod ten model, bo on ma taką lekko gumową strukturę, więc sam nie mam za bardzo pomysłu jaki specyfik można by było użyć, żeby pozbyć się lepkiej warstwy.

#pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć i czołem. Potrzebuję laptopa, którego będę używał do wszystkiego poza grami. Mam obecnie thinkpada t430s, ale niestety ekran powoli dogorywa, a nawet, gdy ten lapek był nowy, to właśnie matrycą odstawał sporo od średniej w tej klasie. Poza tym niestety intel 3generacji też nie pomaga. Myślę o komputerach używanych, poleasingowych, np.: takim thkinkpadzie t480, bądź innym dellu, ale niestety dawno nie interesowałem się komputerami przenośnymi i nie wiem czego szukać. Szukam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #thinkpad #x200
C2D 2.53GHz, 8GB DDR2, 256SSD.

Odkąd wszedł ten nowy #wykop mam straszny problem. Strona działa niesamowicie wolno. Zwykle śmigała jak mało która w Internecie, zapewne dzięki prostocie i przejrzystości.

Teraz przez te wszystkie stopki i zwężenie miejsca może i nic nie widać, za to jest napieprzone jakichś javascriptów czy innych hoverów czy co to tam jeszcze jest i zanim strona się załaduje mijają
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #kiciochpyta #thinkpad

Szukam komputera stacjonarnego, nie potrzebuje super wydajnosci, tematy biurowe. Bardziej zeby byl wydajny na zapas bo chcialbym go pouzywac pare lat. Ram 16gb, 500gb ssd. Grafiki mi nie trzeba. No i procek. Tu mam najwiekszy problem - czego szukac? O ile procki z laptopow znam bardzo dobrze o tyle stacjonarnych wogole. W tej chwili tam gdzie ma byc stacjonarka pracuje laptop z i7
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój poczciwy T480 z i5-8350U z tuningiem chłodzenia już momentami zamula i myślę nad zmianą, oczywiście tylko na thinkpada. Od zawsze byłem związany ze stajnią intela, a amd miałem lata temu w stajonarnym, sławnego bartona. Teraz przeglądam oferty na alledrogo i motam się między dwoma procesorami. AMD daje więcej rdzeni, tylko czy to faktycznie przełoży się na wydajność? Przeglądam różne testy i niby AMD wychodzi lepiej. Ziomek z roboty kiedyś sprezentował mi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pesymistyk: Kilkanaście razy spadł mi na podłogę, raz przejechał po nim samochód, przeżył pomimo rozjechanego zasilacza, brakuje w nim kilka śrubek, na pewno zalałem go więcej niż 10 razy, a ten bydlak dalej dycha i jeszcze nie zamula, pomimo, że został wyprodukowany około dziesięć lat temu xD No i nie ma jednego klawisza.

Także polecam, tym można nawet kotlety tłuc na obiad. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@r3ap3r: Bierz coś z serii biznesowej od Lenovo, HP albo Dell. Ja bym jednak celował już w procek przynajmniej 12 generacji. Wejdź sobie na X-kom, w zakładce laptopy masz do wyboru opcję "Biznes" i szukaj co ci pasuje
  • Odpowiedz
Ale ten czas z--------a, że młodzi nie wiedzą jak dawniej takie bateryjki wyglądały, w sumie to nic dziwnego. Teraz się tego już nigdzie nie stosuje chyba. Dla mnie to normalka
  • Odpowiedz
rozbieralem starego x240 w celu wymiany klawiatury(wiekszosc klawiszy nie kontaktowala, chyba jakas wilgoc sie dostala z mieszkania ale nic nie bylo wylane). Wyjalem zgodnie z poradnikiem z iFixit mobo, zmienilem klawe. Cyk, proba, swieci sie f1+f4+fn i nic(nie swieci sie przycisk power ale przez 2 sekundy kreci wentylator i robi dziwne beep). Postanowilem lapka jeszcze raz rozebrac i podmienic klawke na stara. Wszystko robione delikatnie, laptop sie nie wlacza w ogole. Zero,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@matn__: Przed rozbieraniem wyłączyłem wewnętrzna baterie i potem zabrałem się za rozbieranie. Po 1 skręceniu słyszałem tylko cykniecie, wentylatory kręciły kilka sekund i świeciły się f1 f4 fn i potem proces rozpoczynał się od nowa, cyk i te 3 przyciski. Po zmianie klawiatury na stara po podłączeniu kabla swieci się tylko dioda na klapie w napisie ThinkPad, są 3 mrugnięcia i znika.
  • Odpowiedz
Odkąd kupiłem ThinkPada X260 to chodziło za mną coś jeszcze. Coś z dotykowym ekranem. No i się skusiłem na X380 z już 8 generacją i5. Dzisiaj przyjechał, no i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Udało mi się dostać sztukę bez żadnych skaz na obudowie, klawiatura, touchpad i palmrest działają idealnie, jedynie na ekranie są "ryski" od klawiszy ale to norma. Pasta już zmieniona, w stresie nie grzeje się powyżej 80 stopni.
Tr8025 - Odkąd kupiłem ThinkPada X260 to chodziło za mną coś jeszcze. Coś z dotykowym...

