Wpis z mikrobloga

Używa ktoś z Was do kodowania laptopów #dell oczywiście tych z linii pro albo dla biznesu? Zwróciłem uwagę, że Delle mają bardzo malutkie klawisze strzałek, co mnie wstrzymuje przed zakupem Della, bo 90% mojego poruszania się po kodzie to właśnie klawisze strzałek i potrzebuje wygodnych, pełnowymiarowych strzałek jak w #thinkpad. Jednak chciałem ograniczyć wspieranie Chin w moich wyborach. Jakie jest wasze doświadczenie?

#programista15k #programowanie
  • 11
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ale dell ma różne ustawiania klawiszy w różnych modelach, o którym mówisz? Ja najbarzdiej lubię ten z vostro 3750 (stary, ale to 17 z pełnowymiarową klawiaturą), lubię też te z Latitude bo są lekko obniżone , no ale te układy jak w Dell XPS 13 to jest koszmarek ...
a i tak jak tylko mogę używam wytartej Y-U0003-DEL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: też mam w pracy. Co prawda rzadko używam, bo kodze na zewnętrznej klawiaturze, ale mega irytują klawisze funkcyjne.
Np. domyślnie używając F2 się zwiększa glośność, a żeby użyć F2 trzeba kombinacje fn+F2.

Ale to pewnie da się coś pozmieniać w biosie (o ile w służbowym lapku masz dostęp do biosa).
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ja używam latitude i nie mam problemów ze strzałkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Np. domyślnie używając F2 się zwiększa glośność, a żeby użyć F2 trzeba kombinacje fn+F2.


@ejj: kurcze u mnie jest na odwrót, ciekawe czy to zależy od serii/modeli czy jednak ktoś ogarnięty jednak u mnie w it robi xD