Cześć i czołem. Potrzebuję laptopa, którego będę używał do wszystkiego poza grami. Mam obecnie thinkpada t430s, ale niestety ekran powoli dogorywa, a nawet, gdy ten lapek był nowy, to właśnie matrycą odstawał sporo od średniej w tej klasie. Poza tym niestety intel 3generacji też nie pomaga. Myślę o komputerach używanych, poleasingowych, np.: takim thkinkpadzie t480, bądź innym dellu, ale niestety dawno nie interesowałem się komputerami przenośnymi i nie wiem czego szukać. Szukam
wpisy
Najnowsze
Archiwum
@andrzej-kura-73: Jaki budżet, oczekiwania względem baterii, masy, rozmiaru ekranu?
- 0
Dziękuje za odpowiedz. Moje wymagania to musowo 14 cali i budżet do 2 tysięcy. Dlatego tez szukam używek.
- 1
Mireczki z #thinkpad #x200
C2D 2.53GHz, 8GB DDR2, 256SSD.
Odkąd wszedł ten nowy #wykop mam straszny problem. Strona działa niesamowicie wolno. Zwykle śmigała jak mało która w Internecie, zapewne dzięki prostocie i przejrzystości.
Teraz przez te wszystkie stopki i zwężenie miejsca może i nic nie widać, za to jest napieprzone jakichś javascriptów czy innych hoverów czy co to tam jeszcze jest i zanim strona się załaduje mijają
C2D 2.53GHz, 8GB DDR2, 256SSD.
Odkąd wszedł ten nowy #wykop mam straszny problem. Strona działa niesamowicie wolno. Zwykle śmigała jak mało która w Internecie, zapewne dzięki prostocie i przejrzystości.
Teraz przez te wszystkie stopki i zwężenie miejsca może i nic nie widać, za to jest napieprzone jakichś javascriptów czy innych hoverów czy co to tam jeszcze jest i zanim strona się załaduje mijają
konto usunięte via Wykop
- 1
@Anekito: W oderwaniu od tego jak działa wykop, to na C2D wiele stron ma problem, leciwy bardzo jest :(
- 1
@GhostTrick: Mam PC z i5-4690 i 16 DDR3. Wiele stron też średnio chodzi. O OLX i Facebooku nawet nie wspominam, bo to dramat.
#komputery #kiciochpyta #thinkpad
Szukam komputera stacjonarnego, nie potrzebuje super wydajnosci, tematy biurowe. Bardziej zeby byl wydajny na zapas bo chcialbym go pouzywac pare lat. Ram 16gb, 500gb ssd. Grafiki mi nie trzeba. No i procek. Tu mam najwiekszy problem - czego szukac? O ile procki z laptopow znam bardzo dobrze o tyle stacjonarnych wogole. W tej chwili tam gdzie ma byc stacjonarka pracuje laptop z i7
Szukam komputera stacjonarnego, nie potrzebuje super wydajnosci, tematy biurowe. Bardziej zeby byl wydajny na zapas bo chcialbym go pouzywac pare lat. Ram 16gb, 500gb ssd. Grafiki mi nie trzeba. No i procek. Tu mam najwiekszy problem - czego szukac? O ile procki z laptopow znam bardzo dobrze o tyle stacjonarnych wogole. W tej chwili tam gdzie ma byc stacjonarka pracuje laptop z i7
O, taka, pozdro z HP prodesk 490 G1 MT (4gen).
źródło: temp_file.png931178194162209746
Pobierz@MercedesBenizPolska: Cyferki w benchmarku to nie wszystko. Przejście na coś z aktualnym procesorem i dyskiem NVMe to jak wejść do klimatyzowanego Mercedesa z upału.
#laptopy #komputery #kiciochpyta
Warto się pchać w poleasingowy #thinkpad P52? Miał ktoś do czynienia z tym potworkiem?
Warto się pchać w poleasingowy #thinkpad P52? Miał ktoś do czynienia z tym potworkiem?
- 2
Mój poczciwy T480 z i5-8350U z tuningiem chłodzenia już momentami zamula i myślę nad zmianą, oczywiście tylko na thinkpada. Od zawsze byłem związany ze stajnią intela, a amd miałem lata temu w stajonarnym, sławnego bartona. Teraz przeglądam oferty na alledrogo i motam się między dwoma procesorami. AMD daje więcej rdzeni, tylko czy to faktycznie przełoży się na wydajność? Przeglądam różne testy i niby AMD wychodzi lepiej. Ziomek z roboty kiedyś sprezentował mi
- 0
@pesymistyk: Kilkanaście razy spadł mi na podłogę, raz przejechał po nim samochód, przeżył pomimo rozjechanego zasilacza, brakuje w nim kilka śrubek, na pewno zalałem go więcej niż 10 razy, a ten bydlak dalej dycha i jeszcze nie zamula, pomimo, że został wyprodukowany około dziesięć lat temu xD No i nie ma jednego klawisza.
Także polecam, tym można nawet kotlety tłuc na obiad. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także polecam, tym można nawet kotlety tłuc na obiad. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@r3ap3r: Bierz coś z serii biznesowej od Lenovo, HP albo Dell. Ja bym jednak celował już w procek przynajmniej 12 generacji. Wejdź sobie na X-kom, w zakładce laptopy masz do wyboru opcję "Biznes" i szukaj co ci pasuje
- 0
- 0
- 11
@Ranger: bateria.
- 9
Ale ten czas z--------a, że młodzi nie wiedzą jak dawniej takie bateryjki wyglądały, w sumie to nic dziwnego. Teraz się tego już nigdzie nie stosuje chyba. Dla mnie to normalka
- 0
rozbieralem starego x240 w celu wymiany klawiatury(wiekszosc klawiszy nie kontaktowala, chyba jakas wilgoc sie dostala z mieszkania ale nic nie bylo wylane). Wyjalem zgodnie z poradnikiem z iFixit mobo, zmienilem klawe. Cyk, proba, swieci sie f1+f4+fn i nic(nie swieci sie przycisk power ale przez 2 sekundy kreci wentylator i robi dziwne beep). Postanowilem lapka jeszcze raz rozebrac i podmienic klawke na stara. Wszystko robione delikatnie, laptop sie nie wlacza w ogole. Zero,
- 0
@matn__: Przed rozbieraniem wyłączyłem wewnętrzna baterie i potem zabrałem się za rozbieranie. Po 1 skręceniu słyszałem tylko cykniecie, wentylatory kręciły kilka sekund i świeciły się f1 f4 fn i potem proces rozpoczynał się od nowa, cyk i te 3 przyciski. Po zmianie klawiatury na stara po podłączeniu kabla swieci się tylko dioda na klapie w napisie ThinkPad, są 3 mrugnięcia i znika.
- 0
Wyjmij i przetrzyj krawedzie RAM, możesz też dmuchnąć w gniazda
- 2
Odkąd kupiłem ThinkPada X260 to chodziło za mną coś jeszcze. Coś z dotykowym ekranem. No i się skusiłem na X380 z już 8 generacją i5. Dzisiaj przyjechał, no i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Udało mi się dostać sztukę bez żadnych skaz na obudowie, klawiatura, touchpad i palmrest działają idealnie, jedynie na ekranie są "ryski" od klawiszy ale to norma. Pasta już zmieniona, w stresie nie grzeje się powyżej 80 stopni.
źródło: comment_1672844581XnuHmXGg27xEHgM0Cc1ZQK.jpg
Pobierz@Kryspin013: Lutowany
- 1
@Tr8025: jak miałem jeszcze X280 to taki patent na nim zrobiłem. Trochę pomogło. Teraz pewnie jak kupię T480 to samo zrobię
źródło: comment_1672908136joXJ4c8WNauU4tx1e5Msob.jpg
PobierzThinkpad t15 1 generacja, warto nadal kupic? #thinkpad
@pawello987: t580 bo w t590 juz chyba z-----i klawiature jak mialo to miejsce w t480->t490
@MercedesBenizPolska: Jak szukasz to szukaj z prockami 8350u/8650u bez dedykowanej grafiki, z klawiatura ansi podswietlaną.
Matryce za 300zł mozna zalozyc innoluxa low power 400nit. Wtedy bateria x2, jasność lepsza. Do tego powiekszona bateria, szklany touchpad. A potem juz z górki.
chłodzenie dual pipe, karta z wifi6, modem LTE i komp jest petarda xDD
Matryce za 300zł mozna zalozyc innoluxa low power 400nit. Wtedy bateria x2, jasność lepsza. Do tego powiekszona bateria, szklany touchpad. A potem juz z górki.
chłodzenie dual pipe, karta z wifi6, modem LTE i komp jest petarda xDD
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@suqmadiq2ama: Typ 3/4 posta poświecił żeby opisać jakiego laptopa nie chce a Ty wrzuciłeś lapka dokładnie takiego jak nie chce. Czyli naklejki+klawiatura odbita na matrycy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MercedesBenizPolska: Thinkpad polega właśnie na tym że nie trzeba o niego dbać jak o nokie 3210
@suqmadiq2ama: Dokładnie, w tym ich moc. Ale o ile porysowania, podrapania bym przetrawił to klawiatura ANSI musi być.
#lenovo #thinkpad kupiłem T470, zainstalowałem sterowniki, zaktualizowałem BIOS, miał się jeszcze zaktualizować thunderbolt (jakaś krytyczna aktualizacja) i utknął na tym ekranie. Na zdjęciu stan po 25h po rozpoczęciu tej aktualizacji :/ internety milczą na ten temat, ale może na Mirko ktoś pomoże? Czekać do niedzielnego popołudnia aż kropki zapełnią cały ekran? (ಠ‸ಠ)
#laptopy
#laptopy
źródło: comment_16712293766EtprZttJ836YLlok3kf55.jpg
Pobierz- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jak pamiętam od t440 do t480 były bliźniacze baterie. Warto szukać używek z dużym wearem. Co do zamiennika - nie wiem jak wewnętrza, ale z zewnętrzną bywały problemy ze stykaniem do gniazda, pomimo druciarskiego wyginania blaszek. Kilka lat temu handlowałem thinkpadami i taki detal zapamiętałem.
@Kryspin013: Mozna w niej chociaz zamienic fn z ctrl?
- 1
- 0
Szukam laptopu dla mamy. Stary Samsung się sypie więc chyba nie ma sensu ładować kasy.
Myślę jakiś poleasingowy. Będzie używany do przeglądania neta. Same proste tematy.
Raczej 15 cali bo będzie używany bez monitora zewn. I też się zastanawiam czy sens w ogóle szukać FHD.
Jakie
Myślę jakiś poleasingowy. Będzie używany do przeglądania neta. Same proste tematy.
Raczej 15 cali bo będzie używany bez monitora zewn. I też się zastanawiam czy sens w ogóle szukać FHD.
Jakie
@rydzo: Ojcu kupiłem L570 i bardzo dobrze działa
- 0
@MercedesBenizPolska: jeszcze patrzę Dell i może E5570.
W sumie na Della nie mogę narzekać bo u żony 5 lat lata a seria taka średnia.
W sumie na Della nie mogę narzekać bo u żony 5 lat lata a seria taka średnia.
- 0
Kiedyś była fajna stronka z rozpiskami matryc, które pasują do poszczególnych laptopów. Potrzebuje wymienić w jednym #thinkpad
#kiciochpyta #serwispc #laptopy
#kiciochpyta #serwispc #laptopy
- 0
https://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?f=30&t=80511 - tutaj masz trochę info
Na thinkwiki też jest info o dwóch modelach, ale najlepiej się zagłębić w przeszukiwanie forum, google pomocne:
https://www.google.com/search?q=x61+lcd+forum+site:forum.thinkpads.com
Jak nic nie znajdziesz to Ci sprawdzę wieczorem w swoich zbiorach.
Na thinkwiki też jest info o dwóch modelach, ale najlepiej się zagłębić w przeszukiwanie forum, google pomocne:
https://www.google.com/search?q=x61+lcd+forum+site:forum.thinkpads.com
Jak nic nie znajdziesz to Ci sprawdzę wieczorem w swoich zbiorach.
- 0
@matn__: akurat znalazłem na allegro od X60 do tego z moich okolic to od razu wziąłem
- 0
Mireczki z #thinkpad potrzebuję Waszej (i nie tylko) pomocy.
Umiera mój X200. Potrzebuję laptopa do
-przeglądania Internetu,
-apteczki pierwszej pomocy (Rufus, Hiren's itp., mam masę windowsowych przydatnych rzeczy w diagnostyce i naprawie systemów operacyjnych oraz sprzętu komputerowego)
-ekran FHD (najlepiej IPS),
-okazjonalna Tibia czy inna Liga Legend,
Umiera mój X200. Potrzebuję laptopa do
-przeglądania Internetu,
-apteczki pierwszej pomocy (Rufus, Hiren's itp., mam masę windowsowych przydatnych rzeczy w diagnostyce i naprawie systemów operacyjnych oraz sprzętu komputerowego)
-ekran FHD (najlepiej IPS),
-okazjonalna Tibia czy inna Liga Legend,
źródło: comment_1669797991NER68Nt2Wr4eKSgoGpSerW.jpg
Pobierz




















#pytaniedoeksperta