źródło: comment_1672844581XnuHmXGg27xEHgM0Cc1ZQK.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MercedesBenizPolska: Jak szukasz to szukaj z prockami 8350u/8650u bez dedykowanej grafiki, z klawiatura ansi podswietlaną.

Matryce za 300zł mozna zalozyc innoluxa low power 400nit. Wtedy bateria x2, jasność lepsza. Do tego powiekszona bateria, szklany touchpad. A potem juz z górki.

chłodzenie dual pipe, karta z wifi6, modem LTE i komp jest petarda xDD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lenovo #thinkpad kupiłem T470, zainstalowałem sterowniki, zaktualizowałem BIOS, miał się jeszcze zaktualizować thunderbolt (jakaś krytyczna aktualizacja) i utknął na tym ekranie. Na zdjęciu stan po 25h po rozpoczęciu tej aktualizacji :/ internety milczą na ten temat, ale może na Mirko ktoś pomoże? Czekać do niedzielnego popołudnia aż kropki zapełnią cały ekran? ()
#laptopy
n.....m - #lenovo #thinkpad kupiłem T470, zainstalowałem sterowniki, zaktualizowałem ...

źródło: comment_16712293766EtprZttJ836YLlok3kf55.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki laptop do pracy? Tzn jakieś kosztorysy, pisanie na wykop xD i ewentualnie diagnostyka auta. Może być używka, nie chce za dużo wydawać na sprzęt do takiego użytku.
Coś z #thinkpad?

#laptopy #laptop
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kończą mi się baterie w #lenovo #t480 Polecacie jakieś dobre zamienniki? Te z aliexpress do czegoś się nadają? I pytanie czy warto inwestować w wewnętrzną baterię czy odpuścić? Podobno szybko się zużywa. Zależy mi na pracy chociaż 5-6h na baterii.
#thinkpad #laptopy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak pamiętam od t440 do t480 były bliźniacze baterie. Warto szukać używek z dużym wearem. Co do zamiennika - nie wiem jak wewnętrza, ale z zewnętrzną bywały problemy ze stykaniem do gniazda, pomimo druciarskiego wyginania blaszek. Kilka lat temu handlowałem thinkpadami i taki detal zapamiętałem.
  • Odpowiedz
Szukam laptopu dla mamy. Stary Samsung się sypie więc chyba nie ma sensu ładować kasy.

Myślę jakiś poleasingowy. Będzie używany do przeglądania neta. Same proste tematy.

Raczej 15 cali bo będzie używany bez monitora zewn. I też się zastanawiam czy sens w ogóle szukać FHD.

Jakie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #thinkpad potrzebuję Waszej (i nie tylko) pomocy.
Umiera mój X200. Potrzebuję laptopa do
-przeglądania Internetu,
-apteczki pierwszej pomocy (Rufus, Hiren's itp., mam masę windowsowych przydatnych rzeczy w diagnostyce i naprawie systemów operacyjnych oraz sprzętu komputerowego)
-ekran FHD (najlepiej IPS),
-okazjonalna Tibia czy inna Liga Legend,
Anekito - Mireczki z #thinkpad potrzebuję Waszej (i nie tylko) pomocy. 
Umiera mój X...

źródło: comment_1669797991NER68Nt2Wr4eKSgoGpSerW.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